• Laboratoria Przyszłości

   Nasza szkoła bierze udział w Programie Laboratoria Przyszłości. Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. Działania naszej szkoły w ramach Programu znajdą Państwo w zakładce Laboratoria Przyszłości.
  • "Jak skowronek"

   Wyniki konkursu piosenki ekologicznej W piątek odbył się etap szkolny konkursu piosenki ekologicznej „Jak skowronek”. W konkursie wzięły udział dzieci z kl.I-III. Jury konkursowe w składzie: mgr Mariola Staszowska, dr Karina Stępkowska, mgr Agnieszka Wiąckowska – Siwek postanowiło: I miejsce i kwalifikację do etapu miejskiego konkursu otrzymują: Michał G. kl.Ia, Oliwier G.kl.IIc, Veronika K. kl.IIIc.
   Czytaj więcej
  • "Mały OKR 2024"

   Wyniki konkursu recytatorskiego. W styczniu odbył się etap szkolny konkursu recytatorskiego „Mały OKR 2024”. W konkursie wzięło udział 25 recytatorów z klas I-VIII. Konkurs odbył się w trzech kategoriach. Jury konkursowe postanowiło : - Turniej recytatorski Klasy I-III I miejsce: Michał G. kl.Ia, II miejsce: Agnieszka G. kl.IIc, Oliwier G.kl.IIc, Julia S. kl.IIIb III miejsce: Olga M. kl.Ia, Lilly L .kl.Ib, Marta P.kl.IIc, Rosalie D. kl.IIIa, Wojc
   Czytaj więcej
  • Aktualności

    • Uroczyste Pasowanie na Czytelnika
     • Uroczyste Pasowanie na Czytelnika

      22 lutego 2023 roku odbyło się w naszej szkole oficjalne Pasowanie na Czytelnika biblioteki szkolnej.
      Pierwszoklasiści wzięli udział w konkursach i zabawach przygotowanych przez nauczycieli bibliotekarzy. Dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat funkcjonowania biblioteki szkolnej oraz znajomością baśni i bajek.
      Pani Dyrektor dokonała uroczystego przyjęcia uczniów w poczet czytelników Szkoły Podstawowej nr 36 w Katowicach.
      Na pamiątkę każdy uczeń otrzymał dyplom, „Magiczną kredkę” oraz zakładkę do książek.

    • Dzień Kobiet w świetlicy szkolnej.
     • Dzień Kobiet w świetlicy szkolnej.

      7 marca uczniowie uczęszczający do świetlicy przygotowywali różnokolorowe kwiaty na Dzień Kobiet wykorzystując długopisy 3D. To bardzo precyzyjna praca, która wymaga skupienia i cierpliwości, ale dzieci poradziły sobie bardzo dobrze. Mamy nadzieję, że kwiaty będą miłym prezentem dla Pań.


      Życzymy Wszystkim kobietom pięknego, pełnego kwiatów i uśmiechów dnia.
      mgr Mariola Staszowska mgr Agnieszka Wiąckowska - Siwek

    • Czym skorupka za młodu nasiąknie...
     • Czym skorupka za młodu nasiąknie...

      Zajęcia pt. Czym skorupka za młodu nasiąknie... miały na celu teoretyczną i praktyczną edukację z zakresu zdrowego żywienia i jego wpływu na organizm człowieka. Uczestnicy zajęć przygotowali bezcukrowy koktajl bananowy i sok pomarańczowy, a następnie wraz z Gośćmi - Panią Dyrektor i Uczennicami z klasy 7a - degustowali samodzielnie sporządzone napoje. Z całą pewnością smaczne zajęcia trzeba będzie jeszcze powtórzyć.

    • Druki 3D
     • Druki 3D

      Koło przyrodnicze przygotowało projekt do druku 3D mapy świata w formie drzewka. Druk został uruchomiony z samego rana. Dzięki temu dziś uczennice i uczniowie z klasy 5a, podczas zajęć aktywnosci i kreatywności mogli obserwować proces pracy jednej z naszych szkolnych drukarek. Czekamy na kolejne projekty!

     • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.

      W bieżącym tygodniu klasy czwarte świętowały Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Święto obchodzone jest 21. lutego, a my postanowiliśmy uczcić je na swój, szkolny sposób. Każda klasa podzielona była na grupy i do rozwiązania miała dziesięć zadań, ukrytych w kopertach. Poprzez różnorodne działania uczniom udało się powtórzyć cały materiał z pierwszego półrocza czwartej klasy! Dzieci między innymi: rozpoznawały lektury po ikonkach, deszyfrowały zadania, kolorowały ortograficzne mandale, rozwiązywały trimino gramatyczne, za pomocą lusterek odczytywały zadanie z ukrytą wiadomością. Używały zarówno technologii informatycznej, jak np. odczytywanie QR kodów, jak i tradycyjnych encyklopedii, w których trzeba było znaleźć informacje niezbędne do zaliczenia zadania. Najtrudniejsze okazało się jednak czytanie tekstu ze zrozumieniem i narysowanie na jego podstawie… dzidy, która składała się z wi

     • KORYTARZE W NOWEJ ODSŁONIE

      Podczas zimowych ferii 2023 r. dokonaliśmy kolejnych metamorfoz. Tym razem odnowiliśmy korytarze na parterze i na drugim piętrze.

      Zmiany były możliwe dzięki pozyskaniu środków potrzebnych na zakup farb i innych dekoracji oraz zaangażowaniu w prace remontowe społeczności szkolnej.

      Korytarz na parterze został odnowiony dzięki hojności fundacji Sage Foundation, która zakupiła farby i wykonała prace malarskie. Do ekipy Sage Foundation dołączyli uczniowie klasy 8a i rodzice. Serdecznie dziękujemy wszystkim wolontariuszom:

    • Podsumowanie naszych aktywności w świetlicy szkolnej…
     • Podsumowanie naszych aktywności w świetlicy szkolnej…

      Minęło I półrocze tego roku szkolnego, a co za tym idzie nadszedł czas podsumowania wszelkich aktywności uczniów w świetlicy szkolnej.
      Wszyscy nauczyciele świetlicy, doceniając zaangażowanie naszych najmłodszych uczniów z klas I-III, ich zachowanie oraz pomoc i włączanie się w działania na rzecz społeczności świetlicowej, postanowili nagrodzić dyplomami i symbolicznymi nagrodami najbardziej aktywnych Świetliczaków.
      Wręczone na forum klasy, dyplomy i nagrody, ucieszyły, a nawet zaskoczyły miło niektórych nagrodzonych.
      Mamy nadzieję, iż ta forma wyróżnienia zmobilizuje także inne dzieci do większej aktywności i pracy własnej, bo już wielkimi krokami zbliża się… koniec roku szkolnego!
      Zachęcamy i działamy dalej!

    • Disco Time!
     • Disco Time!

      16 lutego 2023r. odbyła się w naszej szkole dyskoteka walentynkowa. Wszyscy uczestnicy mieli dowolność stroju, ale chętni mogli się przebrać – gdyż Samorząd Uczniowski zaproponował konkurs na najlepszy strój karnawałowy bądź walentynkowy. Początek zabawy uświetnił nam pokaz walca przygotowany przez uczennice i uczniów klas 8 i 6. Następnie wszyscy bawili się wspólnie tańcząc przy dźwiękach ulubionych przebojów. To było bardzo miłe pożegnanie karnawału!!!

    • Pączki, pączki…
     • Pączki, pączki…

      W tym roku Tłusty Czwartek wypadł 16 lutego. Już od rana w całej szkole rozchodził się miły zapach cukru pudru i lukru. Prawie każda klasa doczekała się słodkiego poczęstunku, a klasa 5b otrzymała całe pudełko pączków jako nagrodę za najlepszą walentynkową stylizację klasy – brawo Oni!! Oczywiście oprócz pączków były też faworki i inne słodkości. W tym dniu nie liczymy kalorii i wszyscy są zadowoleni!!!

    • Dzień Świętego Walentego w naszej szkole.
     • Dzień Świętego Walentego w naszej szkole.

