• Laboratoria Przyszłości

   Nasza szkoła bierze udział w Programie Laboratoria Przyszłości. Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. Działania naszej szkoły w ramach Programu znajdą Państwo w zakładce Laboratoria Przyszłości.
  • "Jak skowronek"

   Wyniki konkursu piosenki ekologicznej W piątek odbył się etap szkolny konkursu piosenki ekologicznej „Jak skowronek”. W konkursie wzięły udział dzieci z kl.I-III. Jury konkursowe w składzie: mgr Mariola Staszowska, dr Karina Stępkowska, mgr Agnieszka Wiąckowska – Siwek postanowiło: I miejsce i kwalifikację do etapu miejskiego konkursu otrzymują: Michał G. kl.Ia, Oliwier G.kl.IIc, Veronika K. kl.IIIc.
   Czytaj więcej
  • "Mały OKR 2024"

   Wyniki konkursu recytatorskiego. W styczniu odbył się etap szkolny konkursu recytatorskiego „Mały OKR 2024”. W konkursie wzięło udział 25 recytatorów z klas I-VIII. Konkurs odbył się w trzech kategoriach. Jury konkursowe postanowiło : - Turniej recytatorski Klasy I-III I miejsce: Michał G. kl.Ia, II miejsce: Agnieszka G. kl.IIc, Oliwier G.kl.IIc, Julia S. kl.IIIb III miejsce: Olga M. kl.Ia, Lilly L .kl.Ib, Marta P.kl.IIc, Rosalie D. kl.IIIa, Wojc
   Czytaj więcej
  • Aktualności

     • Jedyny taki Vincent

      W galerii „Szyb Wilson” w Katowicach można obejrzeć niesamowitą ekspozycję dzieł jednego z najbardziej znanych holenderskich artystów malarzy – Vincenta Van Gogha. W ogromnej Sali można rozsiąść się wygodnie na pufach i doświadczyć niesamowitego spektaklu medialnego. Na 2000 metrów kwadratowych ekranów, dzięki niezwykłej technologii Digital Art. 360, można podziwiać
      wprawione w ruch, setki dzieł mistrza. Można dosłownie poczuć się częścią tego niezwykłego świata, w niemal magiczny sposób jesteśmy w stanie zgłębić zakamarki wyobraźni artysty. Prezentacji obrazów towarzyszy idealnie współgrający z całością podkład muzyczny oraz odczytywane fragmenty listów do brata artysty – Theo, z którym łączyła go prawdziwa braterska więź i któremu opowiadał o codzienności a także zwierzał się ze swoich najskrytszych myśli. W ciągu półgodzinnego seansu można obejrzeć dzieła z każdego etapu twórczości ma

     • Wspaniały Nikiszowiec

      Nikiszowiec – piękne, zabytkowe osiedle w Katowicach – kto nie był, koniecznie musi się tam udać! Klasa 6b miała niesamowitą okazję odbyć niezwykły, jesienny spacer po najstarszej części jednostki pomocniczej „Janów – Nikiszowiec”, mając za przewodniczkę panią A. Zamorską. Uczniowie spacerowali uliczkami osiedla powstałego w latach 1908 – 1919, dla górników kopalni „Gieshe”, obejrzeli makietę całego zwiedzanego obszaru, zwiedzili też neobarokowy kościół z pięknymi witrażami i zabytkowymi organami, zlokalizowany przy centralnym placu. Podziwiali również charakterystyczne zdobienia fasad budynków – piękne, róże, czy też podcienie ograniczone słupkami wzdłuż murów. Wysłuchano wielu lokalnych ciekawostek na temat mieszkań czy miejskiego
      transportu sprzed lat. A na sam koniec uczestnicy spaceru odwiedzili najbardziej znaną w okolicy cukiernię gdzie wielu spróbowało miejscowych pączków.
      Złota,

     • Let’s Dance!

      Kto nie lubi tańczyć? Lubią prawie wszyscy, a niektórzy dodatkowo lubią dobrą zabawę w przebraniach. Samorząd Uczniowski zaprosił 3 listopada 2022r., wszystkich chętnych uczniów i uczennice klas 4-8, na dyskotekę szkolną. Przepustką do wejścia był element przebrania Ci, którzy zdecydowali się przyjść, na pewno nie żałują – zabawa była przednia! Dziękujemy i zapraszamy do brania udziału w kolejnych przedsięwzięciach Samorządu.

    • Październikowe wyzwanie – przebranie!
     • Październikowe wyzwanie – przebranie!

