• "Europa i ja"

        • 29.04.2022 w ramach kolejnego zadania projektu „Europa i ja” dzieci w świetlicy poznawały tańce ludowe, pochodzące z Włoch. Okazało się, że niewielu uczniów zna w ogóle pojęcie tańca ludowego. Uzupełniliśmy naszą wiedzę, poznając: polkę, krakowiaka, mazura, poloneza, tango,  gruziński  khorumi oraz ukraiński hopak i trepak . Posłuchaliśmy muzyki i obejrzeliśmy filmiki, ukazujące poszczególne  tańce, w  wykonaniu zespołów: „Mazowsze”, „Śląsk” , Narodowego Baletu Gruzji „Saakaszwili” oraz Narodowego Baletu Ukrainy „Virski”.    Porównywaliśmy poszczególne tańce pod względem tempa, wykonania, strojów tancerzy. 
          Dzieci poznały historię włoskich tańców: tarantella, pizzica, tammuriata. Chyba każdego z nas zdziwił fakt, że według legendy odwołują się one… do ugryzienia pająka! Stąd szybkie tempo i trans, w jaki mają wpadać tancerze, wykonujący poszczególne tańce. Ważna jest też symbolika włoskich tańców – maja dodawać energii i uwalniać od choroby. Jako, że nogi same rwały się nam do tańca, wysłuchawszy tak skocznej muzyki, postanowiliśmy nauczyć się kroków taranteli. Okazało się, że dla „świetliczaków” nie było to trudne zadanie. Efekty można podziwiać w galerii. 

          Opracowała: Katarzyna Kempny

        • Konstytucja 3 Maja

        • Jak co roku w naszej szkole postanowiliśmy uczcić święta majowe.
          Pamiętając o zasadach dystansu i bezpieczeństwa uczniowie klas IV-VIII wykonali podczas godzin z wychowawcą plakaty tematyczne.
          Przy zaangażowaniu całych społeczności klasowych, wykorzystując informacje z lekcji historii oraz języka polskiego, przy użyciu różnorodnych technik, powstały wspaniałe prace wyeksponowane na szkolnym korytarzu.

          Opracowała: Marzena Wybieralska

        • Zbiórki harcerskie i zuchowe

        • REKRUTACJA! REKRUTACJA! REKRUTACJA!

          W ubiegłym tygodniu gościliśmy w progach naszej szkoły harcerzy z VII Szczepu im. Szarych Szeregów.

          Czy wiecie, że ten szczep działa przy naszej szkole już od 1963 roku?

          Nauczyciele i uczniowie klas IV – VIII byli pod wielkim wrażeniem profesjonalnego przedstawienia wartości
          i działań harcerzy.

          Przy okazji mogliśmy też uczestniczyć w krótkim przypomnieniu zasad i pokazach udzielania pierwszej pomocy.

          W imieniu harcerzy serdecznie zapraszamy młodzież i dzieci na zbiórki harcerskie oraz zuchowe.

          Na zbiórki nie trzeba się zapisywać można przyjść tak po prostu i zostać 😊

          Dzieci i młodzież na zbiórkach uczą się samodzielności, odpowiedzialności, a przede wszystkim świetnie się bawią i przez zabawę poznają otaczający ich świat.

          Wyjeżdżają na wycieczki jednodniowe, biwaki weekendowe jak również letnie i zimowe obozy.

           

          HARMONOGRAM ZBIÓREK

          Zuchy (klasa od 1 do 3) zbiórki w każdy wtorek od 16.15 do 17.45

          Kontakt do druhny drużynowej: Katarzyna Bobak 515841197

           

          Harcerze (klasy od 4 do 8 ) zbiórki w każdy czwartek od 16.30 do 18.00

          Kontakt do druhny drużynowej: Zuzanna Modlińska 885062000

           

          Z harcerskim pozdrowieniem: Czuwaj!

