• Druk 3D

• Koło Przyrodnicze przygotowało projekt oraz wydrukowało różę wiatrów na drukarce 3D zakupionej w ramach projektu "Laboratoria Przyszłości". Pierwsze koty za płoty, możemy powoli wypływać na szerokie wody druku 3D smiley.

Opracowała: Anna Gurowiec

• Elektronika wokół nas

• Celem kolejnej lekcji techniki, podczas której wykorzystany był zestaw Boffin II Green Energy zakupiony w ramach projektu "Laboratoria Przyszłości" było zapoznanie się z działaniem przewodów stykowych, przełącznika przyciskowego oraz diody LED podczas budowy dwóch obwodów: "zamknięte drzwi" oraz "gra przełączników". Uczeń poznał działanie przełączników, tworząc projekt dowiedział się, że w taki sam sposób działa wiele przełączników w domu.

Opracowała: Aneta Rajda

• Dzień Nauki Polskiej w klasie 4b

• W poniedziałek, 20.02.2023 podczas zajęć Aktywności i Kreatywności klasa 4b świętowała Dzień Nauki Polskiej (który oficjalnie rokrocznie obchodzony jest 19.02). Uczniowie tworzyli budowle z klocków Geomag oraz Boffin, które zakupione zostały w ramach programu "Laboratoria Przyszłości". Początkowo nieśmiało powstawały według instrukcji, ale dość szybko młodzi architekci puścili wodze wyobraźni, dzięki czemu stworzyli wieżowce, koronę, domki, a nawet karuzele. Konstruowanie przypadło dzieciom do gustu, zatem niebawem znowu będziemy coś tworzyli.

Opracowała: Katarzyna Kempny

#LaboratoriaPrzyszłości  #LaboratoriaPrzyszlosci

• Zdrowa godzina wychowawcza w klasie 4b.

• W dniu 10.02.2023 na godzinie wychowawczej poruszaliśmy temat zdrowego żywienia.
        W ramach tematu postanowiliśmy zasmakować koktajli. Wykorzystaliśmy do tego celu super nowoczesne roboty kuchenne marki Kenwood, które szkoła otrzymała dzięki programowi Laboratoria Przyszłości.
        Uczniowie mieli za zadanie przynieść na lekcję ulubione owoce, a także do wyboru maślankę, kefir czy jogurt naturalny i przystąpili do działania. Trzeba przyznać, że niektóre zestawienia smakowe były zaskakujące!

Opracowała: Katarzyna Kempny

#LaboratoriaPrzyszłości  #LaboratoriaPrzyszlosci

• Zestaw Boffin II Zielona Energia na lekcji techniki.

• W lutym podczas lekcji techniki uczeń klasy szóstej w nietypowy sposób zapoznawał się z podstawami elektroniki. Dzięki zestawowi Boffin II Zielona Energia, który szkoła zakupiła w ramach programu "Laboratoria Przyszłości" Adam budował różnego rodzaju projekty, a przy tym zapoznawał się z nazwami poszczególnych elementów używanych do ich tworzenia, m.in: przewodami stykowymi, wentylatorem, diodami LED, przełącznikiem przyciskowym czy miernikiem.
        Podczas lekcji odpowiadaliśmy na pytania: "Czym jest elektryczność?" oraz "Jakie są źródła energii elektrycznej?". Zbudowanych zostało kilka projektów. To dopiero początek nauki przez zabawę...

Opracowała: Aneta Rajda

#LaboratoriaPrzyszłości  #LaboratoriaPrzyszlosci

• Budowle z klocków Geomag.

• W dniu 15 lutego uczniowie klasy 3c kolejny raz mieli możliwość użycia swojej wyobraźni do konstruowania budowli z klocków Goemag zakupionych w ramach programu "Laboratoria przyszłości". Tym razem  były to inne, bardziej rozbudowane zestawy klocków.
        Zapraszam do galerii.
        Opracowała: Julia Kokot

• Zajęcia konstrukcyjno - manipulacyjne w 3a

• Dnia 24.02.2023r. w klasie 3a odbyły się zajęcia konstrukcyjno - manipulacyjne klockami. Uczniowie konstruowali pojazdy według własnej inwencji. Do wykonania projektu wykorzystano klocki Lego i Karbo Basic zakupione w ramach laboratoriów przyszłości.

Opracowała: Ewa Harasimowicz

#LaboratoriaPrzyszłości i #LaboratoriaPrzyszlosci