      Koniec października to czas kiedy dzieci bardzo lubią się przebierać. Nie inaczej jest u nas w szkole dlatego też, każdy kto tylko miał na to ochotę, mógł się przebrać 28.10.22r. I tak, zobaczyliśmy tego dnia sporo księżniczek, rycerzy, mumie, wesołe małe czarownice, jednorożce, misie, dynie i szkielety, elfy i uczniów Hogwartu oraz sporą grupę kowbojek! Samorząd Uczniowski skrupulatnie robił notatki i wybrał najlepsze przebranie w każdym roczniku od klasy 1 do 8 oraz wyłonił klasę, w której przebrało się najwięcej osób – była to klasa 1c – Gratulacje!!!! Nagrodzeni zostali obdarowani słodkościami a świetnie bawili się wszyscy! Dodatkowo mogliśmy się w ostatnim tygodniu października, uczyć w bardzo oryginalnie przyozdobionych klasach – brawo Wy!!! To był bardzo przyjemny czas w naszej szkole.

     • „Dziady” – czyli szkolne podchody z harcerzami

      27 października 2022r. VII szczep harcerski im. Szarych Szeregów, zaprosił wszystkich chętnych uczniów i uczennice klas

      4-8, do wspólnej zabawy na terenie szkoły. Gra „Dziady”, była inspirowana utworem Adama Mickiewicza i zaproponowała dzieciom poznanie staropolskich obyczajów związanych z obrządkiem „Dziadów” właśnie. Osoby, które zjawiły się popołudniową porą w holu
      szkoły, podzieliły się na małe grupy. Każda grupa miała wymyślić swoją jedyną i niepowtarzalną nazwę i trzeba przyznać, nasi uczniowie i uczennice wykazali się niezwykłą wyobraźnią w tej kwestii i tak mieliśmy np.:
      1. Betoniarzy
      2. Wampirzyce
      3. Gang Bigosu 123
      4. Spocone Gołębie
      5. Czarownice i Czarodziejów
      6. Kasztany
      7. Pajączki
      8. Kapibarki
      9. Straszne Dynie
      10. Kremówki
      Zasady, po krótkim wstępie wyjaśniającym to zagadnienie związane z folklorem słowiańskim, wyjaśnił im „Guślarz”, który następnie przekazał im instrukc

     • Wyniki Szkolnego Konkursu Edukacyjnego „Magiczne wiersze”

      Dnia 8 listopada odbył się w świetlicy Szkolny Konkurs Edukacyjny „Magiczne wiersze”. W konkursie wzięli udział reprezentanci z klas trzecich. Uczestnicy mieli się wykazać znajomością treści wierszy Józefa Ratajczaka. Najwięcej punktów zdobyli reprezentanci kl. IIIc - Hania i Szymon. To oni będą reprezentować naszą szkołę w Miejskim Konkursie Edukacyjnym „Magiczne wiersze”. Wspólnie przygotują jeszcze pracę plastyczną, która będzie ilustracją do wybranego wiersza.
      Życzymy powodzenia w kolejnym etapie konkursu!

    • Kotyliony i flagi tworzone długopisami 3D
     • Kotyliony i flagi tworzone długopisami 3D

      ​Od ubiegłego tygodnia długopisy Banach 3D zakupione w ramach projektu Laboratoria Przyszłości są częstym "gościem" na zajęciach klas na różnych poziomach. Ponieważ zbliża się Narodowe Święto Niepodległości tworzyliśmy tematyczne kotyliony oraz flagi przy użyciu długopisów 3D. Dla wielu uczniów było to pierwsze spotkanie z tego rodzaju urządzeniami, ale wszyscy świetnie sobie poradzili i pracowali zgodnie z omówionymi zasadami bezpieczeństwa podczas pracy z długopisami. Efekty końcowe można zobaczyć w galerii. Już mamy pomysły na kolejne lekcje, póki co - w dniu jutrzejszym kolejne klasy będą miały okazję zapoznać się ze sposobem działania długopisów i stworzyć własne prace upamiętniające odzyskanie niepodległości w 1918 roku, po 123 latach zaborów.

    • "Aktywni kreatywni" podczas zajęć z robotem Wonder Dash
     • "Aktywni kreatywni" podczas zajęć z robotem Wonder Dash

      W październiku grupa "Aktywni kreatywni" z klasy 5a stawiała czoło oprogramowaniu robota Wonder Dash. Robot Wonder Dash został zakupiony w ramach programu "Laboratoria Przyszłości".
      Podczas zajęć wgrywaliśmy aplikacje konieczne do pracy z robotem oraz uczyliśmy się ich obsługi.
      Na pierwszych zajęciach pracowaliśmy w mniejszym gronie i sterowaliśmy robotem za pośrednictwem telefonu. Drugie zajęcia zdominowało oprogramowanie na tablety. Robot pokonywał wyznaczoną przez nas trasę, wydawał dźwięki i świetlne sygnały. Wiemy, że ma więcej możliwości. Przed nami ich stopniowe odkrywanie!

     • KONKURS NA LAMPION DYNIOWY

      Halloween już za nami!