        • #ŁączyNasPamięć – Akcja „Żonkile” 2022

        • Kolejny już rok Muzeum Historii Żydów Polskich „Polin”, organizowało akcję społeczno-edukacyjną „Żonkile” – mającą na celu upamiętnienie powstania w getcie warszawskim. W tym roku hasłem przewodnim była miłość – do dziecka, do przyjaciela do ukochanej osoby. Wykorzystując dostępne materiały edukacyjne mogliśmy porozmawiać o empatii, wrażliwości i wszystkich uczuciach z tym związanych.
          W tym roku, akcja „Żonkile” odbywa się w czasie, kiedy nasi sąsiedzi z Ukrainy przeżywają koszmar wojny. Za naszą wschodnią granicą odbywa się coś co nie miało się już nigdy zdarzyć. Dlatego akcja ta przybiera całkiem nowy wymiar. Sporo polskich uczniów jest w stanie odnieść historię ludzi z getta do tego co przydarza się ich rówieśnikom – często już koleżankom i kolegom z klasy, z Ukrainy.
          Najmłodsi czyli klasy I-III mieli możliwość wysłuchania opowiadania Pawła Baręsewicza pt. „Strasznie, 
          strasznie”, które czyta Andrzej Piaseczny – jeden z Ambasadorów akcji. Do wyboru były jeszcze „Pamięć drobinek” Zofii Staneckiej i „Historia pewnej ulicy” Justyny Bednarek. Klasy młodsze dowiedziały się czego symbolem jest żonkil i stworzyły piękne kolorowanki.
          Dla klas 4-6 było opowiadanie Marcina Szczygielskiego: „Prawdziwi przyjaciele” – w wersji audio czytane przez Ambasadorkę akcji, Elizę Rycembel. Uczniowie mogli też obejrzeć i omówić film „Będę pisać” – historia przyjaźni dwóch żydowskich nastolatków, która zostaje przybliżona współczesnej dziewczynie.
          Klasy VII-VIII, oprócz wszystkich materiałów wymienionych wyżej, miały też dostęp do filmu „Muranów – Dzielnica północna”.
          Głównym symbolem akcji jest żonkil. Większość klas, które włączyły się w obchody, wykonała papierowe żonkile i nosiła je dumnie w czasie pobytu w szkole a następnie zabrała do domu gdzie na pewno była okazja do kolejnej, ważnej, rodzinnej rozmowy.
          Dziękujemy serdecznie wszystkim zaangażowanym uczniom i nauczycielom. Akcję „Żonkile” obchodziliśmy w naszej szkole po raz drugi.

          Opracowała: Iwona Smuła

        • Something about Easter…

        • Święta Wielkiej Nocy obchodzone są w wielu krajach na świecie. Każdy kraj ma swoje własne tradycje i obyczaje. Wspólne mamy symbole. Na lekcjach języka angielskiego uczennice i uczniowie zapoznają się ze zwyczajami krajów takich jak Stany Zjednoczone czy Anglia. Poznają słownictwo, uczestniczą w zabawach i tworzeniu wielkanocnych życzeń – odpowiednio do poziomu nauczania. W tym roku klasy I-III i klasy IV, stworzyły wielkanocne kartki dla najbliższych, wzięły udział w popularnej zabawie Egg Hunt - zmodyfikowanej nieco do warunków szkolnych, oraz wykonały figurki świątecznego „zajączka” i „kurczaka”. To były
          bardzo kreatywne zajęcia językowe:) Brawo dzieciaki!!!

          Opracowała: Iwona Smuła

        • Tydzień Nauki Polskiej

        • W dniach 07.02-11.02.2022 w naszej szkole odbył się Tydzień Nauki Polskiej. Nauczyciele chcąc urozmaicić uczniom lekcje online postanowili przeprowadzić je w niekonwencjonalny sposób. 
          W ramach lekcji historii w klasach IV-VII i WOSu w klasach VIII pani Wybieralska rozmawiała o sławnych wynalazcach pochodzenia polskiego, którzy w znaczny sposób, dzięki swojemu samokształceniu i wykorzystywaniu dotychczas zdobytej wiedzy wpłynęli na rozwój nauki, techniki i medycyny na świecie na przełomie XIX i XX wieku.
          Wielu uczniów ze zdziwieniem i niedowierzaniem słuchało o tym jak Polacy, często w trudnym dla nich okresie historycznym i politycznym potrafili pokazać na co ich stać aby nie zostawać „z tyłu” za światową nauką. 
          Uczniowie dowiedzieli się w jak okrutny sposób agresorzy II Wojny Światowej obchodzili się z polskimi naukowcami.
          Analizowaliśmy dlaczego i w jaki sposób przyjęcie przez Polskę ustroju komunistycznego doprowadzilo do tego, że Polacy przestali być w czołówce światowych wynalazców. 

