• II Bieg Baczyńskiego

      Serdecznie zapraszamy na II Bieg Baczyńskiego, który odbędzie się 28 września 2024 roku. Bieg jest wydarzeniem powstałym w ramach Inicjatywy Lokalnej 2024 roku. Organizatorami są: Szkoła Podstawowa nr 36 im. K.K. Baczyńskiego w Katowicach oraz Urząd Miasta Katowice. Zapisy ruszają 1 września. Zapraszamy do śledzenia naszego wydarzenia na Facebooku.
      Czytaj więcej
    • Laboratoria Przyszłości

      Nasza szkoła bierze udział w Programie Laboratoria Przyszłości. Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. Działania naszej szkoły w ramach Programu znajdą Państwo w zakładce Laboratoria Przyszłości.
    • Uczniowie i rodzice

      Zakładka Uczniowie i rodzice to miejsce, w którym znajdują się najważniejsze informacje dotyczące naszych uczniów, jak również informacje potrzebne rodzicom naszych uczniów. Dostarczymy wszelkich starań, by informacje były na bieżąco aktualizowane.
      Czytaj więcej
    • Aktualności

          • Śladami Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

            Rok 2021 został ogłoszony rokiem Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, czyli rokiem patrona naszej szkoły.

            22 stycznia bieżącego roku upłynęło 100 lat od narodzin tego poety pokolenia Kolumbów.

            W ramach obchodów rocznicy urodzin patrona organizowaliśmy różne akcje mające na celu lepsze poznanie sylwetki artysty oraz jego twórczości. Z powodu trwającej pandemii nasze dotychczasowe działania odbywały się zdalnie.

            Dopiero w tym roku szkolnym, 21 października 2021r., zorganizowaliśmy jednodniową wycieczkę do Warszawy, by na własne oczy zobaczyć miejsca, które były ważne dla naszego patrona. W wydarzeniu brali udział uczniowie klasy 7a, 7b, 7c oraz klasy 8c.

            Nasza przygoda zaczęła się na ul Bagatela 10, przy domu, w którym urodził się i mieszkał Krzysztof Kamil Baczyński.

            Zwiedziliśmy Muzeum Powstania Warszawskiego. Znajdujące się tam ekspozycje, nagrania, dokumenty dały nam pogląd, jak wy

          • Nagroda Prezydenta Miasta Katowice dla Pani Marioli Staszowskiej

            Miło nam poinformować, że 18 października Pani Mariola Staszowska odebrała nagrodę Prezydenta Miasta Katowice dla nauczycieli wychowujących młode pokolenie do aktywności w kulturze.

            Pani Marioli dziękujemy za odwagę, moc sprawczą, odkrywanie i rozwijanie pasji dzieci i młodzieży oraz znaczący wpływ na odnoszone przez nich sukcesy artystyczne.

          • SPOTKANIE Z BAJKĄ…

            Dnia 21 października 2021r. odbyły się w świetlicy zajęcia czytelnicze w ramach projektu „Spotkanie z bajką – prawda i dobro w bajce…”. Słuchaliśmy bajki łużckiej pt. ”Garniec miodu”. Próbowaliśmy odpowiedzieć na problem: „Czy spryt jest cechą pozytywną czy negatywną?” biorąc pod uwagę własne doświadczenia i postępowanie głównej bohaterki utworu - lisicy. Doszliśmy do wniosku, że spryt jest cechą pozytywną, jeżeli prowadzi do dobra. Dowiedzieliśmy się też wielu ciekawostek o lisach. Wykonaliśmy prace plastyczne, których głównym bohaterem było to piękne, mądre i sprytne zwierzę. W holu można podziwiać przygotowane przez nas prace.
            OPRACOWANIE: mgr Mariola Staszowska, mgr Agnieszka Wiąckowska - Siwek

          • Uwaga Rodzice, Uczniowie!!!

            Od tego roku szkolnego nasza szkoła bierze udział w akcji „zbieramto w szkole” (pisownia celowa:-)), która ma na celu pomoc. Poprzez akcję chcemy zauważać potrzeby innych i pomóc tak jak możemy, bo to co nam się wydaje mało, dla kogoś może znaczyć wiele!
            Dzięki „charytatywnemu recyklingowi” uzyskamy pomoc dla ludzi bardzo ubogich z krajów Afryki.

            Co będziemy zbierać?
            Otóż nadal zachęcamy Was do przynoszenia zużytych baterii, a także zagranicznych walut i polskich groszy (mogą to być monety z całego świata, pieniądze wycofane z obiegu, np. polskie z czasów PRL), a także niepotrzebne telefony komórkowe i tablety!

