• Laboratoria Przyszłości

   Nasza szkoła bierze udział w Programie Laboratoria Przyszłości. Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. Działania naszej szkoły w ramach Programu znajdą Państwo w zakładce Laboratoria Przyszłości.
  • "Jak skowronek"

   Wyniki konkursu piosenki ekologicznej W piątek odbył się etap szkolny konkursu piosenki ekologicznej „Jak skowronek”. W konkursie wzięły udział dzieci z kl.I-III. Jury konkursowe w składzie: mgr Mariola Staszowska, dr Karina Stępkowska, mgr Agnieszka Wiąckowska – Siwek postanowiło: I miejsce i kwalifikację do etapu miejskiego konkursu otrzymują: Michał G. kl.Ia, Oliwier G.kl.IIc, Veronika K. kl.IIIc.
   Czytaj więcej
  • "Mały OKR 2024"

   Wyniki konkursu recytatorskiego. W styczniu odbył się etap szkolny konkursu recytatorskiego „Mały OKR 2024”. W konkursie wzięło udział 25 recytatorów z klas I-VIII. Konkurs odbył się w trzech kategoriach. Jury konkursowe postanowiło : - Turniej recytatorski Klasy I-III I miejsce: Michał G. kl.Ia, II miejsce: Agnieszka G. kl.IIc, Oliwier G.kl.IIc, Julia S. kl.IIIb III miejsce: Olga M. kl.Ia, Lilly L .kl.Ib, Marta P.kl.IIc, Rosalie D. kl.IIIa, Wojc
   Czytaj więcej
  • Aktualności

     • Різдвом Христовим!

      Вітаємо вас з великим християнським святом Різдвом Христовим! Хоч за вікном мете заметіль і завиває снігова завірюха, це святе свято зігріває нас своїм незвичайним затишком і теплом. Легкості вам на серце, відмінного здоров’я і благополуччя в родині! Нехай найдобріший свято Різдва буде для вас самим приємним. І нехай сам Господь подарує вам смиренність і силу духу. І нехай божественна благодать увійде в кожен будинок. І Різдвяна казка нехай подарує вам хвилини радості. Цей світле свято обов’язково принесе нам щастя, взаєморозуміння, гармонію, єдність і зробить нашу любов ще міцніше. З Різдвом, з самим добрим і красивим святом! Нехай ваш будинок наповниться сміхом і веселощами, хорошим настроєм. Безмежного щастя, міцного здоров’я, щирості й доброти, всього вам найкращого. З Різдвом Христовим вас, дорогі мої

     • Nowy Rok 2023

      Szanowni Rodzice, Uczniowie, Nauczyciele i Pracownicy Szkoły!

      Z okazji Nowego Roku życzymy Wam zdrowia i energii do działania,
      dużo radości, optymizmu każdego dnia oraz wyznaczania ciekawych celów i ich realizacji.

      Hехай у Новому році у Ваших домівках завжди панує тепло та затишок, а Ваша плідна праця буде надійною запорукою щасливого майбутнього! Бажаємо Вам міцного здоров’я, матеріального благополуччя та мирного неба над усією Україною!
      З наступаючим Новим Роком!

     • Boże Narodzenie 2022

      Niech magia Świąt Bożego Narodzenia wypełnia ciepłem wszystkie mroźne dni, a blask gwiazd i świec przypomina, że czasem wystarczy wypowiedzieć tylko życzenie….

      Spełnienia wszystkich świątecznych życzeń! Świąt wypełnionych radością i miłością, niosących spokój
      i odpoczynek. Nowego Roku pełnego optymizmu, wiary, szczęścia i powodzenia!
      Wszystkim Uczniom i ich Rodzicom, Nauczycielom oraz Pracownikom
      - życzy Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 36 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Katowicach.

     • Piszą o naszej świetlicy w… prasie.