          Na lekcjach matematyki uczniowie poznali sylwetki 6 wybitnych polskich matematyków oraz ich wkład w rozwój światowej nauki. Swoją wiedzę sprawdzili rozwiązując test online. Chętni uczniowie mogli dodatkowo narysować jeden z najprostszych fraktali - trójkąt Sierpińskiego. 

          Podczas zajęć na lekcjach geografii i przyrody uczniowie zaznajamiali się z życiem i osiągnięciami naszego wybitnego astronoma Mikołaja Kopernika. Uczniowie poznali również przyrządy, którymi badał niebo obserwując gwiazdozbiory oraz planety. Zwieńczeniem swoich wiadomości był quiz o Koperniku, w którym dzieci odpowiadały na pytania dotyczące pojęć astronomicznych i odkryć jakich on dokonał. Zwycięzcą quizu została uczennica klasy 8A, która dołączyła do grona ciekawych wszechświata. 

          Przygotowali:
          Marzena Wybieralska,
          Jolanta Prusek,
          Marcin Jucha

        • Konkurs recytatorski „To właśnie Polska”

        • Etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów kl.I-III „To właśnie Polska” odbył się dnia 22 kwietnia o godz. 10.30 w świetlicy szkolnej. W konkursie wzięło udział jedenaścioro dzieci z kl.I – III. Najliczniej reprezentowana była klasa IIIa. Jury, pod przewodnictwem mgr Marioli Staszowskiej, postanowiło:

          • I miejsce i kwalifikację do etapu miejskiego zdobył Mikołaj Trembaczowski z kl.IIIc,
          • II miejsce: Ida Henc z kl.IIIa i Rosalie Drapała z kl.Ia,
          • III miejsce: Jagoda Grzywacz z kl.Ia, Ignacy Dąbrowski z kl.Ib, Nikola Jezierska z kl.IIIc.

          Wyróżnienia otrzymali: Julia Kupś z kl.IIIa, Luiza Biskup z kl.IIIa, Karolina Kunecka z kl.IIIa.

          Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w konkursie, a Mikołajowi życzymy powodzenia w następnym etapie konkursu.

          OPRACOWANIE: mgr Mariola Staszowska

        • „Imieniny Ziemi w świetlicy”

        • Dnia 22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi. Z tej okazji podjęliśmy szereg działań dla naszej planety. Zobowiązaliśmy się do segregowania śmieci, oszczędzania wody i żywności, dbania o tereny
          zielone i ich mieszkańców. Nauczyliśmy się śpiewać piosenkę pt. „Imieniny Ziemi”, utworzyliśmy do
          niej akompaniament na instrumentach perkusyjnych i zaprezentowaliśmy ją dzieciom z kl.Ia, Ic i IIa.
          To był artystyczny prezent dla naszej planety!


          OPRACOWANIE: mgr Mariola Staszowska

        • Dzień Ziemi – inaczej…

        • W świetlicy szkolnej został ogłoszony i przeprowadzony konkurs plastyczny pod hasłem „Zielone Katowice”. Jego celem było ukazanie pięknych, zielonych miejsc, które mieszkańcy Katowic mogą odwiedzać, z których korzystają każdego dnia. W ten sposób
          chcieliśmy zaakcentować, iż nasz mały kawałek ziemi też może zachwycać.
          Uczestnicy konkursu mogli wybrać dowolną technikę oraz format pracy, zaś koncepcji i pomysłów było wiele.
          Do jury napłynęło wiele prac uczniów z klas I-III. Po debatach i ocenie prac pod względem pomysłu, staranności wykonania, wybranej techniki i formatu – zostały przyznane I, II , III miejsca oraz wyróżnienia.
          Zwycięzcy otrzymają dyplomy oraz nagrody! Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy wszystkim pozostałym uczestnikom za udział w konkursie!

          Opracowała: Anna Krakowska-Wierzbik

        • „Sukces naszych uczennic w quizie na temat wiedzy o Wojciechu Korfantym”.