            Zerknijcie na plakaty informacyjne wiszące w szkole oraz pod podany link: https://www.zbieramtowszkole.pl
            Pojemniki na zużyte baterie oraz telefony i tablety będą dostępne w szatani, pojemnik na „dobre monety” - na stoliku pań dyżurujących, przy sklepiku szkolnym. Można też

          • “Pogromcy szkolnych lektur - czytanie przez działanie”

            W ciągu ostatnich tygodni klasy 8a i 8c omawiały na lekcjach epopeję narodową pt. “Pan Tadeusz”. Lektura ta przysparza uczniom wiele trudności - przepełniona jest archaicznym językiem, retardacjami, tło historyczne jest odległe, a trzynastozgłoskowiec - jak to ujął jeden z uczniów “zdaje się być językiem kosmitów”.

          • KONKURS NA LAMIPON DYNIOWY

            Organizator: Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 36 w Katowicach

            Cele:

            • poznawanie tradycji i kultury krajów anglosaskich,
            • pobudzenie i rozwijanie wyobraźni,
            • angażowanie do działań artystycznych,
            • prezentacja umiejętności twórczych.

            Adresaci:
            Konkurs jest przeznaczony dla wszystkich uczniów

            Temat: Lampion dyniowy

            Technika i instrukcja przesłania prac:

            Technika wykonania lampionu: dowolna.
            Weź dynię, zrób z niej lampion.
            Zrób dwa zdjęcia lampionu: jedno w dzień oraz jedno w nocy (zdjęcia nie mogą identyfikować autora – nie fotografujcie siebie).
            Wyślij zdjęcia mailem na adres: konkurssp36@onet.pl do końca dnia 27 października.
            Mail podpisz imieniem i nazwiskiem oraz klasą.
            Przynieś podpisany lampion do szkoły 28 października i postaw go w holu dolnym szkoły na stolikach wystawowych przygotowanych przez Samorząd Szkolny.

            Komisja konkursowa:
            Komisja składająca si

          • Dzień Edukacji Narodowej

            W ramach obchodów Dnia Edukacji Narodowej, wszyscy uczniowie klas 4-8 mieli okazję wziąć udział w plebiscycie „Belfry 2021”. Młodzież głosowała na swoich ulubieńców w pięciu kategoriach. I tak poszczególne tytuły otrzymują:

            • Nauczyciel „Olimpijczyk” – p. Magdalena Bednarska
            • Nauczyciel „Luzak”-
          • Mandala na różne sposoby

            Nastała jesień i o ile w końcu września pogoda była dla nas łaskawa, więc czas spędzaliśmy na boisku, październik często jest zimny, chlapie deszczem i zmusza nas do siedzenia w salach. Jednak nie poddajemy się i ten czas wykorzystujemy na prezentację naszych świetlicowych talentów.
            Na przełomie września i października na zajęciach czytelniczych poznaliśmy jesienne przygody krasnala Hałabały. W ramach cyklu zajęć „Mandala na różne sposoby” dzieci ze świetlicy wykonywały prace – jesienne mandale z postaciami, występującymi w opowiadaniach o krasnalu. Mandale wyklejaliśmy różnego rodzaju kaszami, ryżem czy kolorowym piaskiem. Powstały piękne prace, obrazujące barwy jesieni. Dzieci rysowały też pastelami i kredkami. Efekty ich działań można było podziwiać na mini galerii przy wejściu do szkoły.

          • Spotkanie z pasjonatem ptaszników

            5 paździenika uczniowie klas młodszych mieli okazję porozmawiać z hodowcą ptaszników panem Mateuszem Małeckim. Pan Mateusz jest tatą ucznia naszej szkoły. Na spotkaniu zobaczyliśmy duże i małe ptaszniki. Podczas rozmowy dowiedzieliśmy się gdzie i jak długo żyją, czym się żywią i wiele innych ciekawostek ze świata pająków. Taka żywa lekcja przyrody jest najlepszą lekcja zdobywania wiedzy.

          • Zaproszenie

            Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych nasza biblioteka zaprasza na wystawę Autorskiej Książki Eksperymentalnej. Prezentowane prace zostały nagrodzone w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Tychach we współpracy z Biblioteką Miejską w Tychach.

          • BELFRY 2021 i „dopasuj zwierzaka…”

            Moi drodzy, z okazji Dnia Edukacji Narodowej, mamy dla was dwie propozycje.

            Pierwsza to głosowanie w plebiscycie „Belfry 2021” – będziecie wybierać w 5 kategoriach, które zaproponuje wam Samorząd Uczniowski. Do tego głosowania będziecie mieli link z dostępem do Forms’ów – głosujemy do wtorku 12 października.

