• Laboratoria Przyszłości

      Nasza szkoła bierze udział w Programie Laboratoria Przyszłości. Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. Działania naszej szkoły w ramach Programu znajdą Państwo w zakładce Laboratoria Przyszłości.
    • Uczniowie i rodzice

      Zakładka Uczniowie i rodzice to miejsce, w którym znajdują się najważniejsze informacje dotyczące naszych uczniów, jak również informacje potrzebne rodzicom naszych uczniów. Dostarczymy wszelkich starań, by informacje były na bieżąco aktualizowane.
      Czytaj więcej
    • Aktualności

          • Gala finałowa- Straszaki Śląskie 2026.

            Gala finałowa Miejskiego Konkursu Malarskiego "Straszki Śląskie 2026 - bohaterowie legend, bajek i przywiarek" w MDK "Południe" w Katowicach.Bardzo serdecznie dziękujemy za zaproszenie i pięknie zorganizowany finał konkursu "Straszki Śląskie 2026 - bohaterowie legend, bajek i przywiarek". To było wspaniałe przeżycie dla młodych artystów i nauczycieli! Cudowne przedszkolaki wraz nauczycielkami, Panie w strojach regionalnych uświetniły tę uroczystość. Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Dyrektor MDK "Południe" Soni Pryszcz - Botor oraz Pani Barbary Kowaczek-Jędrasik - Pełnomocnika Prezydenta ds. Regionalizmu. Dziękujemy za wspaniałą atmosferę i piękne nagrody! mgr Mariola Staszowska wraz z Agatą, Zuzią, Marysią, Niną, Różą i Karolem

          • " Pokolenie" - zwycięzcy Konkursu Poetyckiego.

            Oto zwycięzcy konkursu "Pokolenie" - edycja 2026.

            W kategorii "Wiersze przez duże W"

            1 Miejsce: Hubert Boguszewski SP 48.

            2 Miejsce: Sofia Nikitiuk SP 36

            3 Miejsce: ex aequo Weronika Rusecka SP 36 i Dawid Witczak SP48

            Wyróżnienia:Natalia Skrzyś SP 36, Szymon Lubas SP 36, Wojtek Kowalski SP 36, Anastasia Kondratenko SP 48, Nadia Chrzanowska SP 45

          • Zapraszamy na Poradnik Życzliwości: )

            Szanowni Państwo, mamy przyjemność zaprosić Rodziców na wyjątkowy występ artystyczny przygotowany przez uczniów naszej szkoły pt. „Muzyczny Poradnik Życzliwości”. Wydarzenie odbędzie się 10 czerwca 2026 r. o godzinie 16:15 w sali gimnastycznej, bezpośrednio przed zaplanowanymi zebraniami Rodziców.Podczas występu dzieci zaprezentują program pełen muzyki, uśmiechu i pozytywnego przesłania, nad którym pracowały z dużym zaangażowaniem. Będzie to doskonała okazja, aby zobaczyć ich talenty oraz wspólnie spędzić czas w atmosferze życzliwości i radości.Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców. Dzieci z niecierpliwością czekają na Państwa obecność.

          • Kask obowiązkowy od teraz!!!!

            *Uwaga, Rodzice i Dzieci* ❗️ *Bezpieczeństwo* - *od 3 czerwca 2026 ważna dla dzieciaków zmiana w przepisach* 🚴‍♂️ *KASKI na głowy!* Dzieci i młodzież do 16. roku życia mają obowiązek noszenia kasku. Obowiązek noszenia kasku dotyczy także dzieci do lat 7., które są przewożone rowerem, w przyczepce rowerowej lub wózku rowerowym.

          • Zaproszenie na występ uczniów

            Szanowni Rodzice!

            Przypominamy, że w dniu 10 czerwca 2026 r. odbędą się zebrania z wychowawcami (planowane rozpoczęcie zebrań o godzinie 17.00).

            Jednocześnie zapraszamy na występ przygotowany dla Państwa przez uczniów szkoły pt. "Poradnik życzliwości", który odbędzie się w sali gimnastycznej. Rozpoczęcie o godzinie 16.15.

          • Kolejny sukces ucznia naszej szkoły!

            Sukces Emila Adamczyka-Wolnego w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Języka Angielskiego.

            Z ogromną radością i dumą informujemy, że Emil Adamczyk-Wolny został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego.

            W dniu wczorajszym, podczas uroczystej Gali Laureatów, która odbyła się w Siemianowickim Centrum Kultury – Parku Tradycji, Emil odebrał tytuł laureata z rąk Pani Dyrektor Anny Urbańczyk – Dyrektor Wydziału Nadzoru Pedagogicznego Kuratorium Oświaty w Katowicach. Podczas wydarzenia Dyrektor Szkoły – Justyna Franczak otrzymała również list gratulacyjny skierowany do całej społeczności szkolnej, nauczycieli oraz rodziców od Śląskiej Kurator Oświaty – Pani Aleksandry Dyli.

          • Ogromny sukces naszego ucznia!

            🎉Ogromny sukces Milana! 🎉

            Z wielką dumą i radością informujemy, że Milan, uczeń klasy ósmej naszej szkoły, zdobył tytuł finalisty 55. Ogólnopolskiej Olimpiady Biologicznej dla licealistów.