        • W 2022 roku obchodzimy 100 rocznicę przyłączenia Górnego Śląska do Polski. Z tej okazji Instytucja Filmowa Silesia Film wraz z katowickim oddziałem Instytutu Pamięci Narodowej, Muzeum Historii Katowic oraz Regionalnym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli przygotowały quiz na temat wiedzy o Wojciechu Korfantym. Patronat honorowy nad konkursem objął Marszałek Województwa Śląskiego.
          Korfany jest jedną z najważniejszych postaci w historii naszego kraju, a w szczególności, Górnego Śląska. Wielki polityk, wizjoner, patiorta.
          Uczniowie naszej szkoły chcąc uczcić to ważne dla Śląska i Katowic wydarzenie wzięli udział w tym konkursie. W efekcie dwie uczennice klasy 7c Agata Stępień i Lena Synowiec po bardzo gruntownym zapoznaniu się z działalnością polityczną i społeczną oraz życiem rodzinnym Wojciecha Korfantego znalazły się w finale quizu, gdzie w pięknym stylu pokonały starszych kolegów i zajęły III miejsce.

          Nauczyciel historii i opiekun: Marzena Wybieralska

        • Życzenia

        • Dyrekcja, pracownicy oraz uczniowie
          Szkoły Podstawowej nr 36
          im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Katowicach
          życzą Wszystkim
          dużo zdrowia, miłości, pokoju oraz chwil radości
          z okazji Świąt Wielkiej Nocy.

        • Ale jaja!!!

        • Jajko jak wiadomo jest obok baranka, zajączka i kurczaka, bardzo wyrazistym i nieodzownym symbolem Świąt Wielkiej Nocy. Dlatego też nasz Samorząd Szkolny zaproponował klasom wyzwanie – udekorowanie wielkiego, kartonowego jaja! Rezultat przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania.
          Jajka ozdobiono w rozmaity sposób, czyli pojawiły się motywy świąteczne i inspiracje roślinne z feerią bardzo żywych kolorów, ale mieliśmy też bardzo „nietypowe pisanki”. Tak więc mogliśmy podziwiać kota w butach czy zakręconego kurczaka, próbującego jajo opuścić!
          Galeria tych niezwykle inspirujących prac, powstała w holu na parterze, w pobliżu głównego wejścia do szkoły i przez kilka przedświątecznych dni cieszyła oko wszystkich, którzy mieli okazję ją zobaczyć.
          Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę! 

          Opracowała: Iwona Smuła

        • Dobre słowo na Wielkanoc

        • Wielkanoc  - święta, które upamiętniają mękę, śmierć i zmartwychwstanie. Czyli symbolicznie jest to przejście od wielkiego cierpienia do ogromnej radości. Kojarzą się z wiosną, kiedy wszystko budzi się do życia, kiedy jasność pokonuje mrok i patrzymy na wszystko wokół z ufnością i nadzieją. 
          Na te właśnie święta, nasze Szkolne Koło Charytatywno – Wolontariackie, przygotowało kartki okolicznościowe dla pensjonariuszy Hospicjum Cordis w katowicach. Hospicjum to miejsce niezwykłe, zapewniające pomoc i opiekę nad osobami w zaawansowanym i nieuleczalnym stadium choroby. To właśnie to miejsce zaspokaja ich potrzeby fizyczne, psychiczne i duchowe. Tam, chorzy mogą godnie i spokojnie przeżywać czas, który im pozostał.
          Mamy nadzieję, że własnoręcznie wykonane przez nasze uczennice i uczniów kartki, sprawiły wszystkim odbiorcom odrobinę radości i przywołały uśmiech. Dziękujemy zaangażowanym w tą piękna akcję.

          Opracowała: Iwona Smuła

        • Mówimy po angielsku

        •  I to jak mówimy!!! Już po raz drugi nasi uczniowie wzięli udział w organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 35 z Oddziałam Dwujęzycznymi im. Adeli Korczyńskeij w Katowicach, konkursie  oratorskim w języku angielskim. 

          Konkurs odbył się w formule online na platformie Taems w dniu 6 kwietnia 2022r.

          Uczniowie startowali w dwóch kategoriach: klasy 5-6 i 7-8. Mieliśmy po jednym uczestniku na każdym poziomie. W sumie w konkursie wzięło udział 20 osób. Każdy uczestnik prezentował swoje wystąpienie na wcześniej wybrany i przygotowany temat.

          Nasi przedstawiciele: 

          • w kategorii klas V-VI  Ada Bogusławska kl. 5a – I miejsce.

          temat: “The world is a book and those who do not travel read only one page” – student’s reflection.

          • w kategorii klas VII-VIII  Karol Gałecki kl. 7a – II miejsce.

          temat: Technology in the modern world - pros and cons.

          BRAWO!!!

