• Laboratoria Przyszłości

   Nasza szkoła bierze udział w Programie Laboratoria Przyszłości. Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. Działania naszej szkoły w ramach Programu znajdą Państwo w zakładce Laboratoria Przyszłości.
  • "Jak skowronek"

   Wyniki konkursu piosenki ekologicznej W piątek odbył się etap szkolny konkursu piosenki ekologicznej „Jak skowronek”. W konkursie wzięły udział dzieci z kl.I-III. Jury konkursowe w składzie: mgr Mariola Staszowska, dr Karina Stępkowska, mgr Agnieszka Wiąckowska – Siwek postanowiło: I miejsce i kwalifikację do etapu miejskiego konkursu otrzymują: Michał G. kl.Ia, Oliwier G.kl.IIc, Veronika K. kl.IIIc.
   Czytaj więcej
  • "Mały OKR 2024"

   Wyniki konkursu recytatorskiego. W styczniu odbył się etap szkolny konkursu recytatorskiego „Mały OKR 2024”. W konkursie wzięło udział 25 recytatorów z klas I-VIII. Konkurs odbył się w trzech kategoriach. Jury konkursowe postanowiło : - Turniej recytatorski Klasy I-III I miejsce: Michał G. kl.Ia, II miejsce: Agnieszka G. kl.IIc, Oliwier G.kl.IIc, Julia S. kl.IIIb III miejsce: Olga M. kl.Ia, Lilly L .kl.Ib, Marta P.kl.IIc, Rosalie D. kl.IIIa, Wojc
   Czytaj więcej
  • Aktualności

     • Obchody Święta Niepodległości w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 23

      W SP nr 36 uroczyście obchodziliśmy Święto Niepodległości. Rozpoczęliśmy od uroczystej akademii. Wybrzmiały pieśni patriotyczne, utwory poetyckie, a wszystko spięła klamra współczesnej muzyki. Koło teatralne jak zwykle na medal.
      Przed południem dołączyły do nas przedszkolaki z MP nr 14 i MP nr 52. Razem stworzyliśmy niezwykłą biało-czerwoną mozaikę.
      Dokładnie o godzinie 11.11 wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji śpiewania hymnu państwowego. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w dzisiejszym wspólnym świętowaniu.

     • 3b i 3c na warsztatach "Od kopacza do górnika"

      24.10 klasa 3b i 3c pojechały na wycieczkę autokarową do Wieliczki na warsztaty - "Od kopacza do górnika". Winda zawiozła nas głęboko pod ziemię. W trakcie zwiedzania kopalni szukaliśmy czapki kopacza, liny, dzwoneczka, pochodni, kasku. Dużą atrakcją było uderzanie kilofem o ścianę i rzucanie grudką soli do beczki. Wycieczka była bardzo udana.

     • Uroczyste otwarcie kompleksu sportowego

      W dniu dzisiejszym miało miejsce oficjalne otwarcie kompleksu sportowego znajdującego się przy naszej szkole. To był bardzo ważny moment nie tylko dla naszych podopiecznych - dwóch przedszkoli i szkoły wchodzących w skład Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 23, ale również mieszkańców dzielnicy Koszutka, którzy będą mogli korzystać z komleksu sportowego.
      Podczas dzisiejszej uroczystości był czas na oficjalne przemówienia, część artystyczną zaprezentowaną przez naszych uczniów, jak również rozgrywki sportowe, które rozpoczął mecz otwarcia pomiędzy szkolną reprezentacją a drużyną pracowaników Urzędu Miasta.

     • Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

      W dniu 13 października 2023r. w naszej szkole obchodziliśmy 250 rocznicę utworzenia Komisji Edukacji Narodowej. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia, podczas której uczniowie podziękowali swoim nauczycielom za ich trudną pracę, cierpliwość i okazane serce.
      Młodzież pod opieką pani Krystyny Szumowskiej-Jaszczy oraz pani Magdaleny Liszki-Flaszy przygotowała występ, w którym zaprezentowała swoje talenty recytatorskie, wokalne i taneczne.
      Były to niezwykle przyjemne chwile nie tylko dla nauczycieli, ale także dla wszystkich uczniów biorących udział w akademii.

     • Świetlica szkolna na szlaku przygód Tomka Wilmowskiego.

      W dniu 4 października, grupa dzieci z klas 2a i 3c, wraz z Paniami – Anią i Agnieszką, wyszła na warsztaty edukacyjne do Muzeum Śląskiego. Podczas zajęć – inspirowanych przygodami młodego podróżnika - Tomka Wilmowskiego, z powieści Alfreda Szklarskiego, uczniowie mogli za pomocą zmysłów i twórczych wyzwań znaleźć odpowiedź na pytania - Gdzie rośnie pieprz? Kto żyje w tipi? Jak wygląda wiejska osada w Ameryce Pd?

     • Ogólnopolska akcja „Sprzątamy dla Polski”

      W tym roku szkolnym społeczność naszej szkoły wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątamy dla Polski", która polegała na upiększeniu okolicznych terenów poprzez działania porządkowe. W ten sposób zadbano o estetykę otoczenia szkoły, uwrażliwiono uczniów na piękno przyrody i uświadomiono, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za stan środowiska.

