• Dziewczyny świętują

        • To był raczej spokojny, ale bardzo przyjemny dzień. Dzień Kobiet 2022 r. upłynął w naszej szkole pod hasłem „każda dziewczyna to prawdziwa księżniczka!”. Dlatego właśnie kilka dziewcząt miało prawdziwą okazję włożyć na głowę kolorową koronę – z papieru i ucieszyć się z tytułu nadanego im przez chłopców. Dzień przed świętem, panowie zagłosowali w sześciu kategoriach i wybrali:
          - Sporty Girl
          - Królową stylu
          - Najlepszą kumpelę
          - Dziewczynę z najlepszą fryzurą
          - Dziewczynę z najpiękniejszym uśmiechem
          - Prawdziwą zdolniachę.

          Dodatkową atrakcją były mini konkursy przeprowadzone przez Samorząd Uczniowski w klasach. Dziewczyny miały okazję wykonać papierowe samoloty – i sprawdzić czy latają!, oraz zabłysnąć w quizie, w którym odpowiadały na pytania z zakresu sportu, motoryzacji i życia szkoły. Trzeba było np. powiedzieć jak nazywają się nasze panie dyrektor czy wymienić symbole miast europejskich znajdujące się na drugim piętrze przy stole do ping-ponga. Wszystkie uczestniczki otrzymały słodkie niespodzianki. Samorząd nie zapomniał też o gronie nauczycielskim i paniach z obsługi. A chłopcy z poszczególnych klas zapewnili miłe chwile swoim koleżankom.
          Brawo panowie! Wszystkiego najlepszego panie!!!
           

        • WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO „KOT – MÓJ PRZYJACIEL”

        • Zakończył się konkurs plastyczny „Kot – mój przyjaciel”. Uczniowie przygotowali prace w świetlicy i w domu różnorodnymi technikami plastycznymi. Jury wybrało cztery prace, które prześlemy do organizatora konkursy - Szkoły Podstawowej nr 67 w Katowicach.
          Oto autorzy najlepszych prac:
          kl. I – Hanna Dreja kl. 1a,
          kl. II – Nela Wojtynek kl. 2c,
          kl. III – Wiktoria Dronia i Witold Piotrowski.


          Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

          Opracowanie: mgr Mariola Staszowska

        • KONKURS RECYTATORSKI „MAŁY OKR 2022 r.”

        • Dnia 3 marca 2022 r. odbył się w świetlicy etap szkolny konkursu recytatorskiego „Mały OKR 2022 r.”. W konkursie wzięli udział uczniowie kl. I - VIII. Poziom prezentacji był bardzo wysoki. Recytatorzy zaprezentowali różnorodne wiersze polskich poetów. Jury wybrało siedmiu reprezentantów naszej szkoły:

          Kl. I - III
          Antonina Szwagierczak kl. 2a,
          Ida Henc kl. 3a,
          Mikołaj Trembaczowski kl. 3c,


          Kl. IV – VIII
          Julia Cygnarowicz kl. 4a,
          Daria Kolonko kl. 4a,
          Martyna Gwóźdź kl. 4b,
          Adam Rakoczy kl. 7b.


          Wyróżnienia zdobyły: Balbina Szalonek kl. 3a oraz Natasza Szczotka kl. 4a.


          Etap miejski konkursu odbędzie się 17 marca 2022r. w MDK „Koszutka”.

          Życzymy powodzenia w następnym etapie konkursu!


          Organizatorzy etapu szkolnego:
          mgr Mariola Staszowska
          mgr Agnieszka Wiąckowska-Siwek

        • List Ministra Edukacji i Nauki

        •  

          Warszawa, 11 marca 2022 roku

           

           

          Szanowni Państwo Dyrektorzy, Nauczyciele, Pracownicy Oświaty,

          Przedstawiciele Samorządów,

          Szanowni Rodzice,

          Drodzy Uczniowie,

           

          od kilkunastu dni za naszą wschodnią granicą trwają działania wojenne prowadzone przez Rosję przeciwko narodowi ukraińskiemu. Wydarzenia te w ogromnym stopniu wpłynęły także na sytuację w naszym kraju. Od początku wojny postawa polskiego społeczeństwa – solidarność z Ukrainą, która przejawia się przede wszystkim w bezinteresownym niesieniu pomocy – jest godna najwyższego uznania. Ogrom cierpienia jakiego doświadczają Ukraińcy jest niewyobrażalny. Zdajemy sobie sprawę z tego, że naszym wspólnym zadaniem jest obecnie zapewnienie uchodźcom dogodnych warunków bytowych, umożliwienie podjęcia pracy, a także kontynuowania edukacji i nauki.