      W tym roku szkolnym, od października w świetlicy szkolnej gościmy na praktykach, w ramach wspierania usług społecznych „Integracja” – Małgosię. Małgosia przychodzi spotkać się z dziećmi w świetlicy, co środę. Wspólnie z nimi bierze udział w zajęciach, gra w gry, czyta, koloruje, włącza się w prace plastyczne. Po prostu jest…
      Małgosia bardzo lubi czytać książki, a także pisać. Pisze krótkie artykuły do gazetki „Na czasie – Francuska 43” i postanowiła w listopadowym wydaniu napisać kilka słów o tym jak spędza czas właśnie w naszej szkole, świetlicy. Swoimi refleksjami podzieliła się w artykule pt. „Małgorzata poleca… Praktyka w świetlicy szkolnej”.
      Poniżej fragment z artykułu… Zapraszam do lektury.

    • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
     • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

      W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła pozyskała środki z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa wysokości 15 tysięcy złotych. Ze środków tych zakupiono m.in. 408 książek dla dzieci i młodzieży będących nowościami wydawniczymi. Wyposażono również bibliotekę szkolną w tym m.in. drukarkę, czytnik kodów kreskowych oraz oprogramowanie biblioteczne "e-biblio".
      Ponadto ze względu na ograniczoną przestrzeń biblioteki w naszej szkole wydzielono na korytarzach i urządzono z tych środków dwa kąciki czytelnicze.
      W ramach NPRCz zakupiono również nagrody dla uczniów biorących udział w konkursach czytelniczych.

     • Miesiąc Bibliotek Szkolnych

      W październiku w ramach obchodów Miesiąca Bibliotek Szkolnych nasza szkolna biblioteka zorganizowała bardzo ciekawą wystawę oryginalnej książki artystycznej. Jest to efekt pracy dzieci i młodzieży biorącej udział w III Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Tychach oraz Miejską Bibliotekę Publiczną w Tychach. Celem wystawy było promowanie czytelnictwa wśród uczniów, nauczycieli i rodziców.

     • Śpiewamy kolędy

      Święta tuż, tuż… To wspaniały czas przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Upiekliśmy już pierniczki. Teraz czas śpiewania kolęd i pastorałek. Śpiewaliśmy je i tworzyliśmy akompaniament na instrumentach perkusyjnych. Życzymy wszystkim miłych przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia.


      Opracowanie: mgr Mariola Staszowska

     • Spotkanie w Przedszkolu Językowym „Pod Magnolią” w Katowicach

      Miło mi Państwa poinformować o wyjątkowym spotkaniu , które odbyło się 15 grudnia Przedszkolu Językowym „Pod Magnolią” w Katowicach. Na zaproszenie dyrekcji, grona pedagogicznego i przedszkolaków wzięłam udział w „Jasełkach” przygotowanych przez wszystkie grupy przedszkolne. To było piękne i wzruszające widowisko. W tym roku szkolnym nawiązaliśmy współpracę z tą placówką - w listopadzie gościliśmy przedszkolaków z zerówki na zajęciach świetlicowych i lekcyjnych. Cieszymy się z tych spotkań i liczymy na dalszą współpracę. Dzieci z grupy „Lisków” być może będą uczniami naszej szkoły w przyszłym roku szkolnym. Serdecznie zapraszamy!

     • WYCIECZKI I WYJŚCIA EDUKACYJNE, CZYLI NIE SAMYMI LEKCJAMI UCZNIOWIE 7A ŻYJĄ...

      Od października do grudnia uczniowie klasy 7a wraz z wychowawczynią Agnieszką Zamorską uczestniczyli w wielu wyjściach edukacyjnych i wycieczkach rozszerzających ich wiedzę i umiejętności.

      NOWE HORYZONTY EDUKACJI FILMOWEJ - ŚWIAT WARTOŚCI W KINIE ŚWIATOWID

      To ogólnopolski program, w którym klasa uczestniczy już drugi rok. Tym razem poznaje świat wartości, dzięki temu uzupełnione zostają działania szkoły w ramach realizacji programu profilaktyczno-wychowawczego. Uczniowie biorą udział nie tylko w projekcji filmu, ale także w jego analizie i warsztatach tematycznych. Za nami już trzy seanse - mądrych i pełnych emocji filmów dla młodzieży.