     • BETONOZIE MÓWIMY: NIE!

      We wtorek 26 września 2023r. dzieci uczęszczjące do świetlicy z klas: IIb i IIc wzięły udział w zajęciach czytelniczo – ekologicznych zorganizowanych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Katowicach - Filia 11 pod hasłem „Betonozie mówimy: nie!”. Uczestnicy obejrzeli ciekawą prezentację dotyczącą tego zjawiska. Uświadomili sobie jak zgubne są skutki zalewania miast betonem. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że trzeba sadzić jak nawięcej drzew. Na zakończenia zajęć nauczyliśmy się określać wiek drzew. To były bardzo ciekawe zajęcia. Klub Czytelnika będzie co miesiąc brał udział w zajęciach w bibliotece.

     • Dzień Kropki w świetlicy szkolnej oraz w klasach 1-3

      15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. To święto kreatywności i odkrywania drzemiących w nas talentów. Uczniowie przybyli w tym dniu do szkoły poubierani w części garderoby zawierające kropki, kropeczki, kółka, koła. Poznaliśmy historię Vashti – dziewczynki, która uwierzyła w siebie dzięki narysowanej kropce. W tym dniu rozmawialiśmy o naszych mocnych stronach i o tym, że każdy ma swój niepowtarzalny talent i tylko potrzeba odwagi, by chcieć go odkryć i pokazać światu. Czytaliśmy książkę „Kropka” oraz oglądaliśmy film edukacyjny obrazujący historię kropki. Wykonywaliśmy prace plastyczne m.in. „Co może powstać z kropki?”, „Biedronki”, „Jesienne drzewa z kropką”, „Wydrapywanki” itp. Rozwiązywaliśmy kropkowe równania, kolorowaliśmy kropki, układaliśmy kropkowe obrazki, śpiewaliśmy piosenkę „Biedroneczki są w kropeczki”, tańczyliśmy i bawiliśmy się w rytmie ulubionych piosene

     • ROZPOCZYNAMY ROK SZKOLNY W ŚWIETLICY

      Rozpoczął się nowy rok szkolny. W świetlicy pojawili się nowi uczniowie z klas pierwszych. Witamy Was serdecznie i zapraszamy do wspólnych działań: zajęć edukacyjnych z różnych dziedzin nauki oraz artystycznych inspirowanych muzyką, piosenką i tekstem literackim, gier i zabaw z wykorzystaniem nowoczesnych pomocy dydaktycznych.
      Zachęcamy Was do aktywności podczas zajęć świetlicowych, którą nagradzamy ”plusikami”. Poniżej fotorelacja, jak bawiliśmy się w pierwszych dniach nauki w świetlicy.

     • Głosowanie w ramach budżetu obywatelskiego

      SZKOŁA PODSTAWOWA NR 36 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 23 w Katowicach wspiera głosowanie na "KOSZUTKOWY PLAC ZABAW - ogrodzenie, tablice do zabaw, baza drzewna, zadaszenie piaskownicy"
      w ramach inwestycji BUDŻETU OBYWATELSKIEGO w Katowicach.

      Zachęcamy do oddania głosów wszystkie rodziny uczniów uczęszczających do naszej szkoły oraz przyjaciół szkoły i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 23.

     • Uroczyste odsłonięcie popiersia Franciszka Pieczki

      W dniu 08 września 2023 roku uczniowie klasy 7a mieli zaszczyt wziąć udział w uroczystym odsłonięciu popiersia Franciszka Pieczki na placu Grunwaldzkim. Słynny aktor pochodził z niewielkiego Godowa, wsi w woj. śląskim. Zmarł rok temu, w wieku 94 lat. Był ikoną polskiego kina i teatru - odtwórcą blisko 450 ról, w tym Gustlika w serialu ”Czterej pancerni i pies”. Młodzież naszej szkoły była dumna z tego, że może uczestniczyć w tak ważnym wydarzeniu. Na placu zgromadziły się tłumy mieszkańców Katowic. Podczas uroczystości uczniowie mieli okazję posłuchać przemówień członków rodziny artysty, lokalnych władz, między innymi pana prezydenta miasta Marcina Krupy, który podkreślił ogromne znaczenie Franciszka Pieczki dla polskiej kinematografii oraz naszego regionu. Dla wszystkich obecnych była to znakomita lekcja historii i patriotyzmu.

  • Biuletyn Informacji Publicznej

   • Biuletyn Informacji Publicznej
  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 36 w Katowicach, ul. Iłłakowiczówny 13
   • 32 258 35 18
   • Iłłakowiczówny 13, 40-134 Katowice

    40-134 Katowice
    Poland
   • 11 - sekretariat
    14 - gabinet pedagoga
    15 - gabinet higienistki szkolnej
    16 - pokój nauczycielski
    17 - świetlica
    18 - intendent
  • Logowanie