          Z ogromnym szacunkiem przyglądam się zaangażowaniu Dyrektorów i Nauczycieli
          w proces przyjmowania dzieci i młodzieży z Ukrainy do naszych szkolnych wspólnot.
          Zdaję sobie sprawę z tego, że podejmowane przez Państwa działania wiążą się z ogromnym wysiłkiem podyktowanym koniecznością dostosowania rzeczywistości szkolnej
          do obecnych wyzwań. Naszym celem jest maksymalne wsparcie Państwa w tych działaniach. W związku z tym przygotowaliśmy szereg materiałów informacyjnych
          oraz rekomendacji dotyczących przyjmowania uczniów ukraińskich do polskich przedszkoli, szkół i placówek oświatowych. Wprowadziliśmy również zmiany w przepisach, dzięki którym możliwe będzie łatwe i elastyczne tworzenie klas przygotowawczych.


          Obecnie w parlamencie procedowany jest projekt ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy
          w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa. W dokumencie tym
          z zakresu oświaty w
          prowadzone zostały rozwiązania, które pozwolą na zapewnienie kształcenia oraz wychowania uczniom będącym obywatelami Ukrainy. W tym celu umożliwiamy tworzenie innych lokalizacji prowadzenia zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych. Pozwoli to na zwiększenie bazy miejsc na potrzeby edukacji ukraińskich dzieci. Lokalizacje te organizacyjnie będą podporządkowane szkołom lub przedszkolom. Dodatkowo wprowadzone zostaną przepisy ułatwiające zatrudnienie obywateli Ukrainy na stanowisku pomocy nauczyciela, a także zmiany umożliwiające zwiększenie wsparcia ukraińskich uczniów przez kadrę pedagogiczną.
          Co istotne rząd przeznaczy dodatkowe środki z budżetu państwa na kształcenie uczniów
          z Ukrainy. Wszystko po to, by pomóc ukraińskim obywatelom, którzy w wyniku wojny znaleźli się na terytorium Polski.

           

          Szanowni Rodzice, dziękuję za Państwa aktywną postawę i gotowość do niesienia pomocy ukraińskim rodzinom. Państwa bezinteresowne zaangażowanie godne jest najwyższego uznania. Głęboko wierzę, że ta pomoc ­‒ w postaci choćby najmniejszych gestów ułatwiających przybywającym do Polski obywatelom Ukrainy odnalezienie się w nowych warunkach ‒ to przykład solidarności w obliczu ludzkiej tragedii. Dziękuję również
          za wspieranie Dyrektorów i Nauczycieli w przygotowywaniu szkół i placówek edukacyjnych na przyjęcie ukraińskich uczniów.   

          Drodzy Uczniowie, jestem dumny, że z wyjątkową dojrzałością zareagowaliście na potrzeby Waszych rówieśników z Ukrainy, którzy uciekając przed wojną, znaleźli schronienie
          w naszym kraju i zdecydowali się na podjęcie edukacji w polskich szkołach. Mam nadzieję, że wspólna nauka będzie dobrą okazją do wymiany doświadczeń i zacieśniania relacji.
          Dziękuję za wszelkie gesty solidarności z ukraińskimi uczniami. To Wy będziecie dla nich przewodnikami w poznawaniu naszego kraju. Wiem, że sprostacie temu zadaniu.

          Chcę Was także zapewnić, że pomimo wojny w Ukrainie, będziecie mogli w sposób niezakłócony kontynuować naukę i przygotowywać się do egzaminów. Jesteście bezpieczni, bo Polska jest ważną częścią NATO – najpotężniejszego sojuszu obronnego na świecie.

          Szanowni Państwo, zapewniam o moim wsparciu i nieustających działaniach związanych
          z dostosowywaniem polskiego systemu oświaty do przyjmowania ukraińskich uczniów
          do szkół oraz placówek edukacyjnych w całym kraju. Jesteśmy otwarci na dalsze sugestie zmian legislacyjnych płynących od organów prowadzących i samorządów. Życzę Państwu siły niezbędnej do tego, aby sprostać czekającym nas wszystkich wyzwaniom.

