16 grudnia 2021r. klasy 5b i 6a wraz z opiekunami, wybrały się na wycieczkę do Krakowa. Gród Kraka powitał nas majestatycznym widokiem zamku na wzgórzu wawelskim. Spod Wawelu przeszliśmy na rynek starego miasta, gdzie o tej porze króluje jarmark bożonarodzeniowy. Skorzystaliśmy z możliwości spróbowania pysznych oscypków czy nabycia oryginalnego, świątecznego piernika. Mieliśmy też okazję wysłuchać hejnału, który o pełnych godzinach jest grany z wieży kościoła mariackiego. Pobyt na rynku zakończyliśmy zdjęciem pod choinką.
Kolejny punkt programu wiązał się ze spacerem do dzielnicy Kazimierz, gdzie odwiedziliśmy Muzeum Inżynierii Miejskiej. Każda klasa wzięła udział w grze miejskiej na bulwarach wiślanych. Podzieleni na drużyny zdobywaliśmy wiedzę na temat historii krakowskich mostów i rozwiązywaliśmy związane z tym tematem zadania. Druga część pobytu w muzeum to warsztaty z kreatywnego budowania. W małych grupach nasi dzielni uczniowie i uczennice wznosili swoje wymyślne konstrukcje by na koniec dokonać radosnej destrukcji!
Ostatnim przystankiem była wizyta w Bęble, gdzie znajduje się firma Armar, wytwarzająca szklane ozdoby świąteczne. Poznaliśmy technikę ich wytwarzania i ozdabiania, mieliśmy okazję zrobić zakupy w sklepiku firmowym i co najważniejsze wzięliśmy udział w warsztatach. Pod okiem fachowców każdy ozdobił w jedyny i niepowtarzalny sposób, swoją własną bombkę!
Kraków to piękne miasto, które ma do zaoferowania jeszcze wiele ciekawych atrakcji, dlatego z pewnością jeszcze tam wrócimy...
To była bardzo udana wycieczka!
Opracowała: Iwona Smuła
