• Choinkowe bombki wykonane długopisami 3D

• Dnia 28 listopada na zajęcia rewalidacji Leonard zaprosił swojego kolegę z klasy Jasia. Chłopcy podczas zajęć zaprojektowali, a następnie wykonali bombki na choinkę wykorzystując długopis Banach 3d, zakupiony w ramach realiacji projektu "Laboratoria Przyszłości". Zajęcia były dla dzieci bardzo ciekawe, z dużym zaangażowaniem wykonali zadanie.

Opracowała: Barbara Grzegorzewska

• Klocki Lego - education na zajęciach w klasie 2b

• Dnia 18 listopada 2022r. w klasie 2b odbyły się zajęcia w ramach programu Laboratorium Przyszłości - wykorzystano klocki Lego – education. Uczniowie pracując w trzech grupach bawili się klockami budując wg instrukcji zawartej w zestawie wybrane przez siebie rożne budowle, samochody, postacie. Po wykonaniu zadania prezentowali swoje prace. W drugiej części zajęć dzieci wykorzystując swoją bogatą wyobraźnię samodzielnie wg własnego pomysłu wykorzystując klocki tworzyli fantastyczne zwierzęta, budowle, pojazdy. Po wykonaniu pracy uczniowie prezentowali swoje dzieło mówiąc o nim kilka zdań.
        Zajęcia z wykorzystaniem klocków były dla dzieci wspaniałą zabawą. Podczas zajęć dzieci rozmawiały ze sobą dzieląc się spontanicznie swoimi pomysłami. W naturalny sposób rozwijały umiejętności komunikacji i współpracy.

Barbara Grzegorzewska – wychowawczyni kl.2b.

• Systemy GEOMAG na zajęciach: Aktywni kreatywni

• Aktywni Kreatywni tym razem próbowali swoich sił z systemami GEOMAG zakupoinymi w ramach programu  Labolatoria Przyszłości. W czwartek, 17.11.2022r. uczniowie i uczennice uruchamiali wyobraźnię i doslonalili swoje umiejętności konstruktorskie stawiając  pierwsze kroki jaki mali architekci.

Opracowała: Justyna Franczak

• Aktywnie i kreatywnie w klasach 3a i 3b

• Klasy 3a oraz klasa 3b uczestniczyły w zajęciach z wykorzystaniem sprzętu z programu „Laboratoria
        przyszłości”. Zajęcia odbyły się 10.11. oraz 15.11.2023r. podczas zajęć AIK. Praca uczniów oddzielona była na dwa etapy. Pierwsze zajęcia to zapoznanie się ze sprzętem czyli robotem kuchennym, w tym czytanie instrukcji urządzenia oraz wykonanie czapki kucharza.
        Następnie uczniowie rozważali, co chcieliby przygotować używając robota. Ważnym elementem było zwrócenie uwagi dzieciom, aby pomyśleli, co jest zdrowe i szybkie w przygotowaniu. Wspólnie zdecydowaliśmy, że będą to koktajle z owoców i jogurtu naturalnego.
        Uczniowie przy pomocy nauczyciela przygotowywali koktajle i degustowali je zachwycając się smakiem. Miło było zauważyć, jak dzieci dzielą się miedzy sobą przyniesionymi przez siebie produktami.
        Uczniowie byli zaskoczeni, iż można przygotować coś pysznego i zarazem zdrowego w tak szybkim czasie. Taka przekąska zapewne wejdzie w menu uczniów.
        Zapraszam do obejrzenia zdjęć.

Opracowała: Julia Kokot

• Uroczysta akademia z okazji 104. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę

• W dniu 10 listopada 2022r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 104. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, podczas której wykorzystywany był sprzęt audio-wizualny zakupiony w ramach programu "Laboratoria przyszłości", m.in.: kolumna głośnikowa I-Vox 90, kolumna głośnikowa I-Vox 90 z okablowaniem, mikrofon bezprzewodowy podwójny, mikser 12 wej. Mik Sondcraft, jak również aparat cyfrowy Canon PowerShot G7X MarkIII.
        Sprzęt audio-wizualny wykorzystywany jest podczas każdej akademii i uroczystości w naszej szkole.

Opracowała: Aneta Rajda

• Kotyliony i flagi tworzone długopisami 3D

• Od ubiegłego tygodnia długopisy Banach 3D zakupione w ramach projektu Laboratoria Przyszłości są częstym "gościem" na zajęciach klas na różnych poziomach. Ponieważ zbliża się Narodowe Święto Niepodległości tworzyliśmy tematyczne kotyliony oraz flagi przy użyciu długopisów 3D. Dla wielu uczniów było to pierwsze spotkanie z tego rodzaju urządzeniami, ale wszyscy świetnie sobie poradzili i pracowali zgodnie z omówionymi zasadami bezpieczeństwa podczas pracy z długopisami. Efekty końcowe można zobaczyć w galerii. Już mamy pomysły na kolejne lekcje, póki co - w dniu jutrzejszym kolejne klasy będą miały okazję zapoznać się ze sposobem działania długopisów i stworzyć własne prace upamiętniające odzyskanie niepodległości w 1918 roku, po 123 latach zaborów.

Opracowała: Aneta Rajda