• Laboratoria Przyszłości

   Nasza szkoła bierze udział w Programie Laboratoria Przyszłości. Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. Działania naszej szkoły w ramach Programu znajdą Państwo w zakładce Laboratoria Przyszłości.
  • "Jak skowronek"

   Wyniki konkursu piosenki ekologicznej W piątek odbył się etap szkolny konkursu piosenki ekologicznej „Jak skowronek”. W konkursie wzięły udział dzieci z kl.I-III. Jury konkursowe w składzie: mgr Mariola Staszowska, dr Karina Stępkowska, mgr Agnieszka Wiąckowska – Siwek postanowiło: I miejsce i kwalifikację do etapu miejskiego konkursu otrzymują: Michał G. kl.Ia, Oliwier G.kl.IIc, Veronika K. kl.IIIc.
   Czytaj więcej
  • "Mały OKR 2024"

   Wyniki konkursu recytatorskiego. W styczniu odbył się etap szkolny konkursu recytatorskiego „Mały OKR 2024”. W konkursie wzięło udział 25 recytatorów z klas I-VIII. Konkurs odbył się w trzech kategoriach. Jury konkursowe postanowiło : - Turniej recytatorski Klasy I-III I miejsce: Michał G. kl.Ia, II miejsce: Agnieszka G. kl.IIc, Oliwier G.kl.IIc, Julia S. kl.IIIb III miejsce: Olga M. kl.Ia, Lilly L .kl.Ib, Marta P.kl.IIc, Rosalie D. kl.IIIa, Wojc
   Czytaj więcej
  • Aktualności

     • Wyniki etapu szkolnego XX Miejskiego Konkursu Recytatorskiego „Zielone strofy."

      W tym roku po raz kolejny wzięliśmy udział w XX Miejskim Konkursie Recytatorskim "Jesteśmy dziećmi Europy". W tej edycji tematem przewodnim była ekologia a hasłem "Zielone strofy...".

      Miło mi Państwa poinformować, iż w etapie miejskim konkursu, w którym brało udział 40 recytatorów z katowickich szkół podstawowych nasze laureatki odniosły ogromny sukces! Rosalia z kl. IIIa zajęła II miejsce, a Lilly z kl.Ib zdobyła wyróżnienie. Wszystkie dziewczynki zaprezentowały się znakomicie! Laureatki przygotowywały się do udziału w konkursie w świetlicy pod kierunkiem mgr Marioli Staszowskiej.

     • Super czytelniczki!

      Z radością informujemy, że uczennice klasy 3a zdobyły tytuł Mistrza Polski w drużynowym konkursie "Wielka Liga Czytelników".

      Dziewczętom serdecznie gratulujemy sukcesu.

      Wszystkich uczniów zachęcamy do udziału w przyszłorocznej edycji konkursu!

     • Warsztaty edukacyjne pod hasłem Europejskiego Dnia Morza

      Kolejne spotkanie uczestników zajęć integracyjnych było pod hasłem Europejskiego Dnia Morza. W Miejskiej Bibliotece Publicznej nr 11 w Katowicach wzięliśmy udział w warsztatach edukacyjnych o tej tematyce. Poznaliśmy wiele intetesujacych ciekawostek o roślinach i zwierzętach morskich.

      Każda grupa odpowiadała później na pytania quizu. Na zakończenie zajęć wykonaliśmy listy w butelce. Mogą one być świetnym prezentem na Dzien Taty. Miłym akcentem były zabawy na placu gier i zabaw w Parku Alojzego Budnioka, czyli popularna "Asza".

     • Wyniki etapu szkolnego XX Miejskiego Konkursu Recytatorskiego "Zielone strofy..."

