• "Aktywni kreatywni" podczas zajęć z robotem Wonder Dash

   • W październiku grupa "Aktywni kreatywni" z klasy 5a stawiała czoło oprogramowaniu robota Wonder Dash. Robot Wonder Dash został zakupiony w ramach programu "Laboratoria Przyszłości".
    Podczas zajęć wgrywaliśmy aplikacje konieczne do pracy z robotem oraz uczyliśmy się ich obsługi.
    Na pierwszych zajęciach pracowaliśmy w mniejszym gronie i sterowaliśmy robotem za pośrednictwem telefonu. Drugie zajęcia zdominowało oprogramowanie na tablety. Robot pokonywał wyznaczoną przez nas trasę, wydawał dźwięki i świetlne sygnały. Wiemy, że ma więcej możliwości. Przed nami ich stopniowe odkrywanie!

     

    Opracowała: Justyna Franczak

    #LaboratoriaPrzyszłości i #LaboratoriaPrzyszlosci

     

   • Świat robotyki i programowania

   • W październiku uczniowie naszej szkoły podjęli wyzwanie złożenia zakupionych w ramach programu "Laboratoria przyszłości" robotów: Robobloq Qoopers oraz Apitor Robot X. Złożenie obu robotów było dużym wyzwaniem. 
    Zestaw Apitor Robot X składa się z 600 klocków, które umożliwiają zbudowanie 12 różnych konstrukcji. Stworzone konstrukcje sterowane są z wykorzystaniem kontrolera, silników, czujników oraz aplikacji na urządzenia mobilne Apitor. Darmowa aplikacja pozwala w łatwy sposób zbudować 12 projektów, sterować nimi oraz je programować. Jaką konstrukcję zbudowaliśmy zobaczcie sami na zdjęciach.
    Robobloq Qoopers to zestaw składający się ze 174 elementów metalowych wykonanych z aluminium oraz elementów elektronicznych. Można z nich zaprogramować 6 różnych konstrukcji robotów, które potrafią omijać przeszkody, śledzić linie, odtwarzać dźwięki, jak również wyświetlać grafiki na matrycy LED. W jaki sposób Robot Qoopers wprowadzi uczniów w świat robotyki i programowania w oparciu o STEAM pochwalimy się w listopadzie.

             

    Opracowała: Aneta Rajda

    #LaboratoriaPrzyszłości i #LaboratoriaPrzyszlosci

   • Klocki GEOMAG na zajęciach rewalidacyjnych

   • W październiku w ramach zajęć rewalidacyjnych, uczniowie indywidualnie pracowali wykorzystując klocki GEOMAG, zakupione w ramach programu "Laboratoria przyszłości", do schematycznego układania według instrukcji, jak również do kreatywnych budowli wymyślonych przez siebie.

    Opracowała: Magdalena Bednarska

    #LaboratoriaPrzyszłości i #LaboratoriaPrzyszlosci

                

   • Przenośne mini studio fotograficzne

   • W październiku część uczniów miała okazję spróbować swoich sił w roli fotografów w utworzonym do tego celu przenośnym "mini studio fotograficznym". Sprzęt testowaliśmy w różnych warunkach, ustawiając nasz zestaw studyjny Softbox w różnych miejscach - w przyciemnionym (celowo) korytarzu oraz słonecznej pracowni. Bawiąc się aparatem cyfrowym Canon PowerShot G7X MarkIII wykorzystywaliśmy potencjał uczniów, jak i sprzętu. Uczyliśmy się w jaki sposób oświetlić modelkę lub modela oraz w którym miejscu względem światła powinien ustawić się fotograf.
    To nie koniec naszej pracy - nasze zdjęcia udoskonalać będziemy w programie graficznym GIMP dokonując retuszu zdjęć oraz tworząc fotomontaże. 
    Sprzęt: aparat cyfrowy Canon PowerShot G7X MarkIII, zestaw studyjny Softbox oraz statyw Hama Star 62" zakupiony został w ramach projektu "Laboratoria przyszłości".

               

    Opracowała: Aneta Rajda

    #LaboratoriaPrzyszłości i #LaboratoriaPrzyszlosci

   • Zamki, zameczki...

   • Koniec października nastraja nas melancholijnie …stąd pomysł, aby przenieść się w inne, dawne  i zamierzchłe czasy… Wyobraźnia podsunęła nam zbudowanie przestrzennych  zamków,  domów… domeczków  podczas zabaw w świetlicy.

    #LaboratoriaPrzyszłości i #LaboratoriaPrzyszlosci

       

    Opracowała: Anna Krakowska-Wierzbik

     

   • Zabawy edukacyjne z zestawem edukacyjnym - Boffin III Bricks

   • W połowie października podczas zajęć świetlicowych nasi najmłodsi uczniowie odkrywali możliwości świata elektroniki łącząc zabawę z nauką. Zestaw Boffin III Blocks zakupiony został w ramach programu "Laboratoria Przyszłości" i od pierwszego z nim kontaktu bardzo spodobał się uczniom.  Kolejno powstawały skomplikowane konstrukcje i projekty. Dodatkową atrakcją powstałych budowli i konstrukcji był dźwięk oraz świecące elementy. Uczniom bardzo podobała się zabawa. 

       

      

    #LaboratoriaPrzyszłości i #LaboratoriaPrzyszlosci

    Opracowała: Aneta Rajda

     

   • "Matematyczne Katowice"

   • Co ma wspólnego potęgowanie z kwadratem i sześcianem? Co to takiego oś liczbowa i czy można ją sobie zbudować z klocków? W jaki sposób zwierzęta, pojazdy, budowle rozmieścić wzdłuż osi liczbowej i dlaczego lepiej przenieść je na odpowiednie kontynenty?
    Odpowiedzi na takie oraz inne dziwne pytania szukamy na zajęciach pozalekcyjnych „Matematyczne
    Katowice” realizowanych w klasie 4. W trakcie zajęć korzystamy z pomocy zakupionych w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”.

    Opracowała: Dorota Pankiewicz

    #LaboratoriaPrzyszłości i #LaboratoriaPrzyszlosci

             

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 36 w Katowicach, ul. Iłłakowiczówny 13
   • 32 258 35 18
   • Iłłakowiczówny 13, 40-134 Katowice

    40-134 Katowice
    Poland
   • 11 - sekretariat
    14 - gabinet pedagoga
    15 - gabinet higienistki szkolnej
    16 - pokój nauczycielski
    17 - świetlica
    18 - intendent
  • Logowanie