• Laboratoria Przyszłości

      Nasza szkoła bierze udział w Programie Laboratoria Przyszłości. Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. Działania naszej szkoły w ramach Programu znajdą Państwo w zakładce Laboratoria Przyszłości.
    • "Jak skowronek"

      Wyniki konkursu piosenki ekologicznej W piątek odbył się etap szkolny konkursu piosenki ekologicznej „Jak skowronek”. W konkursie wzięły udział dzieci z kl.I-III. Jury konkursowe w składzie: mgr Mariola Staszowska, dr Karina Stępkowska, mgr Agnieszka Wiąckowska – Siwek postanowiło: I miejsce i kwalifikację do etapu miejskiego konkursu otrzymują: Michał G. kl.Ia, Oliwier G.kl.IIc, Veronika K. kl.IIIc.
      Czytaj więcej
    • "Mały OKR 2024"

      Wyniki konkursu recytatorskiego. W styczniu odbył się etap szkolny konkursu recytatorskiego „Mały OKR 2024”. W konkursie wzięło udział 25 recytatorów z klas I-VIII. Konkurs odbył się w trzech kategoriach. Jury konkursowe postanowiło : - Turniej recytatorski Klasy I-III I miejsce: Michał G. kl.Ia, II miejsce: Agnieszka G. kl.IIc, Oliwier G.kl.IIc, Julia S. kl.IIIb III miejsce: Olga M. kl.Ia, Lilly L .kl.Ib, Marta P.kl.IIc, Rosalie D. kl.IIIa, Wojc
      Czytaj więcej
    • Aktualności

          • Pasowanie na ucznia

            Bardzo ważnym momentem w życiu każdego młodego człowieka jest ślubowanie i pasowanie na ucznia. To niezwykłe wydarzenie miało miejsce w naszej szkole dnia 14 października.

            W tym roku szkolnym ślubowanie składało 68 dzieci. Zanim pierwszaki zostały przyjęte do grona uczniów przedstawiły krótki program artystyczny. Występ dzieci spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem. Mimo stresu związanego z publicznym występem, dzieci świetnie poradziły sobie z mikrofonem. Następnie pierwszoklasistów czekało uroczyste ślubowanie i pasowanie na ucznia, którego dokonała Pani Dyrektor Justyna Franczak, symbolicznym wielkim ołówkiem. Uroczystość dostarczyła dzieciom, ich rodzicom, dziadkom wielu miłych przeżyć i wrażeń. Po części oficjalnej dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek, gdzie otrzymały dyplomy i drobne upominki.

          • Dzień Edukacji Narodowej i „Belfry 2022”

            14 października każdego roku to dzień wyjątkowy dla wszystkich członków społeczności szkolnej. Tego dnia uczniowie dziękują swoim nauczycielom za ich trud i troskę wkładane w nauczanie, wychowanie i opiekę. Od lat, tradycją jest też szkolny plebiscyt „Belfry”, przeprowadzany przez Samorząd Uczniowski. Uczennice i uczniowie głosują na swoich faworytów w kilku zaproponowanych kategoriach. W tym roku nasi zwycięzcy to:
            „Belfer z najlepszym poczuciem humoru” – p. Katarzyna Karczewska;
            „Belfer na czasie” – p. Agnieszka Zamorska;
            „Belfer z najlepszą stylówą” – p. Aleksandra Rams – Gala;
            „Belfer najbardziej wyluzowany” – p. Marcin Jucha;
            „Belfer najbardziej charyzmatyczny” – p. Iwona Zych;
            „Belfer stawiający najwięcej piątek” – p. Jadwiga Witek.
            Wszyscy zwycięzcy odebrali swoje dyplomy i symboliczne korony w trakcie uroczystej akademii. Było to spotkanie, na którym uczniowie umilili nauczycie

          • Jesienne inspiracje w świetlicy

            Nadeszła jesień… Korzystamy z jej uroków bawiąc się w blasku jesiennego słońca. Jesień inspiruje artystów. Podczas zajęć świetlicowych słuchamy wierszy o jesieni, tworzymy akompaniament do utworów wybitnych kompozytorów muzyki klasycznej, m.in. do utworu „Jesień” A. Vivaldiego, uczymy się piosenek: „Chodźmy do parku”, „Już opadły liście”, „Śliwki, gruszki, jabłka”, śpiewamy i tańczymy. Muzyka zainspirowała naszych młodych artystów. Powstały ciekawe prace plastyczne wykonane różnymi technikami. Cieszmy się Złotą Polską Jesienią.

