• Dzień wynalazków, które zmieniły świat…

• Dnia 27 września odkrywaliśmy wynalazki, które zmieniły świat. Zapoznaliśmy się z informacjami z różnych źródeł – albumów, czasopism i filmów edukacyjnych. Dowiedzieliśmy się, że wynalazcy byli bardzo cierpliwi i ciekawi świata. Często ich pomysły brały się z obserwacji przyrody, która inspirowała i podpowiadała najlepsze rozwiązania. Tak było w przypadku skrzydeł samolotu. Podsumowaniem  zajęć były konstrukcje z klocków „Meli”, które otrzymaliśmy w ramach programu „Laboratoria przyszłości”. Uczniowie stali się wynalazcami – konstruktorami. Oto efekty ich działań.

Opracowanie: mgr Mariola Staszowska

• "Aktywni kreatywni" przygotowują koktajle

• Grupa "Aktywni kreatywni" z klasy 5a w dniu 22 września przyrządziła smootie według autorskich przepisów. Zrobiliśmy smoothie jabłkowo- pomarańczowe oraz bananowo-  kakaowe👍. Robot planetarny z przystawką do koktajli zakupiony w ramach Programu Labolatoria Przyszłości doskonale poradził sobie z zadaniem😄. Przed nami kolejne kulinarne wyzwania! Kolejnych relacji spodziewajcie się w październiku.

#LaboratoriaPrzyszłości i #LaboratoriaPrzyszlosci

• Wydruki 3D

• W drugiej połowie września dzieci po raz pierwszy miały okazję zobaczyć, że drukować możemy nie tylko na kartce, ale też przestrzenie. Lekcje poświęcone wydrukom 3D cieszyły się dużym zainteresowaniem i wzbudziły apetyt na więcej.

• #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

• We wrześniu rozpoczęliśmy naszą przygodę i zapoznawaliśmy się ze sprzętem zakupionym w ramach projektu "Laboratoria Przyszłości". Nasi uczniowie uwielbiają te kreatywne zajęcia i naukę poprzez działanie.

Sprzęt audiowizualny oraz fotograficzny wykorzystywany jest podczas każdej akcji szkolnej czy akademii, a zajęcia lekcyjne z wykorzystaniem zakupionego sprzętu sprawiają wiele radości nie tylko uczniom, ale i nauczycielomsmiley.

W galerii poniżej zdjęcia z zajęć rewalidacji, podczas których uczeń klasy 2b budował według instrukcji pojazdy z klocków. Budowanie sprawiło dużo przyjemności zarówno uczniowi, jak i nauczycielowi.