• Laboratoria Przyszłości

      Nasza szkoła bierze udział w Programie Laboratoria Przyszłości. Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. Działania naszej szkoły w ramach Programu znajdą Państwo w zakładce Laboratoria Przyszłości.
    • "Jak skowronek"

      Wyniki konkursu piosenki ekologicznej W piątek odbył się etap szkolny konkursu piosenki ekologicznej „Jak skowronek”. W konkursie wzięły udział dzieci z kl.I-III. Jury konkursowe w składzie: mgr Mariola Staszowska, dr Karina Stępkowska, mgr Agnieszka Wiąckowska – Siwek postanowiło: I miejsce i kwalifikację do etapu miejskiego konkursu otrzymują: Michał G. kl.Ia, Oliwier G.kl.IIc, Veronika K. kl.IIIc.
      Czytaj więcej
    • "Mały OKR 2024"

      Wyniki konkursu recytatorskiego. W styczniu odbył się etap szkolny konkursu recytatorskiego „Mały OKR 2024”. W konkursie wzięło udział 25 recytatorów z klas I-VIII. Konkurs odbył się w trzech kategoriach. Jury konkursowe postanowiło : - Turniej recytatorski Klasy I-III I miejsce: Michał G. kl.Ia, II miejsce: Agnieszka G. kl.IIc, Oliwier G.kl.IIc, Julia S. kl.IIIb III miejsce: Olga M. kl.Ia, Lilly L .kl.Ib, Marta P.kl.IIc, Rosalie D. kl.IIIa, Wojc
      Czytaj więcej
    • Aktualności

          • Thanksgiving na lekcjach angielskiego

            Thanksgiving czyli Święto Dziękczynienia, świętem narodowym ustanowił w 1663 roku prezydent Abraham Lincoln. Od tego czasu, pielęgnowana już wcześniej tradycja dziękczynnej kolacji, stała się stałym elementem kultury amerykańskiej.
            W tym roku, na lekcjach języka angielskiego, klasy 8a i 8b, obejrzały krótki film o historii związanej z narodzeniem się tego obyczaju , odpowiadały na związane z nim pytania, rozwiązywały krzyżówkę – używając typowego dla tego dnia słownictwa oraz stworzyły alfabetyczną listę rzeczy, za które są wdzięczni i chcieliby podziękować – tak jak czynią to w tym dniu wszyscy Amerykanie.
            Klasy 5a i 5b zapoznały się z historią święta i związanym z nim słownictwem, rozwiązały krzyżówkę i wypisały swoje podziękowania na piórach grafiki indyka. Każda uczennica i uczeń odczytywali głośno swoje prace.
            Klasa 4b poznała opowieść o pierwszych osadnikach i ich przyjaźni z miejs

          • Wsparcie dla zwierzaków ze schroniska

            Już po raz kolejny Szkolny Klub Charytatywno – Wolontariacki z SP 36 w Katowicach, zorganizował akcję na rzecz zwierząt ze schroniska. Przez cały październik i listopad zbieraliśmy wszystko co zwierzętom może się przydać – zwłaszcza kiedy zima już tuż tuż… Dzięki naszym darczyńcom - naszym uczniom, ich rodzicom i nauczycielom, znowu udało się zebrać naprawdę pokaźną ilość karmy suchej i mokrej dla psów i kotów oraz wszystkiego, z czego dla zwierząt można zrobić legowiska. Z pomocą chłopców z kl.8b i naszego nieocenionego pana konserwatora, udało się po brzegi załadować samochód pani Zamorskiej, która zawiozła wszystko do Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach.
            Dziękujemy wszystkim i każdemu z osobna, dziękujemy za to, że nie jesteście obojętni na los tych, którzy sami nie mogą o pomoc poprosić. Teraz już tylko trzymajcie kciuki za to, żeby żaden zwierzak nie musiał sp

          • Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia

            25 listopada to Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. W tym roku, jako że obostrzenia związane z pandemią corona wirusa są dosyć restrykcyjne, postanowiliśmy obchodzić go w nieco zmodyfikowanej formie. Nauczycielki matematyki podtrzymały szkolną tradycję i każda klasa miała do rozwiązania, zestaw zadań z misiami w roli głównej. No ale wiadomo, że każdy lubi misie więc lubi je też „królowa nauk” i nikomu nie były straszne działania z misiem w roli głównej.
            Wszystkie klasy wzięły też udział w głosowaniu przeprowadzonym przez Samorząd Uczniowski. Wybieraliśmy ulubionego misia uczniów SP 36 w Katowicach. Klasy I-III wybrały:
            Miś Paddington
            Miś Puchatek
            Miś Uszatek
            Natomiast klasy IV- VIII zdecydowały:
            Miś Puchatek
            Miś Uszatek
            Miś Paddington
            Cieszymy się, że wszyscy kochają misie!!!! I nieważne czy ma się 7 czy 15 czy trochę więcej lat…, bo wiadomo, że każdy miś „zna się z dziećmi nie od dzi

          • Dzień pluszowego Misia oraz Thanksgiving Day.

