• Wyniki etapu szkolnego XX Miejskiego Konkursu Recytatorskiego „Zielone strofy."

    • W tym roku po raz kolejny wzięliśmy  udział w XX Miejskim Konkursie Recytatorskim "Jesteśmy dziećmi Europy". W tej edycji tematem przewodnim była ekologia a hasłem "Zielone strofy...".

     Miło mi Państwa poinformować, iż w etapie miejskim konkursu, w którym brało udział 40 recytatorów z katowickich szkół podstawowych nasze laureatki odniosły ogromny sukces! Rosalia z kl. IIIa zajęła II miejsce, a Lilly z kl.Ib zdobyła wyróżnienie. Wszystkie dziewczynki zaprezentowały się znakomicie! Laureatki przygotowywały się do udziału w konkursie  w świetlicy pod kierunkiem mgr Marioli Staszowskiej. 


     Gratuluję i zachęcam innych do udziału w konkursach!

     Organizator szkolnego etapu: mgr Mariola Staszowska

    • Super czytelniczki!

    • Z radością informujemy, że uczennice klasy 3a zdobyły tytuł Mistrza Polski w drużynowym konkursie "Wielka Liga Czytelników". 

     Dziewczętom serdecznie gratulujemy sukcesu.

     Wszystkich uczniów zachęcamy do udziału w przyszłorocznej edycji konkursu!

    • Warsztaty edukacyjne pod hasłem Europejskiego Dnia Morza

    • Kolejne spotkanie uczestników zajęć integracyjnych było pod hasłem Europejskiego Dnia Morza. W Miejskiej Bibliotece Publicznej nr 11 w Katowicach wzięliśmy udział w warsztatach edukacyjnych o tej tematyce. Poznaliśmy wiele intetesujacych ciekawostek o roślinach i zwierzętach morskich.

     Każda grupa odpowiadała później na pytania quizu. Na zakończenie zajęć wykonaliśmy listy w butelce. Mogą one być świetnym prezentem na Dzien Taty. Miłym akcentem były zabawy na placu gier i zabaw w Parku Alojzego Budnioka, czyli popularna "Asza".

    • Wyniki etapu szkolnego XX Miejskiego Konkursu Recytatorskiego "Zielone strofy..."

    • W tym roku po raz kolejny bierzemy udział w XX Miejskim Konkursie Recytatorskim "Jesteśmy dziećmi Europy". W tej edycji tematem przewodnim jest ekologia - "Zielone strofy..." .W etapie szkolnym konkursu wzięło udział dziesięcioro uczniów z kl.I-III. Wszyscy zaprezentowali się znakomicie, wyrażając poetycko troskę o naszą planetę. Do etapu miejskiego jury pod przewodnictwem mgr Marioli Staszowskiej zakwalifikowało: Lilly L.z kl.Ib, Weronikę R.z kl.IIb, Jagodę G.z kl.IIIa i Rosalię z kl.IIIa. Życzymy im sukcesu w etapie miejskim konkursu.

    • Wycieczka do Pszczyny

    • Dnia 25 maja grupa uczniów biorących udział w zajęciach integracyjnych wraz z Paniami:Mariolą, Kariną i Agnieszką pojechała pociągiem do Pszczyny. Zwiedzliśmy rynek, oglądaliśmy stare kamienice, wzięliśmy udział w warsztatach edukacyjnych w Muzeum Zamkowym. Byliśmy oczarowani pięknem pałacu. Miłym punktem programu była wizyta w cukierni,gdzie zjedliśmy pyszne lody.  Bardzo zadowoleni wróciliśmy z wycieczki.

    • 29 maja - Dzień Strażników Lasów

    • 29 maja delegacja uczniów naszej szkoły wraz z Panią Mariolą Staszowską, koordynatorką akcji, odwiedziła  siedzibę Komendy Miejskiej PSP w Katowicach.