            To osiągnięcie ma wymiar absolutnie wyjątkowy — po raz pierwszy w historii uczeń szkoły podstawowej zdobył tytuł finalisty w olimpiadzie przeznaczonej dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

          • Wyjątkowy sukces naszego ucznia!

            🎓 Wyjątkowy sukces naszego ucznia! 🎓

            Z ogromną dumą informujemy, że uczeń naszej szkoły *MILAN BŁASZCZYK* wziął udział w *Gali Wielokrotnych Laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych*, organizowanej przez Śląską Kurator Oświaty.

            Milan został szczególnie wyróżniony jako czterokrotny laureat Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych z biologii, chemii, fizyki i matematyki i zdobywca maksymalnej liczby punktów z arkusza.

          • Dzień Otwarty w szkole 28 kwietnia 2026r. Plan wydarzenia.

            Serdecznie zapraszamy wszystkie przedszkolaki oraz ich rodziców na wyjątkowy Dzień Otwarty!

            To doskonała okazja, aby poznać szkołę, nauczycieli, sale lekcyjne oraz zobaczyć, jak wyglądają zajęcia w klasach 1–3 i nie tylko.

            Czeka na Was mnóstwo atrakcji, zabaw, eksperymentów i kreatywnych aktywności.🌼

          • Brak wody z powodu awarii wodociągu

            Szanowni Państwo!

            Ze względu na awarię wodociągu na ulicy Iłłakowiczówny, Katowickie Wodociągi wstrzymały dostawę wody w rejon ulicy Iłłakowiczówny i okolicznych ulic. Niestety na ten moment nie wiadomo ile potrwa usuwanie awarii.

            W związku z powyższym kuchnia szkolna nie będzie w stanie przygotować dziś posiłku dla uczniów zapisanych na obiady.

          • Ogólnopolski Konkurs Recytatorski " Mały OKR 2026".

            W środę 25 marca 2026r. w Miejskim Domu Kultury "Koszutka" w Katowicach odbył się Ogólnopolski Konkurs Recytatorski "Mały OKR 2026".

            W konkursie wzięli udział recytatorzy z kilkunastu katowickich szkół podstawowych. Naszą placówkę reprezentowali laureaci etapu szkolnego : Mateusz G. z kl. Ia, Michał G. z kl. IIIa, Agata W. z kl. IVa, Julia S. z kl. Vb, Julia C. z kl. VIIIa.,którzy przygotowywali się do konkursu pod kierunkiem mgr Marioli Staszowskiej.

          • Uroczyste otwarcie Zielonej Pracowni.

            Tuż przed rozpoczęciem ferii zimowych w naszej szkole odbył się Zielony Dzień – wyjątkowe wydarzenie połączone z uroczystym otwarciem nowej Zielonej Pracowni. Był to czas pełen radości, inspiracji i wspólnego świętowania całej społeczności szkolnej.Uroczystość rozpoczęła się w holu głównym, gdzie goście zostali powitani poczęstunkiem oraz krótkim występem artystycznym przygotowanym przez uczniów. Wprowadził on wszystkich w radosny nastrój i otworzył część oficjalną.W wydarzeniu uczestniczyli m.in.: - Pani Iwona Gejdel‑Targosz – Zastępca Prezesa Zarządu WFOŚiGW w Katowicach, - Pan Jarosław Makowski – Wiceprezydent Katowic, - Pan Tomasz Huk – Naczelnik Wydziału Edukacji UM Katowice, - Pan Tomasz Macha – Śląski Wicekurator Oświaty, - Pan Adam Szymczyk i Pan Adam Skowron – Radni Miasta Katowice, - Pani Sylwia Mikunda – Urząd Miasta Katowice, - Pan Piotr Opoka – komendant VII Szczepu

          • Rekrutacja na rok szkolny 2026/2027

            Rozpoczęliśmy rekrutację! Zapraszamy Rodziców przyszłych uczniów i uczennic do składania zgłoszeń do 30 marca 2026 r. Nasza szkoła to miejsce, w którym dbamy o wszechstronny rozwój dzieci, tworząc bezpieczne, przyjazne i inspirujące środowisko edukacyjne.Oferujemy:

            - przyjazną atmosferę sprzyjającą nauce i budowaniu relacji,

          • Miejski Konkurs Recytatorski " Mały OKR 2026"- wyniki.

            Wyniki Konkursu Recytatorskiego "Mały OKR 2026"

            Dnia 5 marca odbył się etap szkolny Miejskiego Konkursu Recytatorskiego "Mały OKR 2026".W konkursie wzięło udział 29 dzieci z klas 1-8. Recytatorzy zaprezentowali się w dwóch kategoriach: "Turniej recytatorski" i "Wywiedzione ze słowa". Poziom konkursu był bardzo wysoki. Uczestnicy wybrali niezwykle ciekawe utwory. Jury konkursu wybrało laureatów, którzy będą reprezentowali szkołę w etapie miejskim konkursu.

    • Biuletyn Informacji Publicznej

      • Biuletyn Informacji Publicznej
    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 36 w Katowicach, ul. Iłłakowiczówny 13
      • 32 258 35 18
      • Iłłakowiczówny 13, 40-134 Katowice
        40-134 Katowice
        Poland
      • 11 - sekretariat
        14 - gabinet pedagoga
        15 - gabinet higienistki szkolnej
        16 - pokój nauczycielski
        17 - świetlica
        18 - intendent
    • Logowanie