          Przed nami najważniejszy z egzaminów ‒ egzamin z człowieczeństwa.

           

           Z wyrazami szacunku


          Przemysław Czarnek

          Minister Edukacji i Nauki

        • LUKA, EVELINA, TETIANA, OLEKSII, VOLODYMYR I … WITAJCIE W NASZEJ SZKOLE

        • LUKA, EVELINA, TETIANA, OLEKSII, VOLODYMYR I …

           WITAJCIE W NASZEJ SZKOLE

           

               Rosyjska inwazja na Ukrainie trwa... Ponad milion kobiet i dzieci opuściło swoją ojczyznę i przekroczyło polską granicę. Uciekają przed wojną, zostawiając wszystko za sobą. Uciekają, aby ocalić życie. Uciekają z nadzieją, że niedługo wrócą do swojej ojczyzny, że zwyciężą. Codziennie pociągi, autobusy i samochody rozwożą ich do polskich miast. Tysiące Polaków ruszyło z pomocą, oferując noclegi, jedzenie, ubrania czy pracę. Maluchy znajdują opiekę w przedszkolach, starsze dzieci – w szkołach. Również w naszej.    

               Wszyscy mamy nadzieję, że będzie im u nas dobrze, że pomożemy im i ich rodzinom przetrwać trudne chwile, że będą się uśmiechać mimo wszystko.

                Nasze wsparcie jest też widoczne na korytarzach i w salach. Uczniowie wraz z wychowawcami przygotowali dekoracje, będące wyrazem solidarności z mieszkańcami Ukrainy. Polacy i Ukraińcy - sąsiedzi, Europejczycy, dla których wolność i niepodległość są jednymi z najważniejszych wartości. 
          Będziemy pomagali. Teraz i później.

          SERDECZNIE WITAMY W KATOWICACH!
          Ласкаво просимо до КАТОВІЦ!

        • Pomoc dla Ukrainy

        • „LUDZKOŚĆ MUSI POŁOŻYĆ KRES WOJNIE, 
          BO INACZEJ WOJNA POŁOŻY KRES LUDZKOŚCI” 
          J.F. Kennedy

           

                 24 lutego 2022 roku świat wstrzymał oddech – Rosja dokonała inwazji na Ukrainę. Rozpoczęła się walka o niepodległość, wolność i honor Ukrainy. Okrucieństwo wojny dotknęło miliony osób – mężczyzn, kobiet i dzieci. Polacy od razu ruszyli z pomocą. Rozpoczęły się zbiórki żywności, ubrań, środków czystości i pieniędzy. Już pół miliona osób znalazło schronienie w naszym kraju, uciekając przed bombami, czołgami i samolotami wroga. 
             Społeczność naszej szkoły po raz kolejny stanęła na wysokości zadania. Zebraliśmy dary, które przekazaliśmy: 
          - Caritas Archidiecezji Przemyskiej w ramach zbiórki, którą ogłosił i koordynuje dyrektor placówki - Ks. Artur Janiec,
          - potrzebującym uchodźcom w ramach zbiórki szkół Wsparcie Katowic dla Ukraińców  we współpracy z VII Szczepem Harcerskim im. Szarych Szeregów,
          - potrzebującym rodzinom uchodźców z Ukrainy, będących pod opieką Punktu Terenowego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej nr 3 na ulicy Misjonarzy Oblatów,
          - potrzebującym rodzinom uchodźców z Ukrainy, będących pod opieką rodzin uczniów z naszej szkoły.

                Dziękujemy z całego serca Wszystkim, którzy wsparli naszą akcję. Wiemy, że zawsze możemy na Państwa liczyć. 
          Pamiętajmy, że miarą naszego człowieczeństwa jest nasz stosunek do drugiego człowieka. 

                                            SLAVA UKRAINI! 

          Opracowała: Agnieszka Zamorska
           

        • Super aktywny II turnus półkolonii

        •      Drugi turnus półkolonii to pięć, bardzo aktywnie spędzonych dni. Uczestnicy mieli okazję wziąć udział w wielu ciekawych wydarzeniach a czas płynął o wiele za szybko. Wszyscy mieli okazję pojechać na Brynów do Sali Sportowej, gdzie brali udział w zajęciach sportowych pod okiem specjalistów. Była rozgrzewka, ćwiczenia ogólnorozwojowe i pokonywanie specjalnie przygotowanych torów przeszkód.