      Święto przybyłe do nas z krajów anglosaskich kojarzone jest z nocą duchów i upiorów, któremu towarzyszą także cukierki, przebrania i lampiony.

      Naszą szkołę w październiku ogarnęła ta specyficzna atmosfera radości i dlatego Rada Rodziców już po raz drugi postanowiła zorganizować konkurs na najlepszą lampę z dyni.

     • ŚWIĘTO DRZEWA W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

      W związku z obchodami 10 października Światowego Dnia Drzewa – w świetlicy szkolnej nasze przedpołudniowe zajęcia w ciągu całego tygodnia oscylowały wokół tematyki drzew. O tym, jak ważną rolę w naszym życiu pełnią drzewa nie trzeba chyba nikogo przekonywać. My również podczas zajęć zgodnie stwierdziliśmy, że są one naturalnym elementem naszego środowiska, kształtują klimat, produkują tlen, są schronieniem dla ptaków i owadów, dają nam cień podczas upalnego lata, dostarczają cennego surowca. Przypomnieliśmy sobie nazwy gatunków drzew, rozpoznawaliśmy drzewa po ich liściach oraz owocach, poznaliśmy części z jakich składa się drzewo. Prace plastyczne w ciągu całego tygodnia związane były z tematyką drzew. Można je było podziwiać w holu szkoły.

     • Pasowanie na ucznia

      Bardzo ważnym momentem w życiu każdego młodego człowieka jest ślubowanie i pasowanie na ucznia. To niezwykłe wydarzenie miało miejsce w naszej szkole dnia 14 października.

      W tym roku szkolnym ślubowanie składało 68 dzieci. Zanim pierwszaki zostały przyjęte do grona uczniów przedstawiły krótki program artystyczny. Występ dzieci spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem. Mimo stresu związanego z publicznym występem, dzieci świetnie poradziły sobie z mikrofonem. Następnie pierwszoklasistów czekało uroczyste ślubowanie i pasowanie na ucznia, którego dokonała Pani Dyrektor Justyna Franczak, symbolicznym wielkim ołówkiem. Uroczystość dostarczyła dzieciom, ich rodzicom, dziadkom wielu miłych przeżyć i wrażeń. Po części oficjalnej dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek, gdzie otrzymały dyplomy i drobne upominki.

     • Dzień Edukacji Narodowej i „Belfry 2022”

      14 października każdego roku to dzień wyjątkowy dla wszystkich członków społeczności szkolnej. Tego dnia uczniowie dziękują swoim nauczycielom za ich trud i troskę wkładane w nauczanie, wychowanie i opiekę. Od lat, tradycją jest też szkolny plebiscyt „Belfry”, przeprowadzany przez Samorząd Uczniowski. Uczennice i uczniowie głosują na swoich faworytów w kilku zaproponowanych kategoriach. W tym roku nasi zwycięzcy to:
      „Belfer z najlepszym poczuciem humoru” – p. Katarzyna Karczewska;
      „Belfer na czasie” – p. Agnieszka Zamorska;
      „Belfer z najlepszą stylówą” – p. Aleksandra Rams – Gala;
      „Belfer najbardziej wyluzowany” – p. Marcin Jucha;
      „Belfer najbardziej charyzmatyczny” – p. Iwona Zych;
      „Belfer stawiający najwięcej piątek” – p. Jadwiga Witek.
      Wszyscy zwycięzcy odebrali swoje dyplomy i symboliczne korony w trakcie uroczystej akademii. Było to spotkanie, na którym uczniowie umilili nauczycie

     • Jesienne inspiracje w świetlicy

      Nadeszła jesień… Korzystamy z jej uroków bawiąc się w blasku jesiennego słońca. Jesień inspiruje artystów. Podczas zajęć świetlicowych słuchamy wierszy o jesieni, tworzymy akompaniament do utworów wybitnych kompozytorów muzyki klasycznej, m.in. do utworu „Jesień” A. Vivaldiego, uczymy się piosenek: „Chodźmy do parku”, „Już opadły liście”, „Śliwki, gruszki, jabłka”, śpiewamy i tańczymy. Muzyka zainspirowała naszych młodych artystów. Powstały ciekawe prace plastyczne wykonane różnymi technikami. Cieszmy się Złotą Polską Jesienią.