          • Tak się bawią chłopaki!!!

            30 września to Dzień Chłopaka. Nie mogliśmy pominąć tego święta, mimo dalej obowiązujących zasad związanych z pandemią. Nie dane nam było bawić się wspólnie w sali gimnastycznej, ale nasz Samorząd poradził sobie z tą sytuacją. 27 września, wszystkie dziewczyny z klas 4-8, wzięły udział w głosowaniu. Głosowano w 6 kategoriach: sportsman, przystojniak, gentleman, luzak, super fryz i bystrzak. Wyniki pojawiły się na tablicy samorządu w czwartek rano. Zwycięzcy zostali ukoronowani i przepasani stosownymi szarfami. Dodatkowo, samorząd zorganizował chłopakom mini konkursy w klasach. Chłopcy robili samoloty z papieru – wygrywał ten, który leciał najdalej; wiązali krawaty – to było prawdziwe wyzwanie!; dmuchali balony na czas; spróbowali swoich sił w teście zapachu – rozpoznawali przyprawy takie jak cynamon, curry, bazylia, itp. Był też quiz na tematy ogólnie postrzegane jako związane z dziewczy

          • Europejski Dzień Języków Obcych.

            26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków Obcych. Z tej okazji klasy 1a, 2b, 2c rysowały flagi krajów europejskich, mając przy tym dużo frajdy odkrywając przy okazji, jak wiele flag jest podobnych do polskiej flagi. Uczniowie klasy 4a próbowali z kolei ułożyć "sobą" kontury państw europejskich, śmiechu było co nie miara.
            Zapraszamy do galerii.

          • Na tropie szkolnych lektur.

            W minionym tygodniu klasa 8a i 8c utrwalały znajomość literatury. W ramach innowacji "Pogromcy lektur - czytanie przez działanie" uczniowie mieli za zadanie stworzyć ikonki, które miały symbolizować w jakiś sposób przeczytane w klasach młodszych utwory literackie. Następnie młodzież utrwalała swoje pomysły za pomocą kredowych rysunków na tarasie szkoły. Tym sposobem powstała mini–galeria naszych lektur, a dzieci w szybki i dość przyjemny sposób utrwaliły wiedzę.

          • Spotkanie informacyjne dotyczące szczepień

            Spotkanie informacyjne dotyczące szczepień dla chętnych rodziców uczniów klas VI, VII i VIII odbędzie się w poniedziałek 6 września o godzinie 17:00.

            Spotkanie będzie w formie on line na platformie Microsoft Teams. Link do spotkania został Państwu wysłany za pośrednictwem dziennika elektronicznego Synergia Librus.

          • Wybory do Samorządu Uczniowskiego - Rok szkolny 2021/2022

            Witamy serdecznie po wakacjach! Zaczynamy kolejny rok szkolny i chcielibyśmy jak najszybciej wyłonić nowy Samorząd Uczniowski. Dlatego też już od dzisiaj czekamy na zgłoszenia kandydatek i kandydatów! Jeśli uczysz się w klasach 6-8 i jesteś osobą, która chciałaby mieć wpływ na to jak wygląda „życie szkoły”, masz głowę pełną pomysłów, lubisz wyzwania i masz ochotę popracować w grupie pozytywnie zakręconych, kreatywnych osób – zgłoś swoją kandydaturę do Samorządu Uczniowskiego.

          • Szanowni Państwo

            Rozpoczynamy nowy rok szkolny. Od pierwszego września 2021 roku do 31 sierpnia 2022 roku będę pełnić funkcję dyrektora szkoły, a wicedyrektorem będzie pani Aleksandra Rams – Gala. Kierowniczką świetlicy pozostaje pani Anna Krakowska – Wierzbik.

            Cieszymy się, że możemy spotkać się z uczniami w trybie stacjonarnym, prowadzić zajęcia w sposób bezpośredni, że szkolne korytarze znów wypełnią się gwarem. Życzę Państwu i Państwa dzieciom udanego, radosnego roku szkolnego 2021/2022 pełnego sukcesów.

    • Biuletyn Informacji Publicznej

      • Biuletyn Informacji Publicznej
    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 36 w Katowicach, ul. Iłłakowiczówny 13
      • 32 258 35 18
      • Iłłakowiczówny 13, 40-134 Katowice
        40-134 Katowice
        Poland
      • 11 - sekretariat
        14 - gabinet pedagoga
        15 - gabinet higienistki szkolnej
        16 - pokój nauczycielski
        17 - świetlica
        18 - intendent
    • Logowanie