     Spotkanie związane było z finałem akcji pt.: "Cała Polska maluje GIGA laurkę dla strażników lasów", w ramach której dzieci z całej Polski stworzyły laurki dla Strażników Lasów, czyli Strażaków i Leśników, by podziękować im za ochronę naszych lasów przed pożarami.

     Laurki wraz z podziękowaniami za codzienną służbę zostały złożone na ręce Komendanta Miejskiego PSP w Katowicach st. bryg. Arkadiusza Korzeniewskiego. 

     To było bardzo miłe spotkanie!

    • Międzynarodowy Dzień Dziecka.

    • W Dniu Dziecka, drodzy uczniowie, życzymy Wam kreatywności, która pozwoli Wam spojrzeć na świat z innej perspektywy. Niech Wasze pomysły kwitną, a talenty rozwijają się na każdym kroku. Spełnienia marzeń i samych cudowności!

      

    • Warsztaty Integracyjne klas czwartych.

    • 21 maja na szkolnym boisku odbyły się warsztaty integracyjne. W przyszłym roku szkolnym uczniowie i uczennice klas 4a, 4b, 4c zostaną połączeni w nowe oddziały klas piątych: 5a i 5b. Stąd już teraz pracujemy nad integracją - chcemy żeby wszyscy odnaleźli się w nowych zespołach klasowych. Podczas 3-godzinnych warsztatów pracowaliśmy w 5 grupach międzyoddziałowych. Poznawaliśmy się wzajemnie, odkrywaliśmy jak wiele nas łączy oraz to, że różnice wcale nie muszą dzielić a pozwalają nam się ubogacać, inspirować i rozwijać. Wspólnie definiowaliśmy ważne dla nas wartości: szacunek, życzliwość, otwartość, współpracę oraz odpowiedzialność. Każda grupa układała historie, tworzyła plakaty i prezentowała innym swoje wnioski dotyczące  danej wartości. Razem to zrobiliśmy! Razem też uznaliśmy, że chcemy o te wartości dbać i zabiegać w naszej szkole.  Do wypracowanych efektów wrócimy we wrześniu integrując się i budując zasady współpracy w nowych klasach piątych.

      A w przerwie pomiędzy warsztatami części z nas udało się nawet rozegrać międzyoddziałowy mecz! 

     Jesteśmy wspólnotą: SZANUJEMY się, okazujemy sobie ŻYCZLIWOŚĆ, jesteśmy OTWARCI na różnorodność, dzięki czemu łatwiej nam WSPÓŁPRACOWAĆ, bierzemy ODPOWIEDZIALNOŚĆ za swoje słowa i czyny.

    • Nasi Laureaci

    • 10 maja 2024r. najlepsi z najlepszych mieli okazję wziąć udział w Gali Laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych zorganizowanych przez Kuratorium Oświaty w Katowicach. Naszą szkołę godnie reprezentowali : Ada Bogusławska z kl. 7a - laureatka z języka polskiego, przygotowana przez Panią mgr Iwonę Zych oraz Milan Błaszczyk z kl. 6a - laureat z biologi, przygotowany przez Panią mgr Annę Gurowiec. Uczniom towarzyszyli w uroczystości rodzice oraz Pani Dyrektor mgr Justyna Franczak. Nafrody wręczał Śląski Wicekurator Oświaty profesor Tomasz Huk. Brawo! Jesteśmy z Was dumni!

    • Bajkowy Festiwal Talentów

    • Bajkowy Festiwal Talentów ZSP nr 23 w Katowicach odbył się 24 kwietnia 2024r. w MDK „Koszutka”. Na scenie, w aranżacjach bardziej i mniej znanych utworów związanych z bohaterami filmów animowanych dla dzieci, mogliśmy zobaczyć uczniów MP nr 14 , MP nr 52  i SP nr 36. Uczestnicy zachwycali i zaskakiwali wypełnioną po brzegi widownię, kolorowymi, magicznymi strojami, aranżacjami wokalno – instrumentalnymi oraz układami tanecznymi. Młodzi artyści, mimo lekkiej tremy,  spisali się na medal i dali z siebie wszystko co najlepsze, za co widzowie nagrodzili ich burzą braw. Było to naprawdę pogodne – choć nieco deszczowe, popołudnie pełne pozytywnych emocji.