      W tym roku z okazji Dnia Świętego Walentego, w holu przy sklepiku stanęła specjalna „serduszkowa” ramka. Każdy kto miał ochotę mógł przyjść i zrobić sobie zdjęcie z osobą, którą lubi. Dodatkowo mieliśmy okazję posmakować pysznych walentynkowych babeczek! Od czwartku 9 lutego była też okazja wrzucić walentynkową kartkę do specjalnej skrzynki pocztowej. 14 lutego poczta została doręczona do szczęśliwych adresatów. Klasy natomiast mogły ubrać się w odcieniach czerwieni, różów i fioletów, żeby podkreślić swoje pozytywne uczucia związane z świętem zakochanych. Sale lekcyjne również przeszły walentynkową metamorfozę, przez co w całej szkole było kolorowo i sympatycznie. Już nie możemy się doczekać kolejnych Walentynek!!!

    • Dzień Nauki Polskiej w klasie 4b
     • Dzień Nauki Polskiej w klasie 4b

      W poniedziałek, 20.02.2023 podczas zajęć Aktywności i Kreatywności klasa 4b świętowała Dzień Nauki Polskiej (który oficjalnie rokrocznie obchodzony jest 19.02). Uczniowie tworzyli budowle z klocków Geomag oraz Boffin, które zakupione zostały w ramach programu "Laboratoria Przyszłości". Początkowo nieśmiało powstawały według instrukcji, ale dość szybko młodzi architekci puścili wodze wyobraźni, dzięki czemu stworzyli wieżowce, koronę, domki, a nawet karuzele. Konstruowanie przypadło dzieciom do gustu, zatem niebawem znowu będziemy coś tworzyli.

      Opracowała: Katarzyna Kempny

    • Zdrowa godzina wychowawcza w klasie 4b.
     • Zdrowa godzina wychowawcza w klasie 4b.

      W dniu 10.02.2023 na godzinie wychowawczej poruszaliśmy temat zdrowego żywienia.
      W ramach tematu postanowiliśmy zasmakować koktajli. Wykorzystaliśmy do tego celu super nowoczesne roboty kuchenne marki Kenwood, które szkoła otrzymała dzięki programowi Laboratoria Przyszłości.
      Uczniowie mieli za zadanie przynieść na lekcję ulubione owoce, a także do wyboru maślankę, kefir czy jogurt naturalny i przystąpili do działania. Trzeba przyznać, że niektóre zestawienia smakowe były zaskakujące!

    • Obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu ciąg dalszy...
     • Obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu ciąg dalszy...

      7 lutego obchodzony był Dzień Bezpiecznego Internetu. Jak informowaliśmy - nasza szkoła (jak co roku) włączyła się do akcji i na bieżąco realizuje różnego rodzaju działania. Część z nich opisywaliśmy w poprzednich relacjach, ale z racji tego, że dużo się dzieje - spieszym z kolejną, a to jeszcze nie koniec naszych działań...

    • WALENTYNKI W ŚWIETLICY
     • WALENTYNKI W ŚWIETLICY

      Dzisiaj miły i wesoły dzień - Walentynki. Rozmawialiśmy w świetlicy o tym, co jest w życiu najważniejsze. Miłość, przyjaźń, dobroć, pomoc drugiemu człowiekowi – to najpiękniejsze wartości.
      Słuchaliśmy opowiadania Anatola Sterna „O tym, co jest najpiękniejsze na świecie”. Zgadzamy się z bohaterką wiersza – Gołębicą, która powiedziała, że „najpiękniejszą rzeczą na świecie jest wielka, prawdziwa przyjaźń". Przesyłamy „Walentynkę” do wszystkich przyjaciół!