     • Geofizyka w Planetarium Śląskim

      Klasy 6b i 7a wybrały się we wrześniu do Planetarium Śląskiego. W niewielkich grupach, w asyście przewodników, nasi uczniowie uczestniczyli w dwugodzinnym zwiedzaniu ekspozycji „Geofizyka”. Dowiedzieli się tam prawie wszystkiego na temat sejsmologii i meteorologii. Zaczęło się od symulacji trzęsienia ziemi i tąpnięć górniczych. Następnie można było zobaczyć jak rozchodzą się różnego rodzaju fale drgań i dowiedzieć się ile trzęsień ma miejsce na dobę, miesiąc czy rok – wszyscy byli zdziwieni tymi liczbami. Można też było zobaczyć najstarsze i najnowsze urządzenia rejestrujące drgania, a nawet podskoczyć i sprawdzić jakie drgania wywołują uczennice i uczniowie z naszej szkoły. Była też okazja zobaczyć różne planety Układu Słonecznego i dowiedzieć się nieco o panujących na ich powierzchniach warunków – wszystko to na stanowisku z dwumetrowym ekranem kulistym. Kolejnym przystankiem było obs

    • Zabawy edukacyjne z zestawem edukacyjnym - Boffin III Bricks
     • Zabawy edukacyjne z zestawem edukacyjnym - Boffin III Bricks

      W połowie października podczas zajęć świetlicowych nasi najmłodsi uczniowie odkrywali możliwości świata elektroniki łącząc zabawę z nauką. Zestaw Boffin III Blocks zakupiony został w ramach programu "Laboratoria Przyszłości" i od pierwszego z nim kontaktu bardzo spodobał się uczniom. Kolejno powstawały skomplikowane konstrukcje i projekty. Dodatkową atrakcją powstałych budowli i konstrukcji był dźwięk oraz świecące elementy. Uczniom bardzo podobała się zabawa.

     • Dzień Chłopaka i Dzień Jabłka 2022

      Dzień Chłopaka jest zawsze dobrym pretekstem do tego, aby dziewczyny mogły wyrazić swoją opinię na temat swoich kolegów. Nie inaczej było i tym razem. Samorząd Uczniowski przygotował głosowanie w kilku kategoriach:
      Piękniś
      Zgrywus
      Gamer
      Fit Maniak
      Najlepsza Stylówa.
      Głosowanie odbyło się w Dniu Jabłka, na holu przy bibliotece. Każdy kto przyniósł ze sobą jabłko miał okazję zrobić sobie zdjęcie w specjalnej, „jabłkowej” foto-budce przygotowanej przez panią Orłowską. Z foto-budki skorzystały też oczywiście uczennice i uczniowie klas 1-3☺. Wyniki głosowania, wraz kolorowymi koronami, szarfami i słodkimi upominkami, zostały wręczone zwycięzcom 30 września – w Dniu Chłopaka właśnie! Pozostali chłopcy mieli okazję wziąć udział w konkursach przeprowadzonych w klasach. Był konkurs w skokach na skakance – i to nie było łatwe zadanie...:), konkurs na portret nauczyciela, z którym klasa akurat mia

    • Dzień Języków Obcych
     • Dzień Języków Obcych

      Dnia 26 września obchodzony był w naszej szkole Dzień Języków Obcych.
      Uczniowie mieli do przygotowania wiele różnorodnych zadań takich jak: wystrój sal lekcyjnych, strój, poczęstunek kulinarny, ciekawostki, łamańce językowe, zgadywanie ciekawych miejsc oraz pokaz mody. Wszystko zgodnie z krajem, jaki wylosowały poszczególne klasy.
      A rezultaty dobrej zabawy widoczne są w relacji, do której obejrzenia serdecznie zapraszamy.

     • Dzień Edukacji Narodowej

      "Nauczyciel - zawód, który tworzy wszystkie inne zawody"

      Z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzę wszystkim nauczycielom oraz pracownikom Szkoły radości z wykonywanej pracy.

      Życzę wszystkim Wspaniałych uczniów - niech Was niesie dziecięcy entuzjazm i ciekawość świata!

      Życzę także przyjaznej i efektywnej współpracy z rodzicami oraz wytrwałości w dążeniu do wyznaczanych sobie celów zawodowych.

    • "Matematyczne Katowice"
     • "Matematyczne Katowice"

      Co ma wspólnego potęgowanie z kwadratem i sześcianem? Co to takiego oś liczbowa i czy można ją sobie zbudować z klocków? W jaki sposób zwierzęta, pojazdy, budowle rozmieścić wzdłuż osi liczbowej i dlaczego lepiej przenieść je na odpowiednie kontynenty?
      Odpowiedzi na takie oraz inne dziwne pytania szukamy na zajęciach pozalekcyjnych „Matematyczne Katowice” realizowanych w klasie 4. W trakcie zajęć korzystamy z pomocy zakupionych w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”.

  • Biuletyn Informacji Publicznej

   • Biuletyn Informacji Publicznej
  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 36 w Katowicach, ul. Iłłakowiczówny 13
   • 32 258 35 18
   • Iłłakowiczówny 13, 40-134 Katowice

    40-134 Katowice
    Poland
   • 11 - sekretariat
    14 - gabinet pedagoga
    15 - gabinet higienistki szkolnej
    16 - pokój nauczycielski
    17 - świetlica
    18 - intendent
  • Logowanie