              Kolejny dzień przyniósł nam wizytę w Centrum Sztuki Filmowej „Kosmos”. Tutaj nasi uczniowie obejrzeli film „Nawet myszy idą do nieba”, wzruszający film animowany o odwadze, pokonywaniu lęków i pięknej, choć niezwykłej przyjaźni myszki z lisem. Po filmie odbyły się warsztaty "Street Art", na których była okazja do zapoznania się z twórczością takich artystów jak np.: Miss Dorys czy Banksy, a następnie do stworzenia własnej pracy w stylu „Street Art”, której głównym elementem był czerwony hydrant. Trzeba przyznać, że wszyscy stworzyli bardzo ciekawe prace!

              Kolejny dzień przyniósł ze sobą wyjazd do Starych Tarnowic, gdzie była okazja do zwiedzenia pięknie odrestaurowanego, XVI – wiecznego zamku. Ale nie było to zwyczajne zwiedzanie. Nasza grupa podzielona została na pary, każda para wylosowała zadanie związane z konkretnym pomieszczeniem w zamku. Zwiedzając kolejne komnaty, uczestnicy poznawali ciekawe fakty z historii i rozwiązywali zagadki. Zobaczyliśmy przepiękne meble, zbroje, broń oraz narzędzia i wyroby rzemieślnicze. Na koniec odnaleziony został, w starej, zabytkowej skrzyni, skarb w postaci złotych monet…, monety okazały się pysznymi czekoladkami, które nie za długo pozostały nietknięte oczywiście!!! Na terenie kompleksu zamkowego odbyły się też warsztaty plastyczne z ozdabiania masek karnawałowych. Każdy uczeń i uczennica mógł ozdobić swoją maskę dokładnie według swojego pomysłu, korzystając z pisaków, kleju, włóczki, cekinów, naklejek, itp. - powstały maski jedyne w swoim rodzaju!

               Następny przystanek, to miejsce, w którym każde dziecko znajdzie coś dla siebie – czyli sala zabaw „Kraina Czarów”. Można było biegać, skakać, zjeżdżać do basenu wypełnionego piłeczkami, pokonywać tor przeszkód czy skakać na trampolinach. Była też okazja pobawić się w mniejszych grupach pod okiem animatorek. Ostatnią atrakcją związaną ze wspólnym wyjściem, była wizyta w kinie i obejrzenie komedii „Skarb Mikołajka”. Mikołajek i jego koledzy, po raz kolejny pokazali jak ważna jest w życiu przyjaźń i posiadanie pięknych wspomnień z dzieciństwa.
              W szkole, każda grupa też miała okazję wziąć udział w wielu różnych zajęciach. Były gry sportowe, tenis stołowy, zajęcia plastyczne, różnego rodzaju gry, układanki , wspólne śpiewanie i tańce – bo to końcówka karnawału! No i oczywiście obchodziliśmy też „Tłusty Czwartek”. 
          Mamy nadzieję, że wszystkim podobały się zimowe półkolonie 2022 w SP 36 w Katowicach. Dziękujemy i zapraszamy chętnych na ich letnią odsłonę.

          Opracowała: Iwona Smuła

        • Rekrutacja do klas pierwszych w roku szkolnym 2022/2023

        • Zgłoszenia kandydata do szkoły obwodowej można dokonać w systemie elektronicznym już od 21 marca 2022 roku, z kolei wyboru szkoły podstawowej innej niż obwodowej można dokonać od 9 maja 2022 roku.

          Link do systemu naborowego zostanie podany w terminie późniejszym.

          Szczegóły dotyczące naboru udostępnione są w zakładce Rekrutacja.

           

        • DLA UKRAINY

        • KATOWICE  WSPIERAJĄ  UKRAINĘ

          Pod numerem telefonu: 539 696 888 (czynnym całodobowo) oraz adresem mailowym: ukraina@katowice.eu można uzyskać wszelkie informacje dotyczące wsparcia, np. dowiedzieć się gdzie przygotowane zostały miejsca noclegowe czy jak uzyskać pomoc prawną.  


          Punkt Interwencji Kryzysowej dla Ukraińców znajduje się pod adresem:
          ul. Młyńska 5, Katowice (Katowice.eu/dlaUkrainy)


          Infolinię uruchomił także Wojewoda śląski. + 48 32 207 79 01 – to numer telefonu, pod którym obywatele Ukrainy mogą uzyskać informacje na temat legalizacji pobytu


          Większa ilość informacji dotycząca wsparcia dla Ukrainy będzie podawana na bieżąco w zakładce POMOC DLA UKRAINY na stronie internetowej szkoły. 