    • POMAGAJĄC INNYM, POMAGASZ I SOBIE
     • POMAGAJĄC INNYM, POMAGASZ I SOBIE

      Kartki świąteczne dla seniorów z Koszutki, akcja naszego Klubu Charytatywno-Wolontariackiego. Akcja, którą zorganizowaliśmy kolejny raz przed świętami. Z kolorowego papieru, wstążek, brokatu i własnej wyobraźni uczniowie wyczarowali piękne kartki świąteczne. Mamy nadzieję, że dzięki nim seniorzy poczują magię świąt, a i uczniom to działanie sprawi radość. Bo dobro powraca.

    • ZAKOŃCZENIE OBCHODÓW 100 - LECIA POWSTAŃ ŚLĄSKICH ORAZ POWROTU GÓRNEGO ŚLĄSKA DO POLSKI
     • ZAKOŃCZENIE OBCHODÓW 100 - LECIA POWSTAŃ ŚLĄSKICH ORAZ POWROTU GÓRNEGO ŚLĄSKA DO POLSKI

      10 listopada 2022 roku, w przededniu Narodowego Święta Niepodległości uczniowie klasy 8c wraz z Panią Dyrektor Justyną Franczak oraz nauczycielką historii i wiedzy o społeczeństwie Agnieszką Zamorską złożyli kwiaty pod Pomnikiem Powstańców Śląskich. W ten sposób oddali hołd wszystkim, którzy walczyli o polski Śląsk w latach 1919-1920-1921.
      Przez ostatnie 4 lata uczniowie naszej szkoły brali udział w wielu wydarzeniach upamiętniających 100 – lecie odzyskania niepodległości, 100 –lecie powstań śląskich czy powrotu części Górnego Śląska do Polski. Lekcje okolicznościowe, wyjścia edukacyjne, spacery śladami powstańców po Katowicach, wizyty w muzeach czy zasadzenie wierzby “Ślązaczki” to tylko niektóre z nich. 10 listopada 2022 roku, składając kwiaty pod Pomnikiem Powstańców Śląskich uczniowie symbolicznie zakończyli cykl tych
      obchodów.

    • MARATON PISANIA LISTÓW AMNESTY INTERNATIONAL
     • MARATON PISANIA LISTÓW AMNESTY INTERNATIONAL

      “Wolność to sytuacja, w której możemy robić to, co chcemy, możemy się na coś zgodzić albo odmówić i nikt do niczego nas nie zmusza. Nie wszyscy ludzie mają szczęście żyć w wolnym kraju. Nie we wszystkich państwach można też pisać i mówić, co się każdemu podoba. Władza w niektórych państwach niestety narzuca, co trzeba mówić, myśleć, w co wierzyć...”
      M. Michalak “Opowieść, o tym, co w życiu ważne”

     • WARTO PAMIĘTAĆ O HISTORII BOHATERON - WŁĄCZ HISTORIĘ

      To ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną. Uczniowie naszej szkoły - członkowie Klubu Charytatywno – Wolontariackiego wzięli udział w tym projekcie, zamieszczając na stronie internetowej wpisy skierowane do Powstańców. Wyrazili swoje uczucia i emocje, podziękowali za walkę, poświęcenie i patriotyzm. Uhonorowali także patrona naszej szkoły Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, który był powstańcem i poniósł najwyższą cenę - oddał życie walcząc o wolność Polski.
      PAMIĘTAJMY O BOHATERACH NASZEJ HISTORII!