            Dnia 25 listopada klasa 4a obchodziła dwa święta: Dzień pluszowego Misia oraz Thanksgiving Day.
            Uczniowie przynieśli swoje pluszaki, które umilały im dzień. Następnie uczniowie wykonywali misia wykorzystując praktyczne zastosowanie języka angielskiego.
            Kolejna czynnością było zapoznanie się z narodowym świętem Amerykanów i wykonanie karty pracy dotyczącej obchodów Święta Dziękczynienia.

          • WYNIKI KONKURSU RECYTATORSKIEGO „Kocham Polskę – piękna Ziemia”

            Z wielką przyjemnością informujemy o wynikach etapu szkolnego konkursu recytatorskiego „Kocham Polskę – piękna Ziemia”. Do konkursu przystąpiło 15 dzieci z klas I – III. Poziom prezentacji był bardzo wyrównany. Recytatorzy przygotowali piękne wiersze o tematyce patriotycznej.

            Tytuł laureata i kwalifikacje do etapu miejskiego konkursu zdobyli:
            Ignacy Dąbrowski kl.Ib, Antonina Szwagierczak kl.IIa, Hanna Berkowska kl.IIb, Ida Henc kl.IIIa.

          • Maraton Pisania Listów

            Maraton Pisania Listów jest międzynarodowym wydarzeniem, którego idea narodziła się w Polsce w 2001 roku. Inicjatorami pierwszego MPL byli członkowie i członkinie warszawskiej grupy lokalnej. Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w okolicach Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka (10 grudnia). Dzięki Maratonowi upowszechniamy wiedzę na temat wolności i praw człowieka. Akcja opiera się na założeniu, że poszanowanie praw człowieka jest wspólną sprawą całego społeczeństwa.
            Szkolny Klub Charytatywno-Wolontariacki zaprasza chętnych uczniów, rodziców i nauczycieli do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.
            W naszej szkole Maraton Pisania Listów odbędzie się w dniach 30.11-3.12.2021 r. - szczegóły znajdziecie na tablicach informacyjnych w szkole.

          • Wyniki etapu szkolnego konkursu "Bajkowy Świat Europy"

            Szanowni Państwo,

            miło nam Państwa poinformować o wynikach etapu szkolnego konkursu dla klas pierwszych „Bajkowy Świat Europy”. Poziom konkursu był bardzo wysoki. Uczestnicy wykazali się doskonałą znajomością wybranych bajek i baśni krajów europejskich. Konieczna była dogrywka. Jury konkursowe zadecydowało, że naszą szkołę reprezentować będzie dwuosobowa drużyna w składzie: Jagoda Grzywacz kl. 1a i Leonard Włodarczyk kl. 1b. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

          • SZKOLNY PROJEKT “NIEPODLEGŁA”

            Z okazji Narodowego Święta Niepodległości wszystkie klasy naszej szkoły wzięły udział w realizacji Projektu “Niepodległa”.

            Klasy 1- 4 wykonały “Laurkę dla Polski”,
            Klasy 5 – 6 przygotowały “Życzenia dla Polski”,
            Klasy 7 –8 odpowiedziały na pytanie: “Jaka ma być wymarzona Polska?”.
            Prace zostały zaprezentowane na parterze oraz 1 i 2 piętrze szkoły.

          • Gazetki i biało czerwona galeria mody

            Zarówno młodsze jak i starsze klasy, stanęły na wysokości zadania i wykonały gazetki okolicznościowe związane z Narodowym Świętem Niepodległości. W całej szkole zagościły barwy narodowe. Mogliśmy prawie wszędzie zobaczyć flagi i godła państwowe, przepiękne – samodzielnie wykonane kotyliony, portrety marszałka Piłsudskiego czy kobiet działających głównie w wywiadzie i walczących ramię w ramię z żołnierzami na początku XX wieku. Całości dopełniły zdjęcia naszych uczniów w stylizacjach w kolorach flagi. Brawo uczniowie SP 36 w Katowicach!!!! Świętujmy razem 11 listopada – rocznicę odzyskania niepodległości!