           

          SZKOŁA  WSPERA  UKRAINĘ 

          W obliczu niepokojących wydarzeń na Ukrainie, psycholog i pedagog naszej szkoły oferują wsparcie uczniom potrzebującym pomocy.        

          Jesteśmy do Państwa dyspozycji codziennie, w godzinach: od 8.00 do 15.00, a także pod numerem telefonu: + 32 258 35 18  wew. 14.

        • Walentynki dla zakochanych, przyjaciół i rodzinki!

        •      Jako, że najbardziej kojarzy nam się dzień św. Walentego z krajami anglosaskimi, to głównie obchodzony był na lekcjach języka angielskiego. Najbardziej zaangażowani okazali się najmłodsi uczniowie. Klasy 2a, 2c, 4a i 4b oglądały związany z Walentynkami filmik – dopasowany do poziomu wiedzy w poszczególnych oddziałach oraz wykonały kartki okolicznościowe dla przyjaciół i rodziny.
               Klasy czwarte zapoznały się dodatkowo z tekstem o obchodach dnia zakochanych w Australii i poszerzyły znajomość słówek związanych z tematem. Klasa 4b wykonała dodatkowo piękną, kolorową gazetkę klasową i przestrzenne podarunki dla najbliższych. Klasy 5a, 5b i 8b również oglądały filmiki, sporządzały notatkę, układały zdania ze słownictwem walentynkowym i rozwiązywały zagadki z nim związane. Uczniowie klas starszych układały też krótkie, komplementujące wypowiedzi, skierowane do kolegów i koleżanek z klasy. Mamy nadzieję, że lekcje przypadły wszystkim do gustu i sprawiły dużo radości obdarowanym. 
               Samorząd Uczniowski poprosił wszystkich o walentynkowe inspiracje. Otrzymaliśmy zdjęcia zainspirowane świętem zakochanych i dwa stworzone na tą okoliczność wiersze.

          Wszystkim, którzy zechcieli włączyć się do zabawy, serdecznie dziękujemy!!!!! Jednocześnie chcemy zachęcić całą resztę naszej społeczności uczniowskiej do aktywniejszego włączania się w życie szkoły.


          Wiersze:


          Wiersz uczennicy klasy 8b:
          14 lutego to dzień każdego zakochanego,
          Nie wzbraniaj się przed miłością mój drogi,
          Gdy dopadnie Cię strzała Kupidyna,
          Będzie wesoła Twoja mina,
          W dzień Walentego, kup sobie coś ładnego,
          Zatańcz walca i noś to aż do marca,
          Pamiętaj, Walentynki nie są takie złe,
          Byle je móc spędzać z kim się chce.

          Wiersz uczennicy klasy 6a:
          ZABAWNA RYMOWANKA NA WALENTYNKI 
           
          Gdy są walentynki wsadź królika do skrzynki. 
          Jeśli nie masz królika właź do kurnika. 
          W to święto daj mi biszkopcika, a jak nie to borowika. 
          Przesyłaj dużo sygnałów bo jeśli nie, dostanę zawału. 

          Zabierz ją nad morze na flądry i węgorze. 
          Z całego serca zapraszam do świętowania, całowania i kochania.

          Opracowała: Iwona Smuła

        • Dzień Bezpiecznego Internetu w świetlicy szkolnej

        •      Jako, iż w tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest dnia 8 lutego, w poniedziałek i wtorek w świetlicy szkolnej, podczas zajęć dydaktycznych rozmawialiśmy o korzystaniu przez dzieci w sposób bezpieczny z zasobów Internetu. Uczniowie klasy Ib i Ic, IIa i IIc dowiedzieli się co oznacza samo słowo Internet oraz że Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004r., a w Polsce od 2005 r. organizowany jest przez Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą Państwowy Instytut Badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, a głównym partnerem jest Fundacja Orange. 
               Panie - Anna Wierzbik i Agnieszka Siwek zapoznały uczniów z pojęciem cyberprzemocy - która dotyczy także młodych internautów, wspólnie obejrzeliśmy ciekawe filmy i prezentacje z serii „Sieciaki”, które ukazały uczniom jak chronić swoje dane osobowe, wizerunek oraz wszystko to, co chcemy w sieci opublikować, czym zastąpić granie w gry komputerowe, aby to nie szkodziło naszemu zdrowiu i nie prowadziło do uzależnienia. 
               Podsumowaniem zajęć i akcji było wykonanie plakatu promującego Dzień Bezpiecznego Internetu w naszej szkole, który umieściliśmy na świetlicowej gazetce.