     • „DOBRO. IM WIĘCEJ GO DAJESZ TYM WIĘCEJ DOSTAJESZ”

      Jak co roku członkowie Klubu Charytatywno-Wolontariackiego brali udział w porządkowaniu grobów na Cmentarzu w Katowicach – Bogucicach. Opuszczone i zapomniane groby. Historia ludzi zaklęta w kamieniu – kim byli, czy mieli rodziny, dlaczego nikt ich nie odwiedza, to pytania, jakie pojawiały się podczas pracy. Nasi uczniowie spisali się doskonale, pomagając także starszym osobom w porządkowaniu grobów i wynoszeniu śmieci. Na zakończenie akcji zapalili znicze na grobach naszych bohaterów - powstańców śląskich i obrońców Katowic z 1939 roku, “bo historia ten jeden ma błąd, że wolność krzyżami się mierzy” a naszą rolą jest pamiętać.

    • Pieczenie pierników
     • Pieczenie pierników

      Dnia 7 grudnia 2022r. roznosił się po szkole piękny zapach… To grupa dzieci uczęszczających do świetlicy piekła pierniki. Aromatyczne ciasto na pierniki przygotowała Pani Mariola. Następnie
      wycinaliśmy foremkami różne kształty pierników: choinki, serduszka, gwiazdki i księżyce. Po wypieczeniu ciasteczek rozpoczęliśmy ich ozdabianie. Każdy z nas starał się, aby jego pierniczek był najpiękniejszy! To była miła i smaczna zabawa! Przepis na pierniki można otrzymać w świetlicy.

    • Świetlicowy kiermasz świąteczny… rusza!
     • Świetlicowy kiermasz świąteczny… rusza!

      Od poniedziałku zapraszamy na świąteczny kiermasz, który swe stanowisko znajdzie w holu, przy wejściu do szkoły. Będzie można na nim znaleźć trochę świątecznych artykułów: pierniki wypiekane w świetlicy, choinki w różnych kolorach i wersjach, zimowe bałwanki otulone szalikami, Aniołki z anielskimi skrzydłami, bożonarodzeniowe kartki – być może ktoś zechce wysłać do
      swych najbliższych. Mamy nadzieję, iż iście świąteczny nastrój nie opuści naszej szkoły aż do czasu nadejścia Świąt Bożego Narodzenia.

    • Świąteczne kartki wykonane przy użyciu długopisów 3D
     • Świąteczne kartki wykonane przy użyciu długopisów 3D

      Podczas dwóch lekcji ZZW ( 28.11. i 05.12.2022) klasa 5a przygotowywała kartki świąteczne i ozdabiała je przy użyciu długopisów Banach 3D- sprzętu zakupionego w ramach programu "Laboratorium Przyszłości".Pierwsza część działań przeznaczona była na zaprojektowanie kartek, druga natomiast na ich wykonanie. Podczas wykonywania zadania uczniowie współpracowali w grupach, wymieniali się pomysłami i efektywnie wykorzystali sprzęt do zdobienia kartek. Kartki świąteczne wysłane zostania do Domów Opieki Społecznej w Katowicach.

    • Ozdoby świąteczne wykonane długopisami 3D
     • Ozdoby świąteczne wykonane długopisami 3D

      W grudniu długopisy 3D zakupione w ramach projektu "Laboratoria Przyszłości", wykorzystywane były przez uczniów do tworzenia ozdób świątecznych. Długopisy cieszą się ogromnym zainteresowaniem uczniów, a projekty prac można zobaczyć na poniższych zdjęciach.

      Opracowała: Aneta Rajda

      #LaboratoriaPrzyszłości i #LaboratoriaPrzyszlosci

  • Biuletyn Informacji Publicznej

   • Biuletyn Informacji Publicznej
  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 36 w Katowicach, ul. Iłłakowiczówny 13
   • 32 258 35 18
   • Iłłakowiczówny 13, 40-134 Katowice

    40-134 Katowice
    Poland
   • 11 - sekretariat
    14 - gabinet pedagoga
    15 - gabinet higienistki szkolnej
    16 - pokój nauczycielski
    17 - świetlica
    18 - intendent
  • Logowanie