    • 7 lutego 2023 r. - Dniem Bezpiecznego Internetu
     • 7 lutego 2023 r. - Dniem Bezpiecznego Internetu

      Jak co roku nasza szkoła przyłączyła się do akcji obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu, który w roku 2023 przypada na dzień 7 lutego.
      Dzień Bezpiecznego Internetu jest obchodzony od 2004 r. z inicjatywy Komisji Europejskiej. Akcja ta ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i nastolatków do sieci, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online, a także promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

    • STOP cyberprzemocy
     • STOP cyberprzemocy

      Dnia 6 lutego 2023 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty dotyczące zagadnienia HEJT. Warsztaty prowadziły panie Karolina i Kamila z ING House Poland.
      Zajęcia przeprowadzone były w klasach 4-8.
      Uczniowie mieli możliwość przypomnieć sobie znaczenie takich terminów jak cyberprzemoc, cyberbullying, hejt, ksenofobia. Chętnie brali udział w dyskusji dotyczącej powyższych terminów. Poznali sposoby radzenia sobie z hejtem oraz jak reagować, gdy ktoś wokół narażony jest na wszelkie formy dyskryminacji.
      Uczniowie zostali uświadomieni, że najważniejsze jest reagować na sytuacje, w których jest ktoś krzywdzony.
      To była bardzo ważna lekcja, która oby jak najdłużej została w pamięci.

     • Szkoły Pełne Talentów – podsumowanie akcji szkolnej.

      Zakończenie akcji „Talenciaki” już dawno za nami. Wspólnymi siłami i dzięki zaangażowaniu zarówno dzieci, rodziców jak i całej społeczności szkolnej udało się zgromadzić na koncie szkoły ponad 10000 Talenciaków.
      Nadszedł czas na wybór nagród, zgodnie z regulaminem akcji ogłoszonej przez Lidl Polska S.A.
      Dla naszej szkoły pozyskaliśmy: Laptopy Acer – 2 szt., kamerkę komputerową z mikrofonem, zestaw instrumentów muzycznych, zestaw geometryczny do tablicy, hałasomierz oraz komplet piłek do gry w piłkę nożną.
      Bardzo się cieszymy, że nasza szkoła wzbogaciła się o nowe pomoce, które posłużą w codziennej pracy i zabawie.

     • Dziękujemy fundacji "Sage Foundation"!

      Remont korytarza na parterze.

      Ferie zimowe w naszej szkole były bardzo pracowite. Podczas dwóch tygodni udało nam się odnowić korytarze szkolne na parterze i na II piętrze, korytarzyk przy gabinecie psychologa i pedagoga szkolnego oraz salkę do zajęć terapeutycznych.

      Nasze metamorfozy zawdzięczamy osobom, które poświęciły swój wolny od pracy i nauki czas, i wykonały prace remontowe. Byli to chętni uczniowie z klasy 8a, nauczyciele naszej szkoły, rodzice naszych uczniów oraz pracownicy firmy Sage z oddziału w Katowicach. Wszystkim serdecznie dziękujemy za życzliwość, uśmiech i ciężką pracę.

    • "Aktywność i kreatywność" w klasie 3c
     • "Aktywność i kreatywność" w klasie 3c

      W dniu 11 stycznia 2023r. klasa 3c uczestniczyła w lekcji AIK, podczas której wykorzystany był sprzęt zakupiony w ramach programu "Laboratoria przyszłości".
      Uczniowie mieli możliwość użycia klocków Geomag do budowania różnorodnych konstrukcji. Uczniowie mieli do dyspozycji instrukcję, ale jak sami stwierdzili, woleli używać własnej wyobraźni. Zgodnie przyznali, iż świetnie się przy tym bawili, a przy okazji rozwijali swoją kreatywność oraz pracę w grupach. Na pewno chcą powtórzyć konstruowanie z klocków Geomag w przyszłości.
      Zapraszam do obejrzenia relacji.

  • Biuletyn Informacji Publicznej

   • Biuletyn Informacji Publicznej
  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 36 w Katowicach, ul. Iłłakowiczówny 13
   • 32 258 35 18
   • Iłłakowiczówny 13, 40-134 Katowice

    40-134 Katowice
    Poland
   • 11 - sekretariat
    14 - gabinet pedagoga
    15 - gabinet higienistki szkolnej
    16 - pokój nauczycielski
    17 - świetlica
    18 - intendent
  • Logowanie