          Opracowała: Anna Krakowska-Wierzbik

        • Dzień Bezpiecznego Internetu 2022

        • W dniu dzisiejszym obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu. Nasza szkoła, podobnie jak w latach poprzednich bierze udział w akcji. Nasze działania to między innymi szereg lekcji, podczas których poruszane są treści związane z bezpiecznym korzystaniem z sieci, jak również różnego rodzaju konkursy.

          W minionym i bieżącym tygodniu podczas lekcji informatyki uczniowie klas 5 - 8 zostali zapoznani ze specyfikacją cyberprzemocy. Odbyły się prezentacje materiałów multimedialnych dostępnych na stronie: https://www.saferinternet.pl/dbi/o-dbi.html, a następnie rozmawialiśmy na temat konsekwencji cyberprzemocy dla jej sprawców oraz ofiar. Omówione zostały metody rozwiązywania sytuacji związanych z cyberprzemocą, jak również pokazane były sposoby reagowania świadków różnych zdarzeń na zauważoną przemoc w sieci wobec rówieśników. 

          Czasami z pozoru błahe sytuacje związane z opublikowaniem w sieci ośmieszających zdjęć, filmów czy złośliwych informacji oraz komentarzy potrafi stać się dla ofiar cyberprzemocy bardzo olbrzymim obciążeniem. Uczniowie zostali uczuleni na pojawiające się emocje - zarówno u ofiary, jak i sprawcy, uczyli się i podawali przykłady - gdzie przebiega granica pomiędzy żartem, a aktem przemocy, poznawali sposoby reagowania na zagrażające sytuacje, rozmawiali o tym, gdzie szukać pomocy oraz poznawali konsekwencje grożące sprawcom cyberprzemocy. 

          To jeszcze nie koniec naszych działań w ramach akcji...

          Opracowała: Aneta Rajda

        • „Mandala na różne sposoby”

        •    Gorąca kawa, cisza i spokój, dzieci w pełni skupione na zadaniu, zajęte sobą - brzmi jak idealny przepis na popołudnie dla rodzica (ale i jego pociechy)? Zatem Drogie Mamy i Tatusiowie – zdradzam Wam sekret na chwilę dla siebie. To zabawy z koralikami. Ale po kolei…
              Miniony piątek (4.02) dla „świetliczaków” miał być kolejnym dniem z cyklu zajęć „Mandala na różne sposoby”. W planie – przygotowanie przestrzennej mandali z koralików. Jednak jako że Państwa dzieci są bardzo kreatywne, a my tą kreatywność bardzo lubimy i doceniamy, powstały nie tylko mandalowe podstawki pod kubki, ale i cała rzesza ptaszków, ulubionych postaci z bajek oraz walentynkowych serduszek. Dzieci w wielkim skupieniu, z ogromną cierpliwością, prawie w zupełnej ciszy (a to w świetlicy rzadko spotykane zjawisko) układały spontanicznie różne wzory – tu górowały pierwszaki, starsi uczniowie woleli precyzyjnie odtwarzać wydrukowane wzory. 
              Warto dodać, że ma to również bezcenny wpływ na ich rozwój pisma - ćwiczą bowiem tzw. „chwyt pęsetkowy”, który odpowiada za prawidłowe trzymanie narzędzi piśmienniczych. 
          Dzieci, nieświadome tej zalety, ochoczo pracowały, a dla mnie najlepszym podsumowaniem była wypowiedź jednego z chłopców: „Nie lubię takich siedzących zajęć, ale to było super i jak fajnie cicho było i robiłem w końcu coś innego, niż Pani mi kazała, a i tak wszyscy byli zadowoleni”.
          Wykonane „dzieła” mali artyści zabrali ze sobą do domów, polecam jednak obejrzeć galerię. Każda praca jest wyjątkowa!

