• Laboratoria Przyszłości

   Nasza szkoła bierze udział w Programie Laboratoria Przyszłości. Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. Działania naszej szkoły w ramach Programu znajdą Państwo w zakładce Laboratoria Przyszłości.
  • "Jak skowronek"

   Wyniki konkursu piosenki ekologicznej W piątek odbył się etap szkolny konkursu piosenki ekologicznej „Jak skowronek”. W konkursie wzięły udział dzieci z kl.I-III. Jury konkursowe w składzie: mgr Mariola Staszowska, dr Karina Stępkowska, mgr Agnieszka Wiąckowska – Siwek postanowiło: I miejsce i kwalifikację do etapu miejskiego konkursu otrzymują: Michał G. kl.Ia, Oliwier G.kl.IIc, Veronika K. kl.IIIc.
   Czytaj więcej
  • "Mały OKR 2024"

   Wyniki konkursu recytatorskiego. W styczniu odbył się etap szkolny konkursu recytatorskiego „Mały OKR 2024”. W konkursie wzięło udział 25 recytatorów z klas I-VIII. Konkurs odbył się w trzech kategoriach. Jury konkursowe postanowiło : - Turniej recytatorski Klasy I-III I miejsce: Michał G. kl.Ia, II miejsce: Agnieszka G. kl.IIc, Oliwier G.kl.IIc, Julia S. kl.IIIb III miejsce: Olga M. kl.Ia, Lilly L .kl.Ib, Marta P.kl.IIc, Rosalie D. kl.IIIa, Wojc
   Czytaj więcej
  • Aktualności

     • Wyposażenie ucznia klasy pierwszej

      • Zeszyty: „3 linie” – 16-kartkowy, „kratka” - 16-kartkowy
      • Piórnik wyposażony w: pióro (na naboje), ołówek, gumkę, temperówkę, kredki ołówkowe, mazaki, nożyczki (zaokrąglone), klej (w sztyfcie), linijkę 20cm.
      • Przybory plastyczne (spakowane do teczki): blok rysunkowy – biały i kolorowy, techniczny
     • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

      Rok szkolny rozpoczyna się w poniedziałek, 4 września 2023 r.

      Harmonogram uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 2023/2024 (godziny rozpoczęcia akademii w sali gimnastycznej):

      godzina 9.00-9.30: klasy VI, VII, VIII

      godzina 9.30-10.00: klasy IV, V

      godzina 10.30-11.00: klasy II, III

      godzina 11.00-12.00: klasy I

     • Informacja dla rodziców uczniów klas ósmych - karta zdrowia ucznia

      Szanowni Państwo!

      Informujemy, że dokumentacja medyczna uczniów klas ósmych kończących naszą szkołę nie będzie wydawana rodzicom.

      Zgodnie z art. 27 ust. 3 USTAWY z dnia 12 kwietna 2019 r. o opiece zdrowotnej nad uczniami, po zakończeniu kształcenia przez ucznia higienistka szkolna przekazuje, za pokwitowaniem, indywidualną dokumentację medyczną absolwenta zespołowi podstawowej opieki zdrowotnej, sprawującemu nad nim opiekę zdrowotną - czyli bezpośrednio do gabinetu opieki zdrowotnej w nowej szkole ucznia.

     • Już wakacje!

      WAKACJE 2023

      Wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły
      ż
      yczymy słonecznych, udanych i beztroskich wakacji!

     • „Bezpieczne wakacje 2023”

      „Bezpieczne wakacje 2023” – za kilka dni nadejdą upragnione wakacje!!!
      Ważne żeby czas odpoczynku, braku obowiązków, nie zwolnił z dbania o swoje bezpieczeństwo. Nie jest ważne gdzie będziecie spędzać ten czas – w górach czy nad morzem, w parku czy nad jeziorem, w mieście czy w lesie, aktywnie czy leniwie, na obozie czy na koloniach – pamiętajcie, że najważniejsze jest to, żebyście wypoczęli i żeby Wasze wakacje były bezpieczne!

     • Uroczystość wręczania nagród i dyplomów laureatom II Konkursu Poetyckiego "Pokolenie"

      31 maja w późnych godzinach popołudniowych w holu naszej szkoły odbyła się uroczystość wręczenia nagród i dyplomów laureatom II Konkursu Poetyckiego „Pokolenie”. Spotkanie miało charakter wieczoru poetyckiego, bowiem laureatki i laureaci prezentowali swoje wiersze przed zgromadzonymi gośćmi, wśród których zasiadali przede wszystkim rodzice i opiekunowie młodych poetów oraz jurorzy; panowie Bartłomiej Majzel i Maciej Brzoska oraz zaproszeni goście. Odczytano również list adresowany do zgromadzonych, którego autorem był Jurij Zawadski, trzeci z jurorów, poeta ukraiński, który nie mógł uczestniczyć w spotkaniu bezpośrednio. Zarówno polska jak i ukraińska poezja młodych twórców wzruszała, zaskakiwała i budziła emocje, skłaniała do refleksji nad współczesnym światem i znakomicie współbrzmiała z poezją naszego patrona K.K.Baczyńskiego. Jego utwory muzyczne wykonywali uczniowie; dziewczęta i ch

     • Dzień Patrona Szkoły

      W dniu 31.05.2023r. w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Patrona, czyli uroczystość upamiętniającą Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Młodzież pod opieką pani Magdaleny Liszki przygotowała inscenizację, która przeniosła widzów w świat poezji naszego patrona, podróżując przez kolejne lata jego życia. W przedstawieniu przeplatały się wiersze, piosenki i taniec. Mimo trudnej tematyki, utwory zostały tak dobrane, by nawet najmłodsi mogli oglądać z zaciekawieniem i tak też się stało.
      W spektaklu nie brakowało też momentów wzruszających, ponieważ losy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego były przepełnione grozą wojny. Przedstawienie w ciekawy sposób przybliżyło uczniom życie i twórczość poety. Oprawa muzyczna, kostiumy, rekwizyty, ale przede wszystkim świetna gra aktorska młodzieży sprawiły, że widzowie poczuli się jak w prawdziwym teatrze.

