• Laboratoria Przyszłości

   Nasza szkoła bierze udział w Programie Laboratoria Przyszłości. Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. Działania naszej szkoły w ramach Programu znajdą Państwo w zakładce Laboratoria Przyszłości.
  • "Jak skowronek"

   Wyniki konkursu piosenki ekologicznej W piątek odbył się etap szkolny konkursu piosenki ekologicznej „Jak skowronek”. W konkursie wzięły udział dzieci z kl.I-III. Jury konkursowe w składzie: mgr Mariola Staszowska, dr Karina Stępkowska, mgr Agnieszka Wiąckowska – Siwek postanowiło: I miejsce i kwalifikację do etapu miejskiego konkursu otrzymują: Michał G. kl.Ia, Oliwier G.kl.IIc, Veronika K. kl.IIIc.
   Czytaj więcej
  • "Mały OKR 2024"

   Wyniki konkursu recytatorskiego. W styczniu odbył się etap szkolny konkursu recytatorskiego „Mały OKR 2024”. W konkursie wzięło udział 25 recytatorów z klas I-VIII. Konkurs odbył się w trzech kategoriach. Jury konkursowe postanowiło : - Turniej recytatorski Klasy I-III I miejsce: Michał G. kl.Ia, II miejsce: Agnieszka G. kl.IIc, Oliwier G.kl.IIc, Julia S. kl.IIIb III miejsce: Olga M. kl.Ia, Lilly L .kl.Ib, Marta P.kl.IIc, Rosalie D. kl.IIIa, Wojc
   Czytaj więcej
  • Aktualności

     • Przestawiamy Państwu trasę "I Biegu Baczyńskiego"

      Nasze wydarzenie, I Bieg Baczyńskiego, organizowane w ramach Inicjatywy Lokalnej Miasta Katowice już w najbliższą sobotę.

      Poniżej przedstawiamy Państwu trasę biegu głównego na dystansie 5 kilometrów.

      Jednocześnie w związku ze zbliżającym się wydarzeniem oraz dużą ilością chętnych na udział w biegu głównym uprzejmie prosimy o zgłaszanie swojej ewentualnej nieobecności na biegu na adres e-mail:

     • Uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

      Dnia 28.04.2023r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość tę przygotowali młodzi aktorzy z klas piątych i szóstych pod opieką pań: Krystyny Szumowskiej - Jaszczy, Magdaleny Liszki oraz Jadwigi Witek.
      Spektakl oglądały wszystkie klasy. Uczniowie wzięli udział w żywej lekcji patriotyzmu. W przedstawieniu można było wczuć się w klimat końca XVIII wieku , nie tylko przez teksty wypowiadane przez aktorów, ale także kostiumy, które pozwoliły lepiej wyobrazić sobie bohaterów tamtych czasów. Spektakl w patriotycznej oprawie spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem widzów.

     • Starsi – młodszym…, czyli klasa IV z wizytą w świetlicy szkolnej.

      W poniedziałek, 17 kwietnia gościliśmy w naszej świetlicy uczniów klasy IV b wraz z nauczycielem j. polskiego – p. Kasią Kempny.
      Czekaliśmy na naszych starszych kolegów z niecierpliwością, bo wiedzieliśmy, że mają dla nas niespodziankę. Okazał się nią – przygotowany wcześniej teatrzyk kukiełkowy. Klasy czwarte na lekcjach polskiego, podczas omawiania legend polskich, przygotowywały różnego rodzaju prezentacje: występy indywidualne – dramy, prezentacje komputerowo- multimedialne, teatrzyki.
      Uczniowie świetlicy mieli okazję zobaczyć przygotowaną „Legendę o Lechu, Czechu i Rusie” , w nowej autorskiej i bardzo kreatywnej odsłonie. Dowiedzieli się z niej, jak powstało państwo polskie, dlaczego w godle Polski jest biały orzeł… Trochę historii, którą przekazali nam starsi koledzy będziemy poszerzać w kolejnych latach nauki szkolnej.
      Dziękujemy Pani Kasi oraz klasie IV b, za chęć podzielenia si

     • Realizacja programu UNICEF

      Szanowni Państwo

      Dyrektor Szkoły informuje, że dzięki podjętej współpracy Miasta Katowice z UNICEF nasza szkoła ma możliwość realizacji następujących działań w ramach programu „UNICEF EDUCATION”:

      Nazwa zadania:

      „Podniesienie jakości świadczonych usług oraz wsparcia psychologicznego – zakup narzędzi edukacyjnych dla dzieci ze specjalnymi potrzebami”

     • Zaproszenie do udziału w Konkursie Poetyckim "Pokolenie"

      Mamy przyjemność zaprosić Uczniów Państwa szkoły do udziału w Konkursie Poetyckim "Pokolenie" organizowanym przez naszą Szkołę.

      Ми раді запросити учнів вашої школи взяти участь у Поетичному Конкурсі «Покоління», організованому нашою школою.

      Мы рады пригласить учащихся вашей школы к участию

     • Konkurs grantowy


      Z przyjemnością informujemy Państwa, iż nauczyciele naszej szkoły:

      mgr Mariola Staszowska (koordynator projektu),
      dr Karina Stępkowska,
      mgr Agnieszka Wiąckowska – Siwek
      zostały laureatkami ogólnopolskiego konkursu grantowego na napisanie programu dotyczącego działań integracyjnych dla ludności lokalnej i migranckiej.