          Opracowała: Katarzyna Kempny

        • Zebrania rodziców

        • Terminy spotkań z rodzicami

          Podsumowanie pierwszego półrocza 2021/2022

           

          1a  7.02.2022  16:00   online

          1b  9.02.2022  16:30   s. 10  stacjonarnie

          1c  9.02.2022  16:15   s. 7    stacjonarnie

          2a  7.02.2022  16:15   s. 8    stacjonarnie

          2b  7.02.2022  16:00   s.19   stacjonarnie

          2c  3.02.2022  16:15   s. 7    stacjonarnie

          3a  9.02.2022  16:30   s. 9    stacjonarnie

          3b  odwołane

          3c  7.02.2022  16:00   s. 21   stacjonarnie

          4a  7.02.2022  17:00   online

          4b  9.02.2022  16:30   s. 20   stacjonarnie

          5a  9.02.2022  17:00   online

          5b  7.02.2022  17:30   online

          6a  7.02.2022  17:00   online

          6b  4.02.2022  16:00   online

          7a  7.02.2022  17:00   online

          7b  4.02.2022  17:00   s. 25   stacjonarnie

          7c  7.02.2022  17:30   online

          8a  9.02.2022  18:00   online

          8b  7.02.2022  16:30   online

          8c  7.02.2022  16:15   online

        • Kolejny sukces reprezentantów świetlicy szkolnej!

        • Z wielką dumą i radością przekazujemy Państwu wyniki Miejskiego Konkursu Edukacyjnego „Magiczne wiersze”, organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi w Katowicach. Drużyna reprezentująca naszą szkołę, laureatki etapu szkolnego, w składzie: Luiza Biskup (praca literacka) i  Wiktoria Dronia (praca plastyczna) zajęła I miejsce! Zadaniem uczestników było przygotowanie opowiadania o tematyce zimowej i wykonanie pracy plastycznej, ilustrującej wybrany wiersz o najzimniejszej porze roku. Prace dziewczynek okazały się najciekawsze!
          Etap szkolny konkursu przygotowały: mgr Mariola Staszowska i mgr Agnieszka Wiąckowska – Siwek. Gratulujemy i zachęcamy do udziału w konkursach świetlicowych!


          Opracowanie: mgr Mariola Staszowska

        • 21, 22 stycznia - Dzień Babci i Dziadka

        • Niedawno odbyły się piękne i ważne święta: Dzień Babci i Dzień Dziadka. Z tej okazji dzieci pod kierunkiem wychowawców świetlicy: mgr Marioli Staszowskiej i mgr Agnieszki Wiąckowskiej – Siwek wykonały laurki. Rozmawiałyśmy z wnukami o dziadkach… Wnuki bardzo Państwa kochają, bo lubicie się z nimi bawić, macie dla nich czas i cierpliwość, pozwalacie im robić  rzeczy, które uwielbiają. 
          Wszystkim kochanym Babciom i Dziadkom składamy serdeczne życzenia zdrowia, szczęścia i pociechy z wnucząt.


          Kierownik świetlicy i wychowawcy

        • ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

        • "Kolędo moja poczekaj,
          świeczkom woskowym łzy otrzyj.
          Wraca dzieciństwo z daleka
          sercem z piernika najsłodszym"

          Całej społeczności - Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom oraz Wszystkim Pracownikom oraz Sympatykom Szkoły Podstawowej nr 36 im. K. K. Baczyńskiego życzymy zdrowego, radosnego i spokojnego  Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności
          w nadchodzącym Nowym Roku 2022.  

          Boże Narodzenie to dla większości z nas czas powrotu do bajkowej krainy dzieciństwa.
          Niech biały puch za oknami, unoszące się korzenne zapachy z kuchni, migocące i pachnące lasem choinki oraz Wasze najpiękniejsze wspomnienia ułatwią wejście w świąteczny nastrój, który niech trwa, i trwa, i trwa...


          Radości i miłości w sercach! Zdrowia nade wszystko!
          Dobrego czasu dla Was i Waszych bliskich!
          Odpocznijcie i zresetujcie się, w sposób jaki sprawia Wam największą przyjemność:)))


          Dyrekcja Szkoły

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 36 w Katowicach, ul. Iłłakowiczówny 13
      • 32 258 35 18
      • Iłłakowiczówny 13, 40-134 Katowice
        40-134 Katowice
        Poland
      • 11 - sekretariat
        14 - gabinet pedagoga
        15 - gabinet higienistki szkolnej
        16 - pokój nauczycielski
        17 - świetlica
        18 - intendent
    • Logowanie