          Głównym celem  tego konkursu było:

          • inspirowanie ucznia do zdobywania oraz doskonalenia kompetencji związanych z przemawianiem w języku obcym tj. logicznego formułowania myśli, posługiwania się językiem w sposób zrozumiały i prosty, wykazania się znajomością gramatyki i słownictwa języka angielskiego;

          • rozwijanie praktycznych umiejętności publicznego przemawiania, przedstawiania opinii, argumentowania, oraz motywowanie uczestników konkursu do zaprezentowania swoich zdolności krasomówczych na wybrany temat  w formie przemówienia przed publicznością;

          • promowanie języka angielskiego przez rozbudzanie zamiłowania do pięknego i sugestywnego mówienia.

          Serdecznie gratulujemy uczniom i uczącym ich nauczycielom. Jednocześnie też zachęcamy innych do brania udziału w konkursach!  

        • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

        • 2 kwietnia to dzień, kiedy mamy okazję zademonstrować naszą solidarność z osobami, które doświadczają autyzmu. Obchodzimy ten dzień aby zwrócić uwagę na wszystkich dotkniętych autyzmem, szerzyć wiedzę i zmienić podejście tych, którzy niewiele jeszcze wiedzą a krytykują albo wręcz dyskryminują. 
          Autyzm nie jest chorobą. Jest zaburzeniem – czyli mózg pracuje w niestandardowy sposób. Rozumiemy go jako spektrum – co znaczy, że jest trochę inny dla każdej osoby. Diagnozuje się go u 1 na 100 dzieci w Europie. Osoby z autyzmem mają problemy w rozumieniu zachowania innych ludzi. Trudno im zrozumieć co i dlaczego ktoś myśli mówi i czuje. Prawdziwe wyzwanie stanowi dla nich nawiązywanie znajomości i dogadywanie się z innymi w zwyczajnych, codziennych sytuacjach.  Dziś już prawie każdy z nas zna kogoś ze spektrum autyzmu, dlatego tak ważne jest aby pokazać, że chociaż może nie do końca wszystko rozumiemy, to akceptujemy i wspieramy.
          Dziś mogliśmy nasze wsparcie okazać ubierając się na niebiesko.
          Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy wzięli udział w tej akcji. „36” jak zwykle pokazała, że można na nią liczyć. 

          Brawo!!!

          Opracowała: Iwona Smuła
           

        • Krok w krok z polską tradycją…

        • Nowa Góra to mała miejscowość w województwie małopolskim. Nasi uczniowie odwiedzili tam „Ranczo Artemidy” – gospodarstwo agroturystyczne, które organizuje różnego rodzaju warsztaty i spotkania z przyrodą. Klasy 5b i 6a wzięły udział w warsztatach wielkanocnych. Mieli okazję poznać wszystkie fakty związane z obchodami świąt Wielkiej Nocy. Czynnie wzięli udział w zdobieniu kraszanek woskiem – czyli w tworzeniu pisanek, oraz w stworzeniu własnych, personalizowanych palm – zgodnie ze staropolską tradycją. Nasze uczennice i uczniowie mogli też nakarmić i pogłaskać miejscowe zwierzaki oraz skorzystać z uroków Parku Krajobrazowego „Dolinki Krakowskie”. Ponad godzinna trasa spacerowa doprowadziła wszystkich do Źródła proroka Eliasza. Źródło ma kształt serca, a legenda głosi, że ten kto napije się z niego wody, odnajdzie prawdziwą miłość! Nie wiemy ilu z naszych uczniów skorzystało z tej okazji, ale każdy z Was może to źródło odnaleźć!!!
          To był bardzo udany dzień w towarzystwie polskich tradycji wielkanocnych.

          Opracowała: Iwona Smuła

        • KONKURS PLASTYCZNY „ZIELONE KATOWICE”

        • Świetlica szkolna serdecznie zaprasza do udziału w konkursie plastycznym klasy 1-3.
          Zadaniem uczestników jest wykonanie pracy plastycznej ukazującej piękno przyrody miasta Katowice.


          Format prac – A4 lub A3.
          Technika: praca płaska dowolna.


          Prace plastyczne należy składać
          w świetlicy szkolnej do dnia 13.04.2022r. (środa)


          Liczymy na waszą kreatywność.
          SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

          Organizatorzy:
          Anna Krakowska-Wierzbik
          Agnieszka Wiąckowska-Siwek

           

        • Wiosna i że bez plecaka...to jak...???

