• Legitymacja szkolna

• Pierwsza legitymacja szkolna (po przyjęciu dziecka do szkoły) wydawana jest nieodpłatnie.

Aby otrzymać legitymację szkolną należy przynieść aktualne zdjęcie formatu 30mm x 42mm (zdjęcie musi być już przycięte do wskazanego wymiaru). Na odwrocie zdjęcia należy napisać imię i nazwisko dziecka, nr PESEL oraz klasę, do której uczęszcza.

Nie pobiera się opłaty za sprostowania w legitymacji szkolnej (zmiana adresu, nazwiska). W przypadku zmiany nazwiska lub adresu należy dostarczyć dokument potwierdzający zmianę danych oraz posiadaną legitymację.

• Duplikat legitymacji szkolnej

• W przypadku utraty oryginału legitymacji szkolnej rodzice ucznia mogą wystąpić do dyrektora szkoły z pisemnym wnioskiem
        o wydanie duplikatu legitymacji szkolnej.

Wniosek można pobrać w sekretariacie szkoły lub tutaj: wniosek_o_wydanie_duplikatu_ZSP23.pdf

Do wniosku należy dołączyć podpisane aktualne zdjęcie legitymacyjne (nazwisko i imię, nr PESEL, klasa) oraz potwierdzenie wniesienia opłaty za duplikat.

Opłatę za duplikat legitymacji należy wpłacić na poniższe konto bankowe:

PKO Bank Polski S.A.

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 23 w Katowicach,

ul. K. Iłłakowiczówny 13

40-134 Katowice

W tytule przelewu należy wpisać nazwisko i imię dziecka oraz zaznaczyć, że jest to wpłata za duplikat legitymacji szkolnej.

Za wydanie duplikatu legitymacji szkolnej pobiera się opłatę w wysokości równej kwocie opłaty skarbowej od poświadczenia własnoręczności podpisu tj. 9,00 zł.