      

     To muzyczno – taneczne widowisko powstało dzięki zaangażowaniu wielu osób. Dziękujemy i gratulujemy wszystkim. Uczniowie naszej szkoły przygotowywali się pod kierunkiem pani Magdaleny Liszki-Flaszy, Krystyny Szumowskiej-Jaszczy oraz pani Jadwigi Witek.

    • Giga Laurka dla Strażników Lasów

    • Miło mi Państwa poinformować, iż dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej wzięły udział w III edycji akcji Cała Polska maluje Giga Laurkę dla Strażników Lasów. Tylko w 2022 r. w Polsce odnotowano 6900 pożarów lasów. Dlaczego o większości z nich nie słyszeliśmy? Ponieważ strażnicy lasów, czyli strażacy i leśnicy czuwają, by się one nie rozprzestrzeniały. Chcemy im bardzo gorąco podziękować za ich pracę tworząc Giga Laurkę składającą się z tysięcy laurek namalowanych przez dzieci z całej Polski, którą wręczymy 29 maja w Dniu Strażników Lasów. Oto laurki namalowane przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem mgr Marioli Staszowskiej, które zostały wysłane do organizatorów akcji.

    • Światowy Dzień Zdrowia - 7 kwietnia 2024r.

    • „Moje zdrowie, moje prawo” - Światowy Dzień Zdrowia 2024

     Każdy powinien mieć prawo do dostępu do usług zdrowotnych, edukacji i informacji oraz do

     bezpiecznej wody pitnej, czystego powietrza, dobrego odżywiania. Poprzez styl życia, np.

     unikanie używek, aktywność fizyczną, zdrowe odżywianie, oszczędzanie wody czy

     niemarnowanie żywności, każdy ma wpływ na zdrowie swoje i innych.

      

    • Szkolna wycieczka do Londynu

    • W dniach 17-22 marca 2024r. odbyła się szkolna wycieczka do Londynu.  Grupa naszych uczniów wyruszyła w stronę Anglii w niedzielę przed południem. Trasa wiodła przez Niemcy, Belgię, Holandię i Francję. Po przeprawie promowej i dotarciu do Dover, rozpoczęło się zwiedzanie. Pierwszym przystankiem było miasteczko Canterbury z malowniczymi uliczkami, starymi murami obronnymi, pięknymi parkami i imponującą Katedrą, która ma już 1400 lat.

     Kolejne trzy dni to zwiedzanie Londynu. Muzeum figur woskowych Madame Tussauds – czyli okazja żeby zrobić sobie zdjęcie z gwiazdami muzyki, filmu, sportu oraz z rodziną królewską. Byli też bohaterowie Studia Marvela i seans w kinie 4D, cała plejada postaci z Gwiezdnych Wojen, a na koniec przejażdżka londyńskimi taksówkami, podczas której mogliśmy prześledzić całą historię tego wspaniałego miasta. Z muzeum bardzo blisko było na Baker Street – czyli do miejsca zamieszkania najpopularniejszego detektywa: Sherlocka Holmesa. Po wizycie w XIX wiecznej kamienicy był spacer na King’s Cross Station gdzie fani Harrego Pottera mogli sobie zrobić zdjęcia na peronie 9 i ¾ oraz zrobić zakupy w firmowym sklepie. Następnie grupa przeszła pod London Tower i Tower Bridge a dzień zakończył rejs stateczkiem do Greenwich Park gdzie można było podziwiać żaglowiec Cutty Sark.