      W tym roku po raz kolejny bierzemy udział w XX Miejskim Konkursie Recytatorskim "Jesteśmy dziećmi Europy". W tej edycji tematem przewodnim jest ekologia - "Zielone strofy..." .W etapie szkolnym konkursu wzięło udział dziesięcioro uczniów z kl.I-III. Wszyscy zaprezentowali się znakomicie, wyrażając poetycko troskę o naszą planetę. Do etapu miejskiego jury pod przewodnictwem mgr Marioli Staszowskiej zakwalifikowało: Lilly L.z kl.Ib, Weronikę R.z kl.IIb, Jagodę G.z kl.IIIa i Rosalię z kl.IIIa. Życzymy im sukcesu w etapie miejskim konkursu.

     • Wycieczka do Pszczyny

      Dnia 25 maja grupa uczniów biorących udział w zajęciach integracyjnych wraz z Paniami:Mariolą, Kariną i Agnieszką pojechała pociągiem do Pszczyny. Zwiedzliśmy rynek, oglądaliśmy stare kamienice, wzięliśmy udział w warsztatach edukacyjnych w Muzeum Zamkowym. Byliśmy oczarowani pięknem pałacu. Miłym punktem programu była wizyta w cukierni,gdzie zjedliśmy pyszne lody. Bardzo zadowoleni wróciliśmy z wycieczki.

     • 29 maja - Dzień Strażników Lasów

      29 maja delegacja uczniów naszej szkoły wraz z Panią Mariolą Staszowską, koordynatorką akcji, odwiedziła siedzibę Komendy Miejskiej PSP w Katowicach.

      Spotkanie związane było z finałem akcji pt.: "Cała Polska maluje GIGA laurkę dla strażników lasów", w ramach której dzieci z całej Polski stworzyły laurki dla Strażników Lasów, czyli Strażaków i Leśników, by podziękować im za ochronę naszych lasów przed pożarami.

     • Międzynarodowy Dzień Dziecka.

      W Dniu Dziecka, drodzy uczniowie, życzymy Wam kreatywności, która pozwoli Wam spojrzeć na świat z innej perspektywy. Niech Wasze pomysły kwitną, a talenty rozwijają się na każdym kroku. Spełnienia marzeń i samych cudowności!

     • Warsztaty Integracyjne klas czwartych.

      21 maja na szkolnym boisku odbyły się warsztaty integracyjne. W przyszłym roku szkolnym uczniowie i uczennice klas 4a, 4b, 4c zostaną połączeni w nowe oddziały klas piątych: 5a i 5b. Stąd już teraz pracujemy nad integracją - chcemy żeby wszyscy odnaleźli się w nowych zespołach klasowych. Podczas 3-godzinnych warsztatów pracowaliśmy w 5 grupach międzyoddziałowych. Poznawaliśmy się wzajemnie, odkrywaliśmy jak wiele nas łączy oraz to, że różnice wcale nie muszą dzielić a pozwalają nam się ubogacać, inspirować i rozwijać. Wspólnie definiowaliśmy ważne dla nas wartości: szacunek, życzliwość, otwartość, współpracę oraz odpowiedzialność. Każda grupa układała historie, tworzyła plakaty i prezentowała innym swoje wnioski dotyczące danej wartości. Razem to zrobiliśmy! Razem też uznaliśmy, że chcemy o te wartości dbać i zabiegać w naszej szkole. Do wypracowanych efektów wrócimy we wrześniu integr

     • Nasi Laureaci

      10 maja 2024r. najlepsi z najlepszych mieli okazję wziąć udział w Gali Laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych zorganizowanych przez Kuratorium Oświaty w Katowicach. Naszą szkołę godnie reprezentowali : Ada Bogusławska z kl. 7a - laureatka z języka polskiego, przygotowana przez Panią mgr Iwonę Zych oraz Milan Błaszczyk z kl. 6a - laureat z biologi, przygotowany przez Panią mgr Annę Gurowiec. Uczniom towarzyszyli w uroczystości rodzice oraz Pani Dyrektor mgr Justyna Franczak. Nafrody wręczał Śląski Wicekurator Oświaty profesor Tomasz Huk. Brawo! Jesteśmy z Was dumni!