          • Akcja szkolna - przygotowanie kotylionów.

            W ostatnim tygodniu podczas lekcji techniki, godzin do dyspozycji wychowawców oraz w świetlicy szkolnej uczniowie naszej szkoły wykonywali kotyliony. Część z nich ozdabiała galowe stroje uczniów w dniu 10 listopada, kiedy to na terenie naszej szkoły odbywało się wiele akcji związanych z obchodami Dnia Odzyskania Niepodległości, a inne zostały zaprezentowane na szkolnych i klasowych gazetkach ściennych.

          • Obchody Narodowego Święta Niepodległości w świetlicy szkolnejw świetlicy szkolnej

            Od poniedziałku w świetlicy szkolnej rozmawialiśmy o znaczeniu dla wszystkich Polaków – święta 11 listopada. Uczniowie klas pierwszych zostali zapoznani z symbolami narodowymi – godłem, flagą i hymnem narodowym. Recytowali wiersz pt. „Kto Ty jesteś?”. Poznali legendę „O Czechu, Lechu i Rusie” – która opowiada o powstaniu państwa polskiego. Powtórzyli sobie słowa Mazurka Dąbrowskiego, którego uroczyste odśpiewanie odbyło się w środę o godzinie 11.11 w świetlicy. Towarzyszyła temu uroczystemu wydarzeniu chwila powagi i zadumy.
            Dzięki prezentacji multimedialnej dzieci zapoznały się z postaciami wybitnych ludzi historii – marszałkiem Piłsudskim, Henrykiem Dąbrowskim czy Józefem Wybickim.
            Na zajęciach plastycznych wszyscy uczniowie wykonali biało czerwone kotyliony, kolorowali kontury biało- czerwonej Polski, kodowali godło polski – Orła białego.
            Wszyscy poczuliśmy się Polakami, obcho

          • Obchody Dnia Odzyskania Niepodległości w klasie 4a

            W dniu wczorajszym klasa 4a przygotowała gazetkę klasową z Okazji Dnia Odzyskania Niepodległości. Uczniowie zaprezentowali sylwetki bohaterów, dzięki którym Polska odzyskała niepodległość. Uczniowie przygotowali także kotyliony i przećwiczyli śpiewanie hymnu państwowego.


            Opracowała: Julia Kokot

          • Przygotowanie inscenizacji z okazji Dnia Niepodległości w świetlicy szkolnej

            Z okazji zbliżającej się rocznicy Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada dzieci uczęszczające do świetlicy przygotowały dla swoich rówieśników z klas 1-3 krótką inscenizację. Przypomnieliśmy, jak doszło do rozbiorów i jak długą drogę do odzyskania wolności przebył nasz naród. Zapoznaliśmy się z sylwetkami ojców niepodległości: Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Józefa Dąbrowskiego.
            W patriotyczny nastrój święta wprowadził zgromadzonych kojący głos Kaliny Juchy, absolwentki naszej szkoły – wysłuchaliśmy i obejrzeliśmy jej konkursowy klip youtube do pieśni pt. „Już dopala się ogień biwaku”. Wspólnie odśpiewaliśmy także jedną z patriotycznych pieśni pt. „Przybyli ułani pod okienko”.
            Dzieci wykonały prace plastyczne pt. „Serca dla Niepodległej”, które podziwiać można na świetlicowej gazetce naprzeciwko szkolnego sklepiku.

        • 11 LISTOPADA - NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
          • 11 LISTOPADA - NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI


            11 listopada obchodzimy święto dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku.
            W naszej szkole zaplanowaliśmy różnorodne działania, akcje i zajęcia tematyczne żeby świadomie i mądrze uczcić rocznicę wyzwolenia Polski po 123 latach zaborów.

            11 LISTOPADA: AKCJE, DZIAŁANIA, ZAJĘCIA:

          • Projekt Europa i ja.

            „Buon giorno Italy”! „Welcome Great Britain”!