        • Wreszcie ją mamy! Wreszcie przyszła! W blasku słońca i z całkiem przyjemną temperaturą zawitała do nas wiosna!!! A, że podejrzewaliśmy ją o taką właśnie aurę, postanowiliśmy sobie zrobić dzień luzaka – bez plecaka, w słonecznych okularach, a na dokładkę, solidaryzując się z osobami z Zespołem Downa – bo 21 marca to też ich dzień, włożyliśmy szalone, kolorowe skarpetki – na każdej stopie inna ma się rozumieć!
          W zasadzie wszystkie klasy stanęły na wysokości zadania. Tak zwany „No bagpack Day” okazał się idealny na pierwszy dzień wiosny. Pomysły naszych uczennic i uczniów były naprawdę kreatywne. Tak więc wszystko co potrzebne do szkoły przyniesiono w np.: futerałach na instrumenty, garnkach, wózkach dla lalek, wiszących szafkach, oponach, klatkach dla zwierząt, samochodowych fotelikach dla dzieci, w kocach – na kiju, w walizkach klasycznych i na kółkach, w przenośnych lodówkach, w szufladach, poszewkach na poduszki, kubłach na śmieci wszelkiego rodzaju, wiaderkach, skrzynkach na narzędzia, koszach wiklinowych, piknikowych i sklepowych, w pudełkach na pizzę, w miednicach, w aktówkach, kaskach i różniastych pudełkach, we własnoręcznie szytych siatkach, była nawet jeżdżąca szafka i skrzynka na butelki!!! Niesamowite ile uczniowie potrafią wymyślić!!!! Najbardziej kreatywne klasy zostały zaskoczone słodką niespodzianką od Samorządu Uczniowskiego – tak na zachętę.
          Do tego był dzisiaj lans w okularach, wariacje w skarpetkach, a na dokładkę słodkie babeczki. 
          Klasy 3b i 3c też miały wiosenne wyzwanie – każdy miał przynieść ze sobą kapelusz, żeby potem pójść w nim na spacer do parku -  „w poszukiwaniu Pani Wiosny” oczywiście! Jak łatwo się domyślić spotkali wiele oznak: było ciepło, na drzewach i krzewach widać już pierwsze nieśmiałe pąki, zaczyna się zielenić trawa i pojawiają się pierwsze kwiaty. A ludzie jakby bardziej radośni i na twarzach prawie wszystkich gościł uśmiech.
          Pięknie powitaliśmy nową porę roku. Brawo MY!!!

          Opracowała: Iwona Smuła
           

        • Ogromny sukces uczestników konkursu recytatorskiego „Mały OKR 2022”!

        • Dnia 17 marca 2022r. w MDK „Koszutka” w Katowicach odbyły się eliminacje miejskie konkursu recytatorskiego dla szkół podstawowych „MAŁY OKR 2022”. W konkursie wzięli udział recytatorzy z kilkunastu szkół podstawowych z Katowic. Nasza reprezentacja to laureaci etapu szkolnego. Odnieśliśmy ogromny sukces!
          W kategorii „Turniej recytatorski” klasy 0 – III zdobyliśmy :
          II miejsce - Mikołaj Trembaczowski,
          III miejsce - Antonina Szwagierczak,
          wyróżnienie - Ida Henc.

          „Wywiedzione ze słowa” to najtrudniejsza kategoria, tylko dla klas IV – VIII, w której obok pięknej recytacji liczy się również ruch sceniczny, wykorzystanie rekwizytów, umiejętności aktorskie.
          W tej kategorii również mamy laureatów! Są to:
          II miejsce - Julia Cygnarowicz,
          III miejsce ex aequo – Daria Kolonko i Martyna Gwóźdź.
          Recytatorzy byli przygotowywani do udziału w konkursie przez Panią mgr Mariolę Staszowską.
          Cieszymy się z tak wielkiego sukcesu i przesyłamy gratulacje laureatom i ich rodzicom!
          OPRACOWANIE: mgr A.Wiąckowska – Siwek, mgr Mariola Staszowska.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 36 w Katowicach, ul. Iłłakowiczówny 13
      • 32 258 35 18
      • Iłłakowiczówny 13, 40-134 Katowice
        40-134 Katowice
        Poland
      • 11 - sekretariat
        14 - gabinet pedagoga
        15 - gabinet higienistki szkolnej
        16 - pokój nauczycielski
        17 - świetlica
        18 - intendent
    • Logowanie