     • Trzecia edycja „Sport Klubu” zakończona!

      Zakończyła się trzecia edycja „Sport Klubu” w ramach programu „WF z AWF”. Uczniowie przystąpili do testów sprawnościowych, które potwierdziły duży postęp w zakresie ćwiczonych umiejętności sportowych. W tej edycji wzięliśmy udział w dwóch konkursach: „Napisz WF z AWF bez używania długopisu”, a Pani Mariola napisała wiersz promujący Sport Kluby, inspirując się Inwokacją Adama Mickiewicza. Na zakończenia zajęć uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody.
      Dziękuję wszystkim za udział, a szczególnie tym, którzy bardzo aktywnie i systematycznie uczestniczyli w zajęciach. Miłych i bezpiecznych wakacji!

     • Wyróżnienie w Miejskim Konkursie Profilaktycznym "Moda na zdrowie sposobem na uśmiech"

      Miło nam poinformować, że uczennica klasy 2b Julia Smektała zdobyła wyróżnienie w kategorii klas 1-2 szkoły podstawowej w Miejskim Konkursie Profilaktycznym pt. "Moda na zdrowie sposobem na uśmiech" organizowanym w ramach "Bezpieczne Dziecko - Przyjaciel Sznupka Bezpieczny Nastolatek".

      Julia pod opieką pani Agnieszki Wiąckowskiej - Siwek odebrała dyplom i nagrodę w Pałacu Młodzieży w Katowicach.

     • Program „WF z AWF”

      Kończy się trzecia edycja programu „WF z AWF”. To wspólny projekt Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. W ramach programu utworzyłam w naszej szkole „Sport Klub”. Do udziału w zajęciach zaprosiłam uczniów klas drugich i trzecich, którzy bardzo wcześnie przychodzą do świetlicy i lubią zajęcia sportowe. Podczas zajęć poznajemy nowe gry i zabawy ruchowe, ale sięgam również do tych dawnych, troszkę już teraz zapomnianych. W ramach programu odbyły się dwa konkursy o zasięgu ogólnopolskim na nagranie filmowe. Pierwszy - dla instruktorów „Dlaczego warto zakładać Sport Kluby?” i drugi - dla instruktorów i uczestników zajęć pod hasłem „Aktywni razem”.
      Miło mi Państwa poinformować, iż zostałam laureatką ogólnopolskiego konkursu dla instruktorów na nagranie filmowe propagujące udział w programie „WF z AWF” - „Dlaczego warto zakładać Sport Kluby?”. Nagrodą je

     • WYNIKI MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU PT. "KOT MÓJ PRZYJACIEL"

      Szanowni Państwo!
      Przedstawiam wyniki III edycji Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Kot Mój Przyjaciel”. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 67 w Katowicach. Na stronie internetowej organizatora czytamy: „Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za tak liczny udział w konkursie plastycznym. Bardzo trudno było wytypować miejsca na podium, ponieważ prace były bardzo ciekawe, różnorodne pod względem techniki wykonania i po prostu piękne”.

     • Kolejny sukces naszych recytatorów!

      Z wielką przyjemnością informuję Państwa, iż w XX Miejskim Konkursie Recytatorskim „Jesteśmy dziećmi Europy” pod hasłem „Na zdrowie – wiersze o tematyce prozdrowotnej” reprezentantki naszej szkoły odniosły wielki sukces:
      Agnieszka Goraj zajęła II miejsce ,
      Antonina Szwagierczak zdobyła wyróżnienie.

     • 23-25 maja - egzaminy klas ósmych

      Maj to gorący czas dla ósmoklasistów. W naszej szkole uczennice i uczniowie przystępują do egzaminów końcowych z języka polskiego, matematyki oraz języków obcych - angielskiego i niemieckiego. Wszystkm życzymy powodzenia!

     • Utrudnienia w ruchu ulicznym w dniu 13 maja 2023r.

      W SOBOTĘ – 13 maja 2023r. odbędzie się w dzielnicy Koszutka „I Bieg Baczyńskiego”.
      Od godziny 9.00 do 13.00 część ulic będzie zamknięta dla ruchu drogowego i nastąpią zmiany w organizacji przejazdów autobusów.


      Zamknięte będą:

      • część ulicy Iłłakowiczówny (od skrzyżowania z ul. Wyszyńskiego przy z
     • Serdecznie zapraszamy do zapisów na naszą imprezę biegową dzieci i młodzież!

      W dniu jutrzejszym o godzinie 18.00 zostaną zamknięte zapisy na naszą imprezę I Bieg Baczyńskiego. Mamy jeszcze wolne miejsca na biegi dla dzieci.

      Zapraszamy wszystkie chętne dzieci i młodzież do uczestnictwa w naszej imprezie.

      Dla każdego z Was czekać będzie na mecie pamiątkowy medal, a dla najszybszych zawodników w każdej kategorii wiekowej statuetki oraz nagrody rzeczowe.

  • Biuletyn Informacji Publicznej

   • Biuletyn Informacji Publicznej
  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 36 w Katowicach, ul. Iłłakowiczówny 13
   • 32 258 35 18
   • Iłłakowiczówny 13, 40-134 Katowice

    40-134 Katowice
    Poland
   • 11 - sekretariat
    14 - gabinet pedagoga
    15 - gabinet higienistki szkolnej
    16 - pokój nauczycielski
    17 - świetlica
    18 - intendent
  • Logowanie