     Środa to czas na  zmianę warty przed Pałacem Buckingham i krótką wizytę w st. James’s Park, a następnie Westminser Abbey i budynki parlamentu ze słynną Elizabeth Tower – gdzie mieści się najbardziej znany londyński dzwon „Big Ben”. Downing Street 10 – czyli siedziba premiera i Trafalgar Square z kolumną admirała Nelsona i Galerią Narodową - tutaj była okazja podziwiać wspaniałe dzieła wielu znanych artystów – między innymi obraz „Słoneczniki” Vincenta van Gogha. Stamtąd uczniowie udali się na jedną z głównych atrakcji miasta, czyli koło „London Eye”. Trzeba przyznać, że podziwianie panoramy miasta z takiej perspektywy robi ogromne wrażenie! Dzień zakończył się wizytą w China Town.

     Ostatni dzień zwiedzania rozpoczął się od ogrodów Kensington i pałacu, w którym niegdyś mieszkali książe Karol i księżna Diana. Potem Albert Hall i przejście jedną z bogatszych dzielnic miasta do Muzeum Historii Naturalnej. Na zakończenie wizyta w Muzeum Viktorii i Alberta  - to ogromne muzeum sztuki i rzemiosła artystycznego, ma stałą ekspozycję liczącą 4,5 milionów eksponatów – jak się łatwo domyślić, kto chce zobaczyć wszystkie musi koniecznie tam wrócić!

     Do Polski nasi uczestnicy wrócili w piątek wieczorem. Mamy nadzieję, że wszyscy pełni wrażeń i miłych  wspomnień.

      

      

    • SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

    • Miło nam poinformować, że dwoje naszych uczniów osiagnęło wielki sukces w Wojewódzkich Konkursach Przemiotowych.

     Ada Bogusławska z klasy 7a została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego, a Milan Błaszczyk z klasy 6a został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii. 

     Gratulujemy laureatom!

     Ada i Milan - WIELKIE BRAWA dla Was!

     Gratulacje i podziękowania należą się też Pani Iwonie Zych i Pani Annie Gurowiec, które przygotowały naszych LAUREATÓW do konkursów. 

     Pani Iwono, Pani Aniu - DZIĘKUJEMY!

      

    • Kids Master Cup - brawo Natasza!

    • Z dumą informujemy, że Natasza Szczotka zawodniczka Klubu Sportowego Mistral i uczennica Szkoły Podstawowej nr 36 im. K. K. Baczyńskiego w Katowicach w dniu 24 lutego br. uczestniczyła w turnieju Kids Masters Cup w formule Pointfighting Dzieci, Kadetów Młodszych i Starszych oraz Soft Contact w Piasecznie, gdzie zajęła:

     I miejsce w konkurencji Pointfighting, Kadet młodszy, Kobiety -42 kg,

     III miejsce w konkurencji Pointfighting, Kadet młodszy, Kobiety -47 kg.

     Gratulujemy Nataszy wspaniałych osiągnięć!!!!!!

     Jest nam niezmiernie miło, że wspólnie możemy kształtować postawy młodych ludzi oraz rozwijać ich sportowe pasje i doskonalić umiejętności.

     Jednocześnie zachęcamy do obserwowania osiągnięć zawodników na stronie internetowej :

     http://www.ksmistral.pl oraz w mediach społecznościowych:

     https://www.facebook.com/klub.sportowy.mistral

     https://www.instagram.com/ksmistral/

     https://www.tiktok.com/@ksmistral?_t=8ZZT9i9TbhW&_r=1

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 36 w Katowicach, ul. Iłłakowiczówny 13
   • 32 258 35 18
   • Iłłakowiczówny 13, 40-134 Katowice

    40-134 Katowice
    Poland
   • 11 - sekretariat
    14 - gabinet pedagoga
    15 - gabinet higienistki szkolnej
    16 - pokój nauczycielski
    17 - świetlica
    18 - intendent
  • Logowanie