     • Bajkowy Festiwal Talentów

      Bajkowy Festiwal Talentów ZSP nr 23 w Katowicach odbył się 24 kwietnia 2024r. w MDK „Koszutka”. Na scenie, w aranżacjach bardziej i mniej znanych utworów związanych z bohaterami filmów animowanych dla dzieci, mogliśmy zobaczyć uczniów MP nr 14 , MP nr 52 i SP nr 36. Uczestnicy zachwycali i zaskakiwali wypełnioną po brzegi widownię, kolorowymi, magicznymi strojami, aranżacjami wokalno – instrumentalnymi oraz układami tanecznymi. Młodzi artyści, mimo lekkiej tremy, spisali się na medal i dali z siebie wszystko co najlepsze, za co widzowie nagrodzili ich burzą braw. Było to naprawdę pogodne – choć nieco deszczowe, popołudnie pełne pozytywnych emocji.

     • Giga Laurka dla Strażników Lasów

      Miło mi Państwa poinformować, iż dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej wzięły udział w III edycji akcji Cała Polska maluje Giga Laurkę dla Strażników Lasów. Tylko w 2022 r. w Polsce odnotowano 6900 pożarów lasów. Dlaczego o większości z nich nie słyszeliśmy? Ponieważ strażnicy lasów, czyli strażacy i leśnicy czuwają, by się one nie rozprzestrzeniały. Chcemy im bardzo gorąco podziękować za ich pracę tworząc Giga Laurkę składającą się z tysięcy laurek namalowanych przez dzieci z całej Polski, którą wręczymy 29 maja w Dniu Strażników Lasów. Oto laurki namalowane przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem mgr Marioli Staszowskiej, które zostały wysłane do organizatorów akcji.

     • Światowy Dzień Zdrowia - 7 kwietnia 2024r.

      „Moje zdrowie, moje prawo” - Światowy Dzień Zdrowia 2024

      Każdy powinien mieć prawo do dostępu do usług zdrowotnych, edukacji i informacji oraz do

      bezpiecznej wody pitnej, czystego powietrza, dobrego odżywiania. Poprzez styl życia, np.

      unikanie używek, aktywność fizyczną, zdrowe odżywianie, oszczędzanie wody czy

     • Szkolna wycieczka do Londynu

      W dniach 17-22 marca 2024r. odbyła się szkolna wycieczka do Londynu. Grupa naszych uczniów wyruszyła w stronę Anglii w niedzielę przed południem. Trasa wiodła przez Niemcy, Belgię, Holandię i Francję. Po przeprawie promowej i dotarciu do Dover, rozpoczęło się zwiedzanie. Pierwszym przystankiem było miasteczko Canterbury z malowniczymi uliczkami, starymi murami obronnymi, pięknymi parkami i imponującą Katedrą, która ma już 1400 lat.

     • SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

      Miło nam poinformować, że dwoje naszych uczniów osiagnęło wielki sukces w Wojewódzkich Konkursach Przemiotowych.

      Ada Bogusławska z klasy 7a została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego, a Milan Błaszczyk z klasy 6a został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii.

     • Kids Master Cup - brawo Natasza!

      Z dumą informujemy, że Natasza Szczotka zawodniczka Klubu Sportowego Mistral i uczennica Szkoły Podstawowej nr 36 im. K. K. Baczyńskiego w Katowicach w dniu 24 lutego br. uczestniczyła w turnieju Kids Masters Cup w formule Pointfighting Dzieci, Kadetów Młodszych i Starszych oraz Soft Contact w Piasecznie, gdzie zajęła:

  • Biuletyn Informacji Publicznej

   • Biuletyn Informacji Publicznej
  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 36 w Katowicach, ul. Iłłakowiczówny 13
   • 32 258 35 18
   • Iłłakowiczówny 13, 40-134 Katowice

    40-134 Katowice
    Poland
   • 11 - sekretariat
    14 - gabinet pedagoga
    15 - gabinet higienistki szkolnej
    16 - pokój nauczycielski
    17 - świetlica
    18 - intendent
  • Logowanie