            W nowym roku szkolnym grupa dzieci uczęszczających do świetlicy oraz klasa 3a dołączyły do ogólnopolskiego projektu „Europa i ja”. Z końcem października przystąpiliśmy do pierwszego zadania, czyli zapoznania z wybranymi przez nasze Panie krajami: Włochami (świetlica – opiekun p. Katarzyna Kempny) oraz Wielką Brytanią (3a, opiekun p. Beata Borek- Wojciechowska).Tym sposobem dzieci poznały położenie, hymn, godło oraz barwy narodowe poszczególnych krajów.
            „Świetliczaki” wiedzą już, że Włochy mają kształt buta. Potrafią wskazać na globusie, gdzie leży to państwo. Wspólnie wysłuchaliśmy hymnu, zachowując powagę i odpowiednią postawę. Wiemy jakie barwy ma flaga Włoch, pięknie wykleiliśmy ją na brystolu. Poznaliśmy historię godła. Potrafimy przywitać się po włosku. Rozmawialiśmy o tym, co kojarzy nam się z tym państwem. Mimo iż tylko dwie

          • WYJAZD EDUKACYJNY KLAS ÓSMYCH DO BYŁEGO NIEMIECKIEGO NAZISTOWSKIEGO OBOZU KONCENTRACYJNEGO I ZAGŁADY AUSCHWITZ – BIRKENAU

            “LUDZIE LUDZIOM ZGOTOWALI TEN LOS"
            Zofia Nałkowska, Medaliony

            4 listopada 2021 roku klasy ósme wraz z opiekunami wzięły udział w wyjeździe edukacyjnym do BYŁEGO NIEMIECKIEGO NAZISTOWSKIEGO OBOZU KONCENTRACYJNEGO I ZAGŁADY AUSCHWITZ – BIRKENAU.
            Uczniowie zwiedzili obóz w Oświęcimiu i Brzezince. Zapoznali się z polityką hitlerowskich Niemiec wobec narodów Europy. Dowiedzieli się, że w wyniku przemyślanych działań jednej grupy ludzi, inna grupa, niewinnych istnień, poniosła śmierć zadaną w bestialski sposób. Poznali historie milionów ludzi. Ludzi różnych narodowości, płci czy wieku, których połączył wspólny los. Oddając im honor oraz na znak pamięci, uczniowie zapalili znicze pod Ścianą Śmierci Bloku nr 11.
            Ważne jest, aby młodzi ludzie mieli świadomość historii własnego narodu, i aby nigdy więcej podobna, tragiczna historia się nie wydarzyła. Stąd nasza obecność w Muzeum.
            Wyjazd ten był

        • OGŁOSZENIE WYNIKÓW W KONKURSIE NA LAMPION DYNIOWY
          • OGŁOSZENIE WYNIKÓW W KONKURSIE NA LAMPION DYNIOWY

            Jest nam niezmiernie miło przekazać, że Laureatami KONKURSU NA LAMPION DYNIOWY zostali:

            Mikołaj FUNIOK – klasa 3c - I miejsce
            Luiza BISKUP – klasa 3a - II miejsce
            Maja MARTIROSYAN – klasa 2a - III miejsce
            Oliwier HETMAŃCZYK – klasa 1a - IV miejsce
            Hanna SITEK – klasa 2c - IV miejsce
            Filip MŚCIWUJEWSKI – klasa 2b - V miejsce
            Karol MAGIERA – klasa 2a - V miejsce

          • OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY "ŚWIAT ROŚLIN OWADOŻERNYCH"

            Z wielką przyjemnością informujemy Państwa o sukcesie uczennicy naszej szkoły Julii Kupś, z kl.IIIa, w konkursie plastycznym. Konkurs miał zasięg ogólnopolski. Imprezą towarzyszącą jest festiwal roślin owadożernych. Finał konkursu odbywa się w dniach 11 – 14 listopada 2021r. w Szczecinie.


            Julii serdecznie gratulujemy i zachęcamy wszystkich do udziału w konkursach!

            ORGANIZATORZY ETAPU SZKOLNEGO: mgr M.Staszowska, mgr M.Jucha

    • Biuletyn Informacji Publicznej

      • Biuletyn Informacji Publicznej
    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 36 w Katowicach, ul. Iłłakowiczówny 13
      • 32 258 35 18
      • Iłłakowiczówny 13, 40-134 Katowice 40-134 Katowice Poland
      • 11 - sekretariat 14 - gabinet pedagoga 15 - gabinet higienistki szkolnej 16 - pokój nauczycielski 17 - świetlica 18 - intendent
    • Logowanie