• Uroczystość wręczania nagród i dyplomów laureatom II Konkursu Poetyckiego "Pokolenie"

• 31 maja w późnych godzinach popołudniowych w holu naszej szkoły odbyła się uroczystość wręczenia nagród i dyplomów laureatom II Konkursu Poetyckiego „Pokolenie”. Spotkanie miało charakter wieczoru poetyckiego, bowiem laureatki i laureaci prezentowali swoje wiersze przed zgromadzonymi gośćmi, wśród których zasiadali przede wszystkim rodzice i opiekunowie młodych poetów oraz jurorzy; panowie Bartłomiej Majzel i Maciej Brzoska oraz zaproszeni goście. Odczytano również list adresowany do zgromadzonych, którego autorem był Jurij Zawadski, trzeci z jurorów, poeta ukraiński, który nie mógł uczestniczyć w spotkaniu bezpośrednio. Zarówno polska jak i ukraińska poezja młodych twórców wzruszała, zaskakiwała i budziła emocje, skłaniała do refleksji nad współczesnym światem i znakomicie współbrzmiała z poezją naszego patrona K.K.Baczyńskiego. Jego utwory muzyczne wykonywali uczniowie; dziewczęta i chłopcy z klas 5,6,7 i 8 naszej szkoły. II edycja konkursu objęła swym zasięgiem 11 szkół, nadesłano 44 wiersze pisane w języku polskim, ukraińskim i białoruskim.

Opracowanie tekstu: Iwona Zych
        Zdjęcia: Magdalena Liszka