    • Aktywni Kreatywni doskonalą swoje umiejętności konstruktorskie
     • Aktywni Kreatywni doskonalą swoje umiejętności konstruktorskie

      W ubiegły czwartek, dzięki pomocom zakupionym z Programu Labolatoria Przyszłości, grupa Aktywni Kreatywni z 5a doskonaliła swoje umiejętności konstruktorskie. Z klocków korbo basic 120 powstały: Wieża Eifla według projektu Zosi i Asi, Nakręcany Żuraw zaprojektowany przez Adama i Kubę oraz Inteligentna ściana i podłoga, którą skonstruował Nikodem. To na razie prototypy, ale kto wie, może w przyszłości ktoś z naszej grupy zostanie architektem lub architektką? A wtedy...

     • Dzień Świętego Patryka

      W dniu 17 marca przypada narodowe święto Irlandii tj. Dzień Świętego Patryka. W naszej szkole również obchodziliśmy to święto.
      Uczniowie pięknie udekorowali swoje sale, przygotowali pyszne poczęstunki, którymi częstowali się w klasach.
      Jedna z uczennic klasy 7b - Nikola oraz uczniowie klasy 5a, wykonali fotobudkę, gdzie można było wykonywać sobie zdjęcia.
      Punktem kulminacyjnym było wykonanie tańca irlandzkiego w sali gimnastycznej w dwóch grupach, klasy I-III oraz klasy IV-VIII.
      Zapraszamy do obejrzenia relacji.

    • Klocki dobre na wszystko...
     • Klocki dobre na wszystko...

      Klocki są dobre na wszystko, a w szczególności przydają się do zrozumienia ułamków! Jaką część wieży zbudowano z klocków czerwonych, a jaką z różowych i fioletowych? Jak można wykorzystać imię dziewczyny do zadań z ułamkami? Dlaczego do przedstawienia ułamków koniecznie trzeba dobierać klocki odpowiedniej wielkości i kształtu? Jak z klocków można pokazać ćwiartkę, połowę, całość, a jak półtora? Jak zapisać to ułamkiem?
      To tylko niektóre z problemów rozwiązywanych na zajęciach pozalekcyjnych „Matematyczne Katowice” realizowanych w klasie 4. W trakcie zajęć korzystamy m.in. z pomocy zakupionych w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”.

    • "Mój świat w szydełku"
     • "Mój świat w szydełku"

      "Pewnego dnia pani z polskiego, pani Iwona Zych, powiedziała nam ciekawą rzecz, że odbędzie się konkurs "Mój świat w szydełku". Bardzo zainteresowałyśmy się tym, ustaliłyśmy, że będziemy robić szydełkowe misie. Na każdej dodatkowej lekcji języka polskiego szydełkowałyśmy, jednocześnie ucząc się języka. Na zdjęciach widoczne są efekty naszej pracy. Wysłanie misiów na konkurs może być smutne, bo w prace włożyłyśmy dużo serca. Przykro nam będzie rozstać się z misiami..."

     • Serdecznie zapraszamy na I Bieg Baczyńskiego

      Serdecznie zapraszamy do udziału i zapisów na I Bieg Baczyńskiego, którego organizatorami są:
      Szkoła Podstawowa nr 36 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego
      oraz Urząd Miasta Katowice.


      Wydarzenie to odbędzie się w ramach Inicjatywy Lokalnej na 2023 rok.


      Udział w biegu jest bezpłatny, wystarczy się zarejestrować pod linkiem:

    • Kulinarne pomysły podczas zajęć Aktywni Kreatywni
     • Kulinarne pomysły podczas zajęć Aktywni Kreatywni

      W dniu 16 marca br. Aktywni Kreatywni z klasy 5a sprawdzali jak zrobić ultra szybkie, wielkanocne, mega smaczne rolsy według przepisu mamy Zosi. Były drobne modyfikacje, na przykład łososia zastąpiliśmy tuńczykiem. No ale na tym właśnie polega kreatywność Nasze smakowe rolsowe wariacje wyszły pysznie! A wielkanocne przepisy potraw królujących na rodzinnych stołach SP36 poznacie wkrótce...

     • Wyniki etapu miejskiego Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „MAŁY OKR 2023”

      W poniedziałek 13 marca 2023 r. uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się na scenie MDK „Koszutka” podczas eliminacji miejskich konkursu „Mały OKR 2023”. Poziom konkursu był bardzo wysoki. Wzięło w nim udział kilkudziesięciu uczniów ze szkół podstawowych miasta Katowice. Naszą szkołę reprezentowało sześciu recytatorów : Antonina Sz. z kl. I – III, Ida H. , Antonina P., Julia K. z kl. IV – VI, Małgorzata K., Adam R. z kl. VII, VIII. Występ poprzedziły trzymiesięczne przygotowania do konkursu.
      Miło mi Państwa poinformować, iż Antonina Sz. z kl. III zdobyła wyróżnienie!
      Gratuluję Tosi kolejnego sukcesu, a pozostałym uczestnikom dziękuję za wytrwałość i włożoną pracę w przygotowania do konkursu.

  • Biuletyn Informacji Publicznej

   • Biuletyn Informacji Publicznej
  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 36 w Katowicach, ul. Iłłakowiczówny 13
   • 32 258 35 18
   • Iłłakowiczówny 13, 40-134 Katowice

    40-134 Katowice
    Poland
   • 11 - sekretariat
    14 - gabinet pedagoga
    15 - gabinet higienistki szkolnej
    16 - pokój nauczycielski
    17 - świetlica
    18 - intendent
  • Logowanie