          • Geofizyka w Planetarium Śląskim

            Klasy 6b i 7a wybrały się we wrześniu do Planetarium Śląskiego. W niewielkich grupach, w asyście przewodników, nasi uczniowie uczestniczyli w dwugodzinnym zwiedzaniu ekspozycji „Geofizyka”. Dowiedzieli się tam prawie wszystkiego na temat sejsmologii i meteorologii. Zaczęło się od symulacji trzęsienia ziemi i tąpnięć górniczych. Następnie można było zobaczyć jak rozchodzą się różnego rodzaju fale drgań i dowiedzieć się ile trzęsień ma miejsce na dobę, miesiąc czy rok – wszyscy byli zdziwieni tymi liczbami. Można też było zobaczyć najstarsze i najnowsze urządzenia rejestrujące drgania, a nawet podskoczyć i sprawdzić jakie drgania wywołują uczennice i uczniowie z naszej szkoły. Była też okazja zobaczyć różne planety Układu Słonecznego i dowiedzieć się nieco o panujących na ich powierzchniach warunków – wszystko to na stanowisku z dwumetrowym ekranem kulistym. Kolejnym przystankiem było obs

        • Zabawy edukacyjne z zestawem edukacyjnym - Boffin III Bricks
          • Zabawy edukacyjne z zestawem edukacyjnym - Boffin III Bricks

            W połowie października podczas zajęć świetlicowych nasi najmłodsi uczniowie odkrywali możliwości świata elektroniki łącząc zabawę z nauką. Zestaw Boffin III Blocks zakupiony został w ramach programu "Laboratoria Przyszłości" i od pierwszego z nim kontaktu bardzo spodobał się uczniom. Kolejno powstawały skomplikowane konstrukcje i projekty. Dodatkową atrakcją powstałych budowli i konstrukcji był dźwięk oraz świecące elementy. Uczniom bardzo podobała się zabawa.

          • Dzień Chłopaka i Dzień Jabłka 2022

            Dzień Chłopaka jest zawsze dobrym pretekstem do tego, aby dziewczyny mogły wyrazić swoją opinię na temat swoich kolegów. Nie inaczej było i tym razem. Samorząd Uczniowski przygotował głosowanie w kilku kategoriach:
            Piękniś
            Zgrywus
            Gamer
            Fit Maniak
            Najlepsza Stylówa.
            Głosowanie odbyło się w Dniu Jabłka, na holu przy bibliotece. Każdy kto przyniósł ze sobą jabłko miał okazję zrobić sobie zdjęcie w specjalnej, „jabłkowej” foto-budce przygotowanej przez panią Orłowską. Z foto-budki skorzystały też oczywiście uczennice i uczniowie klas 1-3☺. Wyniki głosowania, wraz kolorowymi koronami, szarfami i słodkimi upominkami, zostały wręczone zwycięzcom 30 września – w Dniu Chłopaka właśnie! Pozostali chłopcy mieli okazję wziąć udział w konkursach przeprowadzonych w klasach. Był konkurs w skokach na skakance – i to nie było łatwe zadanie...:), konkurs na portret nauczyciela, z którym klasa akurat mia

        • Dzień Języków Obcych
          • Dzień Języków Obcych

            Dnia 26 września obchodzony był w naszej szkole Dzień Języków Obcych.
            Uczniowie mieli do przygotowania wiele różnorodnych zadań takich jak: wystrój sal lekcyjnych, strój, poczęstunek kulinarny, ciekawostki, łamańce językowe, zgadywanie ciekawych miejsc oraz pokaz mody. Wszystko zgodnie z krajem, jaki wylosowały poszczególne klasy.
            A rezultaty dobrej zabawy widoczne są w relacji, do której obejrzenia serdecznie zapraszamy.

          • Dzień Edukacji Narodowej

            "Nauczyciel - zawód, który tworzy wszystkie inne zawody"

            Z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzę wszystkim nauczycielom oraz pracownikom Szkoły radości z wykonywanej pracy.

            Życzę wszystkim Wspaniałych uczniów - niech Was niesie dziecięcy entuzjazm i ciekawość świata!

            Życzę także przyjaznej i efektywnej współpracy z rodzicami oraz wytrwałości w dążeniu do wyznaczanych sobie celów zawodowych.

        • "Matematyczne Katowice"
          • "Matematyczne Katowice"

            Co ma wspólnego potęgowanie z kwadratem i sześcianem? Co to takiego oś liczbowa i czy można ją sobie zbudować z klocków? W jaki sposób zwierzęta, pojazdy, budowle rozmieścić wzdłuż osi liczbowej i dlaczego lepiej przenieść je na odpowiednie kontynenty?
            Odpowiedzi na takie oraz inne dziwne pytania szukamy na zajęciach pozalekcyjnych „Matematyczne Katowice” realizowanych w klasie 4. W trakcie zajęć korzystamy z pomocy zakupionych w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”.

        • "Aktywni kreatywni" - smootie według autorskich przepisów.
          • "Aktywni kreatywni" - smootie według autorskich przepisów.

            Grupa "Aktywni kreatywni" z klasy 5a w dniu 22 września przyrządziła smootie według autorskich przepisów. Zrobiliśmy smoothie jabłkowo- pomarańczowe oraz bananowo- kakaowe👍. Robot planetarny z przystawką do koktajli zakupiony w ramach Programu Labolatoria Przyszłości doskonale poradził sobie z zadaniem😄. Przed nami kolejne kulinarne wyzwania! Kolejnych relacji spodziewajcie się w październiku.

          • Międzynarodowy Dzień Jabłka

            28 września klasy 1-3 hucznie świętowały Międzynarodowy Dzień Jabłka. Była to rewelacyjna okazja do pokazania dzieciom, jak wiele te owoce mają nam do zaoferowania. Jedzenie ich wpływa pozytywnie na odporność oraz zmniejsza ilość cholesterolu. Dlatego też pani intendentka i higienistka szkolna zachęcały na swoich prelekcjach, aby jeść jabłka nie tylko od święta!

        • Laboratoria przyszłości
          • Dzień wynalazków, które zmieniły świat…

            Dnia 27 września odkrywaliśmy wynalazki, które zmieniły świat. Zapoznaliśmy się z informacjami z różnych źródeł – albumów, czasopism i filmów edukacyjnych. Dowiedzieliśmy się, że wynalazcy byli bardzo cierpliwi i ciekawi świata. Często ich pomysły brały się z obserwacji przyrody, która inspirowała i podpowiadała najlepsze rozwiązania. Tak było w przypadku skrzydeł samolotu. Podsumowaniem zajęć były konstrukcje z klocków „Meli”, które otrzymaliśmy w ramach programu „Laboratoria przyszłości”. Uczniowie stali się wynalazcami – konstruktorami. Oto efekty ich działań.

          • Dzień Kropki

            15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. To święto kreatywności, pomysłowości, odkrywania talentów, odwagi w pokonywaniu trudności i zabawy. W naszej szkole najmłodsi uczniowie od samego rana cieszyli się tym dniem. Nauczyciele świetlicy, klas 1-3 oraz nauczyciele języka polskiego w klasach czwartych zorganizowali ciekawe zabawy pobudzające naszą wyobraźnię. Był to dzień związany z kreatywnością i odkrywaniem talentów drzemiących w każdym z nas. Przyszliśmy do szkoły ubrani w kropki, kółka, groszki, grochy. Motywem przewodnim naszych działań w tym dniu była kropka, która pomogła nam odkryć swoje mocne strony i je zaprezentować. Poznaliśmy historię Vashti, obejrzeliśmy filmik o tytułowej „Kropce”. Uczestniczyliśmy w pogadance na temat książki pt. „The Dot”, opowiadającej o kropce, która zmieniła świat małej dziewczynki i uwierzyła ona w siebie.
            W swoich klasach wspólnie kolo

          • Dofinansowanie z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

            Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

            Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała w 2022 r. dofinansowanie ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

            Celem NPRCz 2.0 jest wspieranie rozwoju czytelnictwa poprzez wzmacnianie roli m.in. bibliotek szkolnych, jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy.

          • Informacja dla Rodziców chcących zapisać dziecko do świetlicy szkolnej

            Szanowni Państwo,


            Zapisy dzieci do świetlicy szkolnej odbywać się będą dnia 1 września w następujących godzinach:
            Klasy II i III - od godziny 10.30
            Klasy I – od godziny 11.30
            przy wejściu do szkoły, u dyżurujących nauczycieli świetlicy.


            Komplet pobranych dokumentów, należy wypełnić i oddać do świetlicy, w nieprzekraczalnym terminie – 15.09.2022r.

          • Ważna informacja dotycząca pracy stołówki szkolnej

            Drodzy rodzice uczniów obecnych i przyszłych

            Stołówka szkolna będzie wydawać posiłki od 05-go września 2022r. Wszystkie osoby chętne do korzystania z posiłków w szkole zachęcamy do zapisów. Zapisu ucznia na listę osób korzystających z obiadów można dokonać poprze przesłanie e-maila na adres sp36intendent@wp.pl wpisując w treści imię nazwisko ucznia oraz klasę do której dziecko będzie uczęszczało w nowym roku szkolnym lub pod numerem telefonu 32 258 35 18 wew. 18 w godzinach pracy intendent 7:30 – 15:30.

    • Biuletyn Informacji Publicznej

      • Biuletyn Informacji Publicznej
    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 36 w Katowicach, ul. Iłłakowiczówny 13
      • 32 258 35 18
      • Iłłakowiczówny 13, 40-134 Katowice 40-134 Katowice Poland
      • 11 - sekretariat 14 - gabinet pedagoga 15 - gabinet higienistki szkolnej 16 - pokój nauczycielski 17 - świetlica